Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

69035, м.Запоріжжя, вул. Незалежної України 57-А, тел. (061) 222-25-84, e-mail: zoippo@i.ua

АРХІВ НОВИН

2016


29.12.2016

20 грудня 2016 року на базі КЗ «Мелітопольська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Гармонія» ЗОР відбувся семінар-практикум для керівників загальноосвітніх шкіл з інклюзивною формою навчання, спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів з проблеми «Психолого-педагогічний супровід дітей з аутизмом у освітньому просторі». Захід проводився на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01.06.2016 №324 «Про впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти області», наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 18.01.2016 №0030 «Про оголошення у Запорізькій області 2016 року Роком дитини з особливими освітніми потребами» та у межах експериментального проекту «Розвиток інклюзивного середовища в Запорізькій області» за підтримки Благодійного Фонду Порошенка.

Детальніше

27.12.2016

Шкільним координаторам проекту "Міксіке в Україні"

Шановні координатори, проект "Міксіке в Україні" реалізується в Запорізькій області вже другий рік. За цей час ми маємо багато здобутків. Організатори проекту запрошують вас взяти участь у створенні збірника статей за результатами впровадження проекту.

Запрошуються усі бажаючі підготувати та надіслати статтю у збірник за наступними напрямками:
- "Міксіке" в моєму життті;
- "Моя дитина - міксіканець!";
- "Міксіке" в моїй школі, районі, громаді, області;
- Використання можливостей "Міксіке" у навчально-виховному процесі;
- Освітнє середовище "Міксіке" в Україні: здобутки, проблеми, перспективи розвитку.

Крайній термін подачі статті 10 січня 2017 року.

Детальніше - на сайті проекту

27.12.2016

20 грудня 2016 року у КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся методологічний семінар з проблеми «Система освіти в Німеччині». Старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Мінакова І.В. доповіла про результати інформаційної поїздки української делегації в Німеччину з питань системи освіти та реалізації програм профілактики ВІЛ/СНІДу в Німеччині в рамках проекту GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДУ і підтримка інституцій».

В ході поїздки члени делегації ознайомились з досвідом роботи Федерального Міністерства освіти та досліджень, Секретаріату постійної конференції Міністрів культури федеральних земель ФРН, Гессенської вчительської академії, Батьківської Ради землі Гессен, Міжнародної спілки соціальної роботи (IB), школи ім. Фрідріха Еберта, PRO FAMILIA (Недержавна організація з надання консультацій з сексуальних питань, вагітності та партнерських стосунків у Німеччині).

Мінакова І.В. відповіла на запитання науково-педагогічних працівників інституту щодо підвищення кваліфікації вчителів у Німеччині.

Фотозвіт

Презентація «Шкільна система в Німеччині»

26.12.2016

У рамках реалізації Стратегії та Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді 23 грудня 2016 року у Запорізькому обласному центрі туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Докладніше

23.12.2016

В рамках Обласної виставки дитячого малюнку «Краса Божого світу» 21 грудня 2016 року відбулися два майстер-класи для дітей ДНЗ №6 «Капітошка» Вознесенівського району, які провела запорізька художниця Полева Олеся. Дітей гостинно приймав Запорізький обласний художній музей, де вони ознайомилися з виставкою дитячих малюнків та самі навчилися малювати веселих сніговиків.

Наприкінці заходу усі учасники майстер-класів отримали від Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська місія» подарунки: розмальовки з біблійної тематики.

Більш детальну інформацію та фотографії розміщено на ЗапоВікі

19.12.2016

17 грудня 2016 року на базі Запорізької ЗОШ №92 відбувся обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому 84 учні 5-11 класів, 28 студентів І-ІІ р.а. та 9 студентів ІІІ-ІV р.а. виборювали право на участь у фінальному етапі 4 лютого 2017 року.

Загалом у Першому етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в Запорізькій області взяло участь:
• учнів 5-11 класів – 13 044
• студентів І-ІІ р.а – 519
• студентів ІІІ-ІV р.а. – 453
• учнів ПТНЗ – 1332
Усього: 15 348.

Більше про проведення конкурсу, результати, відео-, фоторелакс у блозі «Камертон філолога»: «Тридцять одна радість у Запоріжжі конкурсному»

16.12.2016

Міжнародна конференція «ICYS» – щорічний захід, який є особливим видом індивідуальних змагань з фізики, математики, інформатики та екології. В 2017 році Конференція відбудеться з 16 по 22 квітня в м. Штутгарт (Німеччина).

З детальною інформацією про Конференцію Ви можете ознайомитись на сайті, подробиці щодо відбірково-тренувальних зборів «ICYS-Україна» (умови проведення, результати попередніх років) на сайті Інституту обдарованої дитини НАПН України

Докладніше

14.12.2016

У рамках Проекту «Розвиток громадсько-активних шкіл в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» 12-13 грудня 2016 року у м. Ірпінь, Київської області відбулася Національна конференція «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах».

Мета конференції: обговорення досвіду діяльності громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін в Україні, а також використання методики «Кола друзів» для розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Відкрили Конференцію та привітали часників Наталія Софій, директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та Світлана Супрун, консультант Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

З досвідом формування освітньої політики в контексті децентралізації та інших змін у суспільстві поділилася Лідія Даниленко, доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України.

Досвід запровадження методики «Кола друзів» у Запорізькій області представили:

Ольга Магльована, директор Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 та Ольга Сорочан, педагог-організатор цієї ж школи. Ольга Головченко, заступник директора з навчально-виховної роботи Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Бердянської міської ради та Олена Островська, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог цього навчального закладу.

Ольга Головченко представила Проект «Шкільне мобільне Антикафе. Змістовне дозвілля – кожному члену громади». Ольга Магльована представила шкільний Медіа центр створений за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» як підсумок участі у проекті «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах».

Досвідом та перспективами децентралізації громадсько-активних шкіл у Польщі поділилася Елжбета Толвінська-Кроліковська, президент Федерації Освітніх Ініціатив (Польща).

За підсумками навчання на тренінгу та роботи у Проекті учасники отримали сертифікати Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Результатом роботи Конференції стало узагальнення досвіду Запорізької, Дніпропетровської, Харківської та Луганської областей з розвитку громадсько-активних шкіл в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» та планування діяльності з поширення методики «Коло друзів» та «Лялька як персона» на 2017 рік.

14.12.2016

Обласний конкурс дитячого малюнка «Краса Божого світу»

Кафедра теорії та методики виховання Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка спільно з кафедрою богослів’я та гуманітарних дисциплін Класичного приватного університету проводить обласний конкурс дитячого малюнка «Краса божого світу», запрошує на виставку малюнків, яка відкриється 14 грудня 2016 року о 15.00 у Запорізькому обласному музеї (вул. Незалежної України, 76-Б).

Тепло дитячого серця, що ллється з кожного малюнка, зігріє вашу душу, вижене із неї смуток і журбу, викличе посмішку на вашому обличчі, навіє радісні спогади з дитинства.

Більше 200-х дітей від 4-х до 17 років, учнів загальноосвітніх шкіл, вихованців художніх студій та недільних шкіл із Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Остриківки взяли участь у конкурсі в цьому році.

Серед улюблених дитячих сюжетів – сім’я, друзі, казка, свято, диво, біблійний сюжет, природа, козацтво, Україна.

Кожен учасник конкурсу отримає диплом, а під час відкриття виставки відбудеться нагородження переможців грамотами та подарунками. Спонсорами конкурсу є Запорізька єпархія УПЦ та Всеукраїнський благодійний фонд «Східноєвропейська місія».

Результати конкурсу та віртуальна виставка дитячих малюнків будуть розміщені на порталі для педагогів області «ЗапоВікі».

13.12.2016

З метою підвищення загального рівня правової освіти, формування у дітей та молоді поваги до права, популяризації правових знань серед учнівської молоді та правового виховання школярів, згідно наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 21.10.2016 р. №0771 РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» спільно із Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області на базі Запорізького національного університету 10 грудня 2016 року проведено ІІІ обласний турнір юних правознавців.

В Турнірі змагались 25 команд: учні з 13 загальноосвітніх, 5 професійно-технічних навчальних закладів та студенти 7 коледжів м. Запоріжжя та Запорізької області.

Докладно

13.12.2016

Всеукраїнський тиждень права – час формування свідомого громадянина

Щороку у грудні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, мета якого - підвищити рівень правової культури населення, а також проінформувати громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Співробітниками РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» спільно з Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області з 5 по 10 грудня 2016 року організовані та проведені правоосвітні та правовиховні заходи.

Докладно

12.12.2016

VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт закладу освіти

З 15 грудня 2016 року розпочинається реєстрація учасників VII Всеукраїнського конкурсу на кращій веб-сайт закладу освіти у наступних номінаціях:
- Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (сільські школи та школи селищ міського типу);
- Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (міські школи);
- Веб-сайти дошкільних навчальних закладів;
- Веб-сайти позашкільних навчальних закладів;
- Веб-сайти професійно-технічних навчальних закладів.

Додатково веб-сайти оцінюються в номінації «Вебометричний рейтинг», який в автоматизованому режимі визначає показники доступності матеріалів веб-сайтів через пошукові системи та показники їх згадуваності.

Предметом конкурсу є змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчально-виховного процесу у діяльності навчальних закладів, послуги, що надаються на сайтах.

Лист МОНУ "Щодо участі у VII Всеукраїнському конкурсі на кращій веб-сайт закладу освіти"

12.12.2016

10 грудня 2016 року на базі Запорізької ЗОШ №92 відбувся обласний етап ХVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, в якому 90 учнів 3-11 класів, 34 студенти І-ІІ р.а. та 8 студентів ІІІ-ІV р.а. виборювали право на участь у фінальному етапі, який відбудеться 18 лютого 2017 року.

Загалом у Першому етапі ХVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика в Запорізькій області взяло участь:
• учнів 1-11 класів – 15 769
• студентів І-ІІ р.а. – 722
• студентів ІІІ-ІУ р.а. – 508
• учнів ПТНЗ – 1332
Усього: 18331.

Більше про проведення конкурсу, результати, відео-, фоторелакс у блозі «Камертон філолога»

12.12.2016

Нова українська школа

8 грудня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась підсумкова конференція за міжнародними проектами «Нова українська школа» та «Підтримка реформ системи освіти в Україні частина 2», на якій учасники проекту представляли результати своєї роботи. В конференції взяла участь проректор з навчально-методичної роботи Чернікова Л.А. як член робочої групи по розробці основ Стандарту інформатичної освіти.

Ознайомитися з представленими матеріалами можна за посиланням

12.12.2016

Анкетування керівників навчальних закладів

Навчальний відділ ЗОІППО з 5 по 10 грудня 2016 року проводив анкетування керівників навчальних закладів області щодо вибору форми проходження курсів підвищення кваліфікації.

Зведені результати можна переглянути тут

Дякуємо всім, хто прийняв участь і висловив свою думку. Ваші відповіді допоможуть прийняти відповідне рішення.

09.12.2016

Юні арт-скрайбери України створили 350 хвилин відео про 3G

9 грудня 2016 року було підведено підсумки ІІ Всеукраїнського фестивалю скрайбінг-роликів «Покоління мобільного Інтернету», організованого національним телеком-оператором Київстар спільно з педагогами. 139 школярів з 22 областей України створили 350 хвилин відео про можливості, які відкриває людям швидкісний мобільний інтернет. Скрайбінг-ролики на тему «Моя 3G-сім'я» розповідають про те, які мобільні сервіси можуть стати в нагоді дорослим і дітям. У фінал фестивалю вийшли 9 учасників. За підсумками результатів онлайн голосування і рейтингу журі було визначено 3 учасників, які завоювали подарунки для своїх шкіл.

Кращий мальований ролик представила учениця Криворізької школи №51 Ельвіра Маркова (Дніпропетровська область). В аплікаційному і онлайн скрайбінгу переможницями стали старшокласниці Новобогданівській школи Катерина Козлова і Лоліта Пономаренко (Запорізька область).

Докладніше

09.12.2016

7 грудня 2016 року в Обласному центрі патріотичного виховання молоді в межах тижня права відбувся інтелектуальний спарінг з правової освіти серед учнівської молоді. Організаторами даного заходу стали Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції в Запорізькій області, Регіональний інформаційно-аналітичний центр "Освіта та громадянське суспільство" та Обласний центр патріотичного виховання молоді.

Відеорепортаж

08.12.2016

7 грудня 2016 р. відбувся третій очний етап обласного он-лайн фестивалю «Педагог року школи-інтернату Запорізької області», в якому взяли участь 53 педагогічних працівника з 17 шкіл-інтернатів області.

Надані на фестиваль матеріали (50 робіт) здебільшого відповідають вимогам фестивалю: у роботах розкрита актуальність проблеми, є теоретичне обґрунтування, показана результативність впровадження педагогічних напрацювань, наявні додатки, розкриті подальші перспективи розвитку за означеним напрямом.

Учасники фестивалю отримали сертифікати, а переможців нагороджено грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за високий рівень представлених робіт.
Фотографії з цього заходу
Про підсумки проведення обласного он-лайн фестивалю «Педагог року школи-інтернату Запорізької області»

06.12.2016

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Вже декілька років кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ "ЗОІППО" ЗОР разом із компанією Київстар проводять фестивалі скрайбінг-роликів. Сьогодні завершується онлайн голосування серед 9 фіналістів цього року. Результати будуть відомі 9 грудня під час офіційного нагородження переможців, яке відбудеться в офісі компанії Київстар (м.Дніпро).

Ще раз вітаємо 9 фіналістів цього року! Чекаємо на свято!
Лист ДОН ЗОДА № 02-14/1723 від 05.12.2016 "Про результати II Всеукраїнського фестивалю скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»"
Сторінка онлайн голосування

Фестивалі:
Обласний фестиваль презентацій (відеороликів) в технології скрайбінг "Безпечний Інтернет" (2014)
І Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету» (2015)
ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету» (2016)

06.12.2016

На виконання Національної програми правової освіти населення (указ Президента України від 18.10.2001 №992/2001), відповідно до Переліку завдань і заходів Програми правової освіти населення Запорізької області на 2012 – 2016 роки (рішення Запорізької обласної ради від 23.02.2012 №05), з метою підвищення загального рівня правової освіти, формування у громадян поваги до права, в рамках заходів до Всеукраїнського тижня права та міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля», Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР спільно з Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області 5-10 грудня 2016 року проводять правовиховні та правоосвітні заходи для педагогічних працівників, дітей, учнівської молоді та батьківської громади Запорізького району та м. Запоріжжя.

План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

06.12.2016

29 листопада - 1 грудня 2016 року на базі Обласного центру патріотичного виховання молоді пройшов тренінг з національно-патріотичного виховання за програмою «З Україною в серці» для методистів районних методичних кабінетів та заступників керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області.

Докладніше

05.12.2016

20-27 листопада 2016 року професор кафедри початкової освіти Варецька О.В. взяла участь у стажуванні «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики» у Празькому інституті підвищення кваліфікації (директор – доктор економічних наук Вадим Стрелковський).

Докладніше

01.12.2016

01 грудня 2016 року о 14.30 за адресою: вулиця Незалежної України, 57-А, аудиторія 46 (4 поверх) відбудеться позачергове засідання вченої ради Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Порядок денний: Про хід виконання Запорізькою обласною радою ст. 42 Закону України «Про вищу освіту».

01.12.2016

Завдання ОІППО на сучасному етапі обговорювалося під час Всеукраїнської наради.

«Новий етап розвитку освіти вимагає створення системи безперервної освіти, спроможної забезпечити соціальну і професійну мобільність суспільства», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на секційному засіданні керівників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти «Завдання ОІППО на сучасному етапі», яке відбулося на базі Рівненського ОІППО в межах Всеукраїнської наради керівників департаментів/управлінь освіти і науки та директорів/ректорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти 24 листопада 2016 року.

Серед найактуальніших питань, які були порушені заступником Міністра на секційному засіданні: діяльність закладів післядипломної освіти, методичних служб та оновлення їх функції в умовах децентралізації; оновлення державних стандартів та формування нового змісту освіти; реформування початкової школи, програми якої орієнтовані на формування компетентностей; організації та проведення експертизи навчальних програм та навчально-методичної літератури.

Докладніше

29.11.2016

28 листопада 2016 року в межах проекту «Консолідація зусиль провайдерів освітніх послуг у сфері формальної та неформальної освіти дорослих для формування громадянської компетентності жителів Запорізької області», який реалізується Центром освіти дорослих Мелітопольського педагогічного університету у в партнерстві з Соціальним Фондом за фінансової підтримки DVV International in Ukraine та Міністерства закордонних справ Німеччині проведено інтерактивний семінар «Громадянські права», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. 40 осіб та волонтерів МДПУ, членів міської організації людей з інвалідінстю та спортивного клубу «Фокис» підвищували рівень громадянської компетентності для усвідомлення взаємозв’язку між своїми правами, громадянською відповідальністю і готовністю до компетентної участі в житті суспільства. Допомагала учасникам Наталя Богомолова (методист Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство»).

Докладніше

29.11.2016

До уваги учасників ІІ Всеукраїнського фестивалю скрайбінг-роликів!

Розпочалось онлайн голосування серед 9 переможців.

Голосуйте за один найкращий на вашу думку відеоролик у кожній з трьох номінацій: «Мальований скрайбінг», «Онлайн скрайбінг», «Аплікаційний скрайбінг».

Переможцями в кожній номінації стануть учасники, які отримають найвищий рейтинг за результатами онлайн-голосування та оцінок журі.

Онлайн-голосування триває до 6 грудня 2016 року включно.

Посилання на онлайн голосування
Детальніше про фестиваль

29.11.2016

Сьогодні розпочалась робота на тренінгу «Цифрові інструменти та можливості». Організаторами виступила кафедра інформатики та інформаційних технологій в рамках впровадження хмарних сервісів в освітній процес Запорізького регіону.

Тренінг проводять лідери педагогічної спільноти «Навчаємося з Google»: Саражинська Наталія, сертифікований викладач Google та Антоніна Букач, методист управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, тьютор дистанційного курсу «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».

Для участі у заході було запрошено 16 керівників та 20 вчителів навчальних закладів.

В перший день учасники ознайомились із службами Google, розглянули можливості Google G Suit, познайомились з мобільними додатками Google, почали створювати власні Google сайти та багато іншого.

Програма заходу
Сайт тренінгу
Фотоальбом

28.11.2016

30 листопада 2016 року відбудеться семінар «Науково-методичний супровід розвитку позашкільного закладу освіти».

Буде обговорено наступні питання:
1. Атестація педагогічних працівників та позашкільних навчальних закладів.
2. Медіаінформаційна компетентність як складова STREАM освіти: новий зміст роботи позашкілля.

Семінар розпочинає роботу об 11.00, ауд. 220, 2 корпус КЗ «ЗОІППО» ЗОР (пр. Соборний, буд. 145). Запрошуються керівники позашкільних навчальних закладів, а також методисти (за бажанням), відповідальні за цей напрямок роботи.

Довідки за телефоном: (095)225-77-00 або 233-40-83.

24.11.2016

21 листопада 2016 року відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України у м. Київ відбувся науково-практичний семінар для кураторів української мови й літератури обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти «Актуальні тенденції вивчення української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах». Представником від КЗ «ЗОІППО» ЗОР була к.п.н., доцент Шацька Н.М.

Із вступним словом до кураторів звернулася Олена Юрїівна Котусенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України. З великою цікавістю присутні побували на оглядовій екскурсії «Українська література: минуле і сучасне. Історія Колегії Павла Галагана», яку провела Раїса Павлівна Сеннікова, заступник директора з науково-освітньої роботи Національного музею літератури України.

Особливості вивчення української літератури в сучасній школі висвітлила Раїса Валентинівна Мовчан, провідний науковий співробітник відділу української літератури XX століття Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, доктор філологічних наук, професор; «Принципи вивчення української літератури в контексті Нової української школи» подав Дмитро Ігорович Дроздовський, науковий співробітник, докторант Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук. Присутні з увагою прослухали лекцію «Сучасна українська література», яку прочитала Лілія Миколаївна Чорна, провідний науковий співробітник Національного музею літератури України, кандидат історичних наук.

Друга частина семінару була присвячена практичній діяльності. Разом із Світланою Рашитівною Молочко, старшим викладачем кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського присутні взяли участь у майстер-класі «У симфонії слів, звуків, кольорів...» (Українська література у взаємозв’язку з музичним мистецтвом).

Майстер-клас «Застосування методів і прийомів арт-педагогіки як інноваційної технології на уроках української літератури», який провела Тетяна Володимирівна Кондесюк, учитель української мови і літератури Білоцерківської гімназії № 2 Білоцерківської міської ради Київської області вразив красою і практичністю наочного матеріалу. А ось на майстер-класі «Квести – сучасна технологія цікавого навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів», який демонструвала Світлана Сергіївна Агапшук, редактор газет «Біологія», «Хімія», «Здоров’я та фізична культура» видавництва «Шкільний світ», методист Київського університету імені Бориса Грінченка, довелося пригадати казки і правильно рахувати героїв, щоб досягти перемоги.

Корисною була зустріч із видавцями й авторами підручників, які поділилися своїми цьогорічними здобутками.

Дякуємо організаторам за змістовний, емоційно насичений науково-практичний семінар.

24.11.2016

23 листопада 2016 року на базі Балабинського НВК школи І-ІІІ ступенів - гімназії "Престиж" Запорізького району (директор Вінніченко Жанна Вікторівна, заступник - Черкасова Лариса Валентинівна) відбувся семінар "Хмарні технології в навчанні та управлінні школою". Висловлюємо вдячність вчителям Пересунько Т.М., Шевченко Т.М., Касьяновій О.Ю., Чупрікову І.В., всьому колективу за те, що поділилися досвідом! Учасники семінару подякували селищному голові Балабінської сільської ради В.С. Сосуновському за підтримку освітнього закладу.

22.11.2016

21 листопада 2016 року відбулась офіційна зустріч керівництва інституту з Фабрісом Пето – аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва у галузі французької мови, Сільвеном Ріголле – аташе Посольства Франції в Україні з питань наукового та університетського співробітництва і Богдановською Л.К - директором «Альянс Франсез» Запоріжжя.

Учасники зустрічі обговорили запровадження в Запорізькій області нової програми з підготовки вчителів французької мови PRO FLE, яка є спільним проектом Посольства Франції з Міністерством освіти і науки України та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти.

Програма PRO FLE була розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і є електронною платформою з підвищення кваліфікації викладачів французької мови як іноземної. PRO FLE працює вже у понад 60 країнах світу. В Україні дана програма пропонується викладачам державних середніх загальноосвітніх закладів як частина програми післядипломної дистанційної освіти ОІППО.

PRO FLE дасть змогу викладачам, які мають відповідне бажання, пройти 3 модулі навчання, на кожен з яких відводиться один рік:
1. Побудова дидактичної одиниці.
2. Пілотування педагогічного проекту.
3. Оцінювання.

Кожен модуль представляє собою 50-годинний навчальний семінар, який відбувається за 4 місяці: 40 годин навчання на дому за допомогою інтернет-платформи, і 10 годин очного навчання в Інституті післядипломної освіти. По завершенні кожного модуля викладач отримує свідоцтво, яке видається CIEP та CNED.

Учасники зустрічі обговорили низку питань щодо подальшого співробітництва у галузі освіти.

18.11.2016
17.11.2016

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2013 №2494 та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2016 рік (наказ МОН України від 25.12.2015 №1360), з метою підготовки сертифікованих тренерів із національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України 15-17 листопада 2016 року проведено ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» .

Докладніше

17.11.2016

ОГОЛОШЕННЯ!

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Запорізької обласної ради оголошує конкурс на заміщення наступних вакантних посад:

- проректор з навчально-методичної роботи – 1 ставка;

- завідувач кафедри початкової освіти – 1 ставка;

- професор кафедри початкової освіти – 1 ставка;

- старший викладач кафедри початкової освіти – 2 ставки.

Заяви на участь у конкурсі приймаються до 17 грудня 2016 р.

Кваліфікаційні вимоги

16.11.2016

14 листопада 2016 року у межах міжнародної співпраці співробітники кафедри менеджменту освіти та психології ЗОІППО прийняли участь у роботі Міжнародного освітнього телемосту "Цілі, цінності та сенси сучасної освіти: тенденції та перспективи розвитку". Організатори телемосту - Філія акціонерного товариства «Національний центр підвищення кваліфікації «Ɵрлеу» Інституту підвищення кваліфікації педагогічних працівників Північно-Казахстанської області (Казахстан, м. Петропавловськ) - давні надійні освітні партнери ЗОІППО. У роботі телемосту прийняли участь представники Республіки Казахстан, Республіки Білорусь та України. Предметом обговорення стали аксіологічні домінанти в освіті різних країн та обмін досвідом зі створення умов для їх формування та розвитку. Від ЗОІППО з доповіддю виступили Донченко І.А., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти та психології, Гура Т.Є., доктор психологічних наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності.

Доповідь Гури Т.Є.

За результатами роботи телемосту прийняті рекомендації:
1. У професійній діяльності орієнтуватися на гармонізацію цілей освіти і цінностей в освіті та не заміщувати цінності цілями.
2. Зміцнювати аксіологічну спрямованість професійно-педагогічної діяльності, посилювати в ній соціокультурний характер, інтегрувати освіченість і культуру особистості.
3. Сприяти у своїй професійній діяльності формуванню (розвитку) у школярів, студентів, магістрантів, докторантів, педагогів гуманістично орієнтованих цінностей і сенсів освіти.
4. Формувати систему ціннісних професійних орієнтацій в процесі навчання майбутніх учителів у ВНЗ і в процесі післядипломної педагогічної освіти.
5. Акцентувати увагу на особисту відповідальність педагога за стратегію власного професійного розвитку.
6. Сприяти зміцненню цінності особистісних відносин суб'єктів освітнього процесу: «вчитель - учень», «викладач - студент», «викладач - слухачі курсової підготовки».
7. Пропагувати зразки нового педагогічного мислення як специфічного бачення педагогічним співтовариством і педагогом своєї місії в сучасній освітній ситуації.
8. Приділяти особливу увагу в теоретико-практичній діяльності феномену самоосвіти, умінь і технологій самоосвіти в педагогічному середовищі.
9. Продовжувати співробітництво з міжнародними парнерами шляхом проведення конференцій, телемостів, зокрема, провести Міжнародний освітній телеміст «Поле інноваційної діяльності педагога».

15.11.2016

Шановні колеги!

Нагадуємо, що 23 листопада 2016 року відбудеться семінар для керівників шкіл "Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності керівника школи" на тему: "Хмарні технології в навчанні та управлінні школою". Семінар розпочинає роботу 23-го листопада о 10.30 в Балабинському НВК школа І-ІІІ ступенів - гімназія "Престиж" Запорізького району (директор Вінніченко Жанна Вікторівна).

Проїзд: від автовокзалу – маршрутним таксі №208; від залізничного вокзалу – маршрутними таксі, які їдуть до смт Балабино, зупинка транспорту «Гімназія».

Кількість учасників обмежена. Реєстрація учасників

Довідки за телефонами: (061)233-40-83 або (095)255-77-00.

14.11.2016

14 листопада 2016 року на базі Омельницької філії ім. академіка М.А. Доллежаля КЗ «НВК Основа» Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області відбувся обласний семінар на тему: «Сучасні пріоритети освітньо-виховного процесу в контексті національно-патріотичного виховання дітей та молоді» Мета семінару – ознайомлення учасників семінару із сучасними пріоритетами національно-патріотичного виховання у навчально-виховному процесі, які мають сприяти формуванню у зростаючої особистості патріотичних цінностей та консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави.

Докладніше

11.11.2016

8-9 листопада 2016 року в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «СВІТ ХХІ СТОРІЧЧЯ: МОДЕРНІЗАЦІЯ ОСВІТИ ТА ЦІННОСТІ ДИТИНСТВА» в ЗОІППО відбулися творчі зустрічі науковців з педагогами дошкільної та початкової ланки освіти Запорізької області.

Для вихователів ДНЗ 8 листопада працювала педагогічна майстерня з проблеми «Формування базових особистісних якостей дошкільників засобами літературного проекту», яку проводила Гавриш Н.В., доктор педагогічних наук,професор кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

9 листопада відбувся психолого-педагогічний workshop для вихователів ДНЗ та вчителів початкової ланки школи з теми «Освітня система «Радість розвитку» - як засіб комплексного розвитку особистості в дошкільній та початковій ланці освіти» (Хартман О.Ю, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України) та landing-презентація інноваційних розробок з проблеми становлення ціннісних орієнтацій дитини дошкільного віку для педагогів ДНЗ (Піроженко Т.О.,доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України).

Для ознайомлення з матеріалами заходів запрошуємо на блог конференції

10.11.2016

Регіональний етап дебатів «Молодь дебатує»

9 листопада 2016 року відбувся Запорізький регіональний етап дебатів «Молодь дебатує» за німецькою дебатною методикою «Jugend debattiert». Даний проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, за методичної підтримки Jugend debattiert, а також в німецько-українському партнерстві «Internationales Haus Sonnenberg» та громадською організацією «EdCamp Ukraine» за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

З вітальним словом до учасників та учасниць звернулися директорка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова, заступниця начальника управління Валентина Хіврич та координаторка проекту «Молодь дебатує» від EdCamp Ukraine Олена Малахова.

Гості заходу мали змогу ознайомитися з особливостями даного формату і побачити дебати на тему «Чи необхідно заборонити торговельні та/або розважальні заклади на території природничих і культурно-історичних пам'яток Запорізької області?» від учнів та учениць двох навчальних закладів: Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради та Мелітопольської школи І-ІІІ ступенів №23.

Дебатанти та дебатантки продемонстрували свої вміння аргументувати власну позицію, командну роботу та ораторські здібності. За підсумками дебатів у півфіналі, який відбудеться 10 грудня 2016 року у м. Харкові Запорізьку область будуть представляти:
Горелов Роман, учень 11 класу Запорізького Січового колегіуму
Ратєєва Анастасія, учениця 10 класу Запорізького Січового колегіуму
Баслик Вікторія, учениця Мелітопольської спеціалізованої школи № 23
Струць Марія, учениця Мелітопольської спеціалізованої школи № 23.

Крім цього Горелов Роман та Баслик Вікторія стали «найкращими дебатуючими» за думкою глядачів.

В кінці заходу директорка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова висловила подяки директорам шкіл-учасниць Єршовій В.О. та Тюріній О.В. за реалізацію німецько-українського проекту «Молодь дебатує» в Запорізькій області, а також нагородила грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації шкільних тренерів проекту.

Звертаємо увагу, що організаторами планується продовжити проект у 2017 році. Більше інформації можна дізнатись на сайті

Обласний координатор проекту: к.п.н. кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Сокол І.М.

Фотоальбом заходу

Матеріали заходу

09.11.2016

8 листопада 2016 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «СВІТ ХХІ СТОРІЧЧЯ: МОДЕРНІЗАЦІЯ ОСВІТИ ТА ЦІННОСТІ ДИТИНСТВА». Пленарне засідання проходило в очному та онлайн режимах. Відкрили конференцію проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ЗОІППО, доктор психологічних наук, професор Гура Т.Є. і завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО, кандидат психологічних наук, доцент Байєр О.М.

З вітальним словом до учасників конференції в онлайн-режимі звернулася директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Т.Я. Озерова. Перед науковцями і практиками виступили академік НАПН України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка С.Д. Максименко; дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор А.М. Богуш; доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Т.О. Піроженко; кандидат психологічних наук, провідний спеціаліст лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України С.О. Ладивір; доктор педагогічних наук, професор кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди Н.В. Гавриш; кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України О.Ю. Хартман.

В роботі конференції взяли участь спеціалісти Польщі, Ізраїлю, Норвегії, Японії. Малгожата Житко, доктор наук, професор Педагогічного факультету Варшавського університету (м. Варшава, Республіка Польща), Дубенська Г.Г., керівник приватного дошкільного закладу для дітей раннього віку (Ізраїль) та педагоги інших держав у своїх виступах висвітлили досвід дошкільної освіти за межами України.

08.11.2016

Шановні колеги!

Міжнародна науково-практична конференція «Світ ХХІ сторіччя: модернізація освіти та цінності дитинства» розпочинає свою роботу. Кафедра дошкільної освіти запрошує науковців і практиків до участі в онлайн заходах та на блог конференції для ознайомлення з матеріалами в Інтернет режимі.

07.11.2016

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). А тиждень з 10 по 16 листопада – Міжнародний тиждень науки, метою якого є вшанування наукових традицій, утвердження наукових здобутків заради миру і розвитку людства.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх науковців, науково-педагогічних працівників Інституту, а також наших колег-партнерів зі Святом! Бажаємо успіхів, наукових відкриттів заради миру та процвітання!

07.11.2016

Участь методиста Регіонального інформаційно-аналітичного центру "Освіта та громадянське суспільство" Богомолової Н.М. у програмі "Ранок, кава, позитив" з приводу Турніру юних правознавців.

04.11.2016

Доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І. взяв участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Акмеологія: наука ХХІ століття», яка відбулась 28 жовтня 2016 року в Київському університеті ім. Б. Гринченка. Перед початком пленарного засідання було проведено загальні збори членів Української Академії Акмеології з нагоди 10-річчя створення. З привітаннями до присутніх членів академії звернувся Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, президент УАА, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, академік УАА. В своїй промові головуючий відзначив здобутки першого десятиріччя роботи наукового осередку та окреслив перспективи подальшої роботи Української Академії Акмеології.

Модератором пленарного засідання конференції виступила Сисоєва Світлана Олександрівна, завідувач науково-дослідної лабораторії освітології Київського університету ім. Б. Гринченка, віце-президент УАА, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, академік УАА. Взяли участь у роботі конференції представники усіх регіональних осередків Української Академії Акмеології з усіх куточків нашої держави. З доповіддю «Мистецька освіта як система формування акме-особистості» виступив Олійник Юрій Іванович, доцент кафедри теорії та методики виховання Запорізького ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, член-кореспондент УАА.

Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції «Акмеологія: наука ХХІ століття» друкуються у науковому журналі «Акмеологія в Україні: теорія і практика» (Свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 15667-4139Р від 02.10.2009).

02.11.2016

З 01.11.2016 р. проводиться XVI Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом "Об'єднаймося ж, брати мої!", присвячений 100-річчю утворення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки на тему: "Вітчизна - це не хтось і десь, Я - теж Вітчизна!" (І. Світличний).

Лист ІМЗО Про проведення ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

28.10.2016

Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді: досвід та проблеми», яка відбудеться 01-02 листопада 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Обговорення проблемних питань за тематичними напрямами проводяться в інтернет-офлайн форматі (заочна участь).

Блог Конференції

28.10.2016

1 листопада 2016 року відбудеться перший установчий семінар "Науково-методичне забезпечення розвитку позашкільного освітнього закладу".

Для участі у семінарі запрошуються методисти, відповідальні за цей напрямок роботи.

Роботу розпочинаємо 1 листопада 2016 року, об 11 годині, аудиторія 25 адміністративної будівлі КЗ "ЗОІППО" ЗОР.

Просимо підтвердити участь у роботі семінару за телефонами (061)233-40-83 або 095-225-77-00.

26.10.2016

Доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, к.і.н. О.М. Сирцова 21-23 жовтня 2016 року взяла участь у Всеукраїнському семінарі з проблем протидії антисимізму та ромофобії (м. Київ), який було проведено Українським центром вивчення історії Голокосту за сприяння Фундації «Пам’ять, відповідальність та майбутнє».

В ході семінару значна увага приділялася питанням формування критичного мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів освіти як умови подолання стереотипів та упереджень, протидії негативному впливу «мови ворожнечі», пропаганди та маніпуляцій у ЗМІ та Інтернеті. Обговорено проблему проявів ксенофобії в суспільстві (на прикладі нетерпимості до ромів) та вшанування історичної пам’яті як засобу протидії ненависті.

26.10.2016

25 жовтня 2016 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося відкриття Восьмого Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті – 2016».

З вітанням до учасників форуму звернувся Президент АПН України Кремень В.Г.

На форумі представлено 538 учасників із 24 регіонів України, Канади, США, Великобританії, Польщі, Чехії, Словенії, Франції, Болгарії, Греції та інших країн. Зокрема,
95 – університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ;
12 – закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій;
350 – загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, обласних і міських органів управління освітою;
55 – професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти;
26 – виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для галузі освіти, видавництв, освітніх порталів.

Освіту Запорізького регіону на Форумі представляють Запорізький національний технічний університет, Бердянський державний педагогічний університет, Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б.Хмельницького, а також Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та 23 навчальні заклади, які представлені на колективному стенді «Освіта Запорізького краю».

На урочистому відкритті Форуму відбулося нагородження переможців національного виставкового конкурсу «Видатні науково-практичні досягнення в освіті» в номінації «Електронний освітній ресурс». Почесної нагороди за електронний освітній ресурс ЗапоВікі удостоєний КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР. Почесним дипломом лауреата нагороджено Сокол І.М., старшого викладача кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті за конкурсну роботу «Запо-Вікі – електронний освітній ресурс для освітян Запорізької області».

25.10.2016 відбулося нагородження учасників у конкурсних номінаціях.

Звання лауреатів конкурсу І ступеня удостоєні:
- Комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради;
- Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 81 «Бірюсинка» Запорізької міської ради Запорізької області;
- Мелітопольська гімназія № 5 Мелітопольської міської ради Запорізької області;
- Дошкільний навчальний заклад № 30 «Світлячок» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області;
- Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Енергодарської міської ради Запорізької області;
- Комунальний заклад «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради Запорізької області;
- Благовіщенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області.

Звання лауреатів ІІ ступеня удостоєні:
- Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 90 «Волошка» Запорізької міської ради Запорізької області;
- Комунальний заклад «Дніпрорудненська гімназія «Софія» – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Василівської районної ради Запорізької області.

Вітаємо переможців!

Фотозвіт

24.10.2016

З метою надання безкоштовної методичної підтримки вчителям та методистам видавництво «Ранок» запрошує всіх освітян з 24.10.2016 по 05.11.2016 приєднатися до вебінарів осінньої сесії он-лайн – проекту «Інтерактивна школа творчого вчителя».

Всі учасники отримують сертифікати. Три школи, що переможуть за кількістю учасників, отримають подяки та кращі зразки корисної навчальної літератури від видавництва «Ранок».

Для участі у вебінарах необхідно зареєструватися.

Запис вебінарів буде розміщено на сайті у розділі «Дистанційні курси».
Постійна технічна підтримка (098) 037-54-68.
Інформаційна підтримка e-ranok@ukr.net, uchebka@ranok.com.ua.

21.10.2016

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції з теми «Світ ХХІ сторіччя: модернізація освіти та цінності дитинства», яка відбудеться 08-09 листопада 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.
Наказ ДОН

Наказ ЗОІППО

Інформаційний лист

20.10.2016

У Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти завершила роботу Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Науково-методичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти». Робота конференції проходила у форматі очної, on-line та off-line участі. Загалом у роботі конференції взяло участь більше 500 наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників з усіх регіонів України та зарубіжжя, серед яких представники Великої Британії, Словаччини та Республіки Казахстан. Творчу та невимушену атмосферу було задано на пленарному засіданні, яке за підтримки Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації було проведено у конференц-залі Запорізької обласної ради. Формат панельної дискусії, у якому було проведено пленарне засідання, викликав зацікавлення учасників, та дозволив забезпечити невимушений конструктивний діалог теоретиків та практиків щодо актуалізації та перспектив вирішення проблем забезпечення професійного розвитку фахівця.

Подальша робота здійснювалася за 5 тематичними напрямами з розгляду актуальних проблем оновлення методологічних засад розуміння процесу професійного розвитку фахівця, проблем науко-методичного, управлінського та психологічного супроводів цього процесу в системі непевної освіти. Було проведено 5 круглих столів, результатами яких є розроблені та прийняті рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення забезпечення та супроводу професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти. Цікавим був обмін досвідом в режимі on-line трансляції з нашими освітніми партнерами з Великої Британії та Республіки Казахстан. Було проведено 10 майстер-класів, на яких учасники мали можливість ознайомитися з досвідом своїх колег у контексті забезпечення та супроводу професійного розвитку фахівця.

Пройшов заключний етап фестивалю «Лідер освіти – 2016» у номінації «Заступник директора школи», на якому було відзначено найкращі досвіди управлінської діяльності заступників директорів шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області.

Організатори конференції – кафедра менеджменту освіти та психології ЗОІППО – висловлює подяку усім учасникам за активну участь у роботі конференції. А також висловлює подяку усім соціальним партнерам, за підтримку та сприяння у проведенні конференції, а саме:

Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;
Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради;
Науково-методичному центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради;
Науково-методичному центру управління освіти Енергодарської міської ради Запорізької області;
Запорізькому видавництву «Кругозір».

19.10.2016

Анкетування

Шановні колеги, з метою аналізу ефективності та стану використання ресурсів регіонального освітнього простору просимо відповісти на питання он-лайн анкети педагогічних працівників Запорізької області:
Анкета для вчителів навчальних закладів
Анкета для керівників навчальних закладів
Анкета для працівників органів управління освітою

Дякуємо за співпрацю

19.10.2016

Запрошуємо до співпраці з наставниками керівників закладів освіти з інклюзивною формою навчання. Консультативну та інформаційну допомогу щодо організації інклюзивного навчання, складання ІПР для дітей з особливими освітніми потребами, корекційно-розвиткової роботи в інклюзивному закладі Ви можете отримати у наставників інклюзивного навчання.

Контакти наставників

19.10.2016

12 жовтня 2016 року у м. Слов’янськ Донецької області відбувся круглий стіл «Викладання предметів духовно-морального спрямування як чинник національно-патріотичного виховання та морально-психологічної реабілітації учнів», на якому близько 50 освітян та представників громадськості розглянули питання щодо викладання предметів духовно-морального спрямування: підготовка кадрів, якість викладання, програми, підручники, досягнення та проблеми.

Марущенко В.С., голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, народний депутат України V-VI скликань, радник Міністра освіти і науки України, відзначив, що за останній рік викладання предметів духовно-морального спрямування в цілому по НВЗ України збільшилося. В той же час в Запорізькій області відбулося помітне зменшення.Інформація про викладання курсів духовно-морального спрямування в НВЗ Запорізької області у 2016/17 н.р.

18.10.2016

З 09 по 13 жовтня 2016 року у м. Варшава (Республіка Польща) під керівництвом Міністерства освіти і науки України та Міністерства національної освіти Польщі пройшов семінар-навчання у межах польсько-українського проекту «Реформи системи освіти в Україні». До складу проектної групи, яка вивчала особливості функціонування системи післядипломної педагогічної освіти Республіки Польща увійшла проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Інституту Гура Т.Є.

17.10.2016

14-15 листопада 2016 року відбудеться Другий Всеукраїнський семінар «Теорія і практика професійного зростання сучасного педагога спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів». Запрошуємо до участі науковців, методистів, педагогів-практиків.

Детальніше

12.10.2016

18-19 жовтня 2016 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройде Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Науково-методичні засади розвитку професійної компетентності фахівця в умовах неперервної освіти".

Запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь у очних заходах.

Програма та on-line-реєстрація за посиланням

Звернення шодо порушення прав трудового колективу КЗ "ЗОІППО" ЗОР

12.10.2016

Педагогічний марафон від ВГ "Основа"

Видавнича група "Основа" оголошує останній у цьому році педагогічний інтернет-марафон безкоштовних вебінарів, який надає можливість підвищити свій професійний рівень.

Вебінари, що відбудуться 25, 26 та 27 жовтня розраховані для вчителів, бібліотекарів, адміністраторів та класних керівників, тобто, для всіх тих, хто бажає самовдосконалюватися.

Вебінари нададуть можливість отримати нові знання, поспілкуватися з колегами, висловити свої думки, отримати відповіді на актуальні питання.

Для участі у семінарі майбутнім учасникам необхідно вибрати тему або декілька тем, які б вони хотіли прослухати та заповнити online заявку.

Докладніше

07.10.2016

Міжнародні дні освіти дорослих в Запорізькій області 6 – 8 жовтня 2016 року

Міжнародні дні освіти дорослих – це міжнародна акція, головна мета якої полягає у сприянні формуванню в українському суспільстві розуміння цінності освіти протягом життя, особистісного й професійного саморозвитку людини. У межах цієї акції 6 жовтня 2016 року у Запорізькій обласній раді відбувся Міжнародний форум «Освіта дорослих – регіональний розвиток: досвід, виклики, стратегії» та робота секції 2 «Освіта дорослих у формуванні громадянського суспільства в Україні».

Докладніше

06.10.2016

ОГОЛОШЕННЯ!

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Запорізької обласної ради оголошує конкурс на заміщення наступних вакантних посад:

- проректор з навчально-методичної роботи – 1 ставка;

- доцент кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін – 1 ставка.

Заявки на участь у конкурсі приймаються до 06 листопада 2016 р.

Докладніше

03.10.2016

Інноватика в сучасній школі - 2016

У термін 25-27 жовтня 2016 р. в м. Київ відбудеться Восьмий міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті».

Навчальні заклади Запорізької області приймуть активну участь у цьому заході на єдиному виставковому стенді «Освіта Запорізького регіону». Список учасників.

Бажаємо успіху і перемог!

03.10.2016

Просимо ознайомитися

Методичні рекомендації щодо проведення І етапу (шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад.

30.09.2016

Після тривалої боротьби за правду і справедливість в судовому порядку доведена недостовірність звинувачень в сепаратизмі Пашкова В.В. народним депутатом України Артюшенком І.А.

Рiшення суду за позовом Пашкова В.В. до Артюшенка I.А. про захист гiдностi та честi
Виконавчий лист до Артюшенка I.А. про захист гiдностi та честi

28.09.2016

Запорізька область святкує Всеукраїнський День дошкілля

27 вересня 2016 року у Комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулися обласні заходи, присвячені святкуванню Дня дошкілля. Провідними спеціалістами дошкільної освіти Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара було проведено майстер-класи з фізичного та естетичного розвитку дитини.

До свята підготовлено виставку методичної літератури, матеріалів обласного конкурсу «Методист року – 2016», вернісаж дитячих малюнків та виробів з елементами батика. Справжньою подією свята став фестиваль дитячого меню «Вересневі смаколики», в якому взяли участь понад 14 колективів ДНЗ Запорізької області.

Докладніше

28.09.2016

Вітаємо переможця конкурсу «Джерело творчості – 2016»!

21-23 вересня 2016 року у м. Київ на другому (очному) турі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості – 2016» зустрілись обдаровані педагоги – керівники гуртків позашкільних навчальних закладів України.

37 найкращих педагогів із позашкільних навчальних закладів різних регіонів України змагались за перемогу. Кожен учасник презентував журі власний досвід роботи та провів 20-хвилинний фрагмент відкритого заняття за темою досвіду. Учасниками відкритих занять стали учні загальноосвітньої школи № 1 Шевченківського району Києва. Заняття проводились за такими напрямами позашкільної освіти:
• еколого-натуралістичний;
• художньо-естетичний (декоративно-ужиткове мистецтво);
• дослідницько-експериментальний.

На Всеукраїнському очному етапі конкурсу Запорізьку область гідно представила Солдатова Ірина Миколаївна, керівник «Зразкового художнього колективу» студії декоративних квітів «Троянда», яка стала переможцем обласного етапу, переможцем І (заочного) туру та лауреатом ІІ (очного) туру ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості – 2016» у номінації «Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва».

Нагородження переможців та урочисте закриття Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» відбулося в актовій залі Міністерства освіти і науки України. Учасників конкурсу привітали: Хобзей П.К., заступник Міністра освіти і науки України; Шкура Г.А., директор Українського державного центру позашкільної освіти; Левківський К.М., заступник директора Інституту модернізації змісту освіти; Корецька Л.В., начальник відділу неформальної та інформальної освіти дітей Інституту модернізації змісту освіти, Волик І.А., начальник сектору мистецтв і ремесел Інституту модернізації змісту освіти; Кардаш Н.В., к.п.н., викладач кафедри позашкільної освіти Київського педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Вітаємо Ірину Миколаївну із званням переможця конкурсу «Джерело творчості – 2016», бажаємо подальших творчих звершень, здобутків та натхнення!

26.09.2016

Всеукраїнський форум «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу»

21–23 вересня 2016 р. на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького пройшов Всеукраїнський форум «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу». Головні гасла Форуму: «Ми різні – і в цьому наше багатство!», «Ми разом – і в цьому наша сила!».

Докладніше

26.09.2016

Запланований на 26.10.2016 обласний семінар для керівників закладів освіти та методистів дошкільних навчальних закладів з теми «Організація самооціночної діяльності педагогів засобами віртуального інклюзивного середовища» (наказ ДОН від 21.09.2016 №0628) переноситься на 19.10.2016 і буде проведено у І корпусі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради за адресою вул. Незалежної України 57-А об 11-00. Кабінет буде повідомлено додатково.

В ході роботи будуть розглянуті питання:
• Пріоритетні напрями роботи щодо впровадження інклюзивного навчання у Запорізькій області.
• Досвід закладів освіти щодо організації інклюзивного навчально-виховного процесу.
• Актуальні питання організації моніторингових досліджень готовності закладів освіти до впровадження інклюзивного навчання.
• Формування готовності педагогічних працівників до роботи в інклюзивних класах.

У семінарі можуть взяти участь всі бажаючі представники закладів освіти Запорізької області за попередньою реєстрацією.

Посилання для реєстрації:

Або прямо через форму на Порталі інклюзивної освіти Запоріжжя

Телефони для довідок: 0674352802, (061)236-30-93 Лапшина Ірина Сергіївна.

26.09.2016

З 22 по 23 вересня 2016 року к.п.н., професор кафедри менеджменту освіти та психології Ястребова В.Я. та к.п.н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології Бабко Т.М. взяли участь в очному турі VIII Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, що проводився ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників» Черкаської обласної ради.

Докладніше

23.09.2016

23 вересня 2016 року пройшов обласний семінар з актуальних питань виховної роботи школи на тему «Від шкільного до громадського управління».

Учасниками семінару були методисти, відповідальні за виховну роботи в районах Запорізької області, заступники директорів школи з виховної роботи (64 учасника).

На обговорення було винесено питання:
• Сутність, цілі, зміст та організаційно-педагогічні умови функціонування учнівського самоврядування;
• Традиційні та інноваційні моделі діяльності учнівського самоврядування: обмін педагогічним досвідом.

Досвід організації та функціонування учнівського самоврядування представили Липецька Г.В. (Запорізький багатопрофільний ліцей №99), Шигіна В.В., Неманежина О.І. (ЗОШ № 52), Остапова І.В. (Запорізька гімназія №6), Михайлова В.В. (Січовий колегіум).

23.09.2016

19-22 вересня 2016 року в м. Одеса відбулася науково-практична конференція «Ігри «Соняшник» і «Геліантус» як засіб національно-патріотичного виховання учнів». У роботі конференції взяли участь співробітники інституту: доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук Корицька Г.Р. та методисти Гусєва Н.М., Стрижак М.М.

Фотозвіт

22.09.2016

Про підсумки Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу "Колосок" у 2015/2016 н.р. у Запорізькій області

На виконання наказу Міністерства від 29.12.2011 № 1561 "Про затвердження Положення про Міжнародний інтерактивний природничий конкурс "Колосок", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23 січня 2012 року за №86/20399, 27 листопада 2015 року відбувся перший, а 22 квітня 2016 року – другий етап Міжнародного інтерактивного природничого учнівського конкурсу "Колосок" для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У цьому конкурсі взяли участь понад 552 тис. школярів України, в тому числі 28415 учнів навчальних закладів Запорізької області.

Найбільшу частку залучення учнів до участі в конкурсі мають Хортицький (34,2%), Шевченківський (28,7%), Вознесенівський (27,1%), Заводський (23,2%) райони м Запоріжжя, навчальні заклади ДОН ЗОДА (27,9%), Новомиколаївський (25,86%), Чернігівський (25,5,6%), Великобілозерський (23,57%), Пологівський (23,0%), Вільнянський (21,0%), Бердянський (20,8%) райони Запорізької області, міста обласного підпорядкування Бердянська (24,1%) та Мелітополя (24,1%).

Недостатня робота по популяризації природничих знань серед школярів проводиться в Якимівському (5,3%), Приазовському (5,93%), Василівському (5,6%), Запорізькому (6,1%), К-Дніпровському (8,0)%, районах. Учні Приморського району не прийняли участі в жодному з етапів конкурсу.

Інформуємо, що у 2016/2017 н.р. конкурс відбудеться 25 листопада 2016 року (I етап) та 28 квітня 2017 року (II етап).

Інформація про етапи проведення конкурсу та матеріали для підготовки публікуються у Всеукраїнському науково-популярному природничому журналі для дітей „КОЛОСОК” та науково-популярній природничій газеті для розумників та розумниць „КОЛОСОЧОК”, а також висвітлені в мережі Інтернет на сайті www.kolosok.org.ua

Заявки надсилайте шкільні координатори до 16 жовтня, районні (міські) координатори до 23 жовтня разом з копією квитанції про сплату благодійних внесків. УВАГА! Обов’язково зазначайте у квитанції призначення платежу – БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК.

БЕЗКОШТОВНА ПЕРЕДПЛАТА на перше півріччя 2017 року журналу "КОЛОСОК" на кожних 50 учасників 3–11 класів.
Передплатний індекс – 92405.

БЕЗКОШТОВНА ПЕРЕДПЛАТА на перше півріччя 2017 року газети "КОЛОСОЧОК" на кожних 20 учасників 1– 4 класів.

Передплатний індекс – 89454.
Абонементи, надіслані окремо від заявки, не приймаються.
Адреса Оргкомітету: м. Львів, а/с 9838, 79038
www.kolosok.org.ua

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Підсумки Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу „Колосок” у 2015/2016 н.р. у Запорізькій області
Координаторам конкурсу (заявки, бланки на оплату, умови участі);
Запитання та матеріали для підготовки до конкурсу “КОЛОСОК-осінній-2016”

22.09.2016

20 вересня 2016 року на базі навчального центру допризовної підготовки юнаків Комунарського району відбувся обласний семінар на тему: «Військово-патріотичне виховання учнів у 2016-2017н.р.». В роботі семінару взяли участь: головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Панченко В.О.; військовий комісар Комунарського району, підполковник Мичка К.І.; старший викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР Корицький В.Г.; директор НЦДПЮ Комунарського району Дубіна М.В., лауреат конкурсу «Вчитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни», майор запасу Бєліх І.В. та ін.

Майор запасу Ємець О.А. провів екскурсію в кімнату бойової та трудової слави Комунарського району. Фрагменти практичних занять із учнями провели викладачі НЦДПЮ: підполковник запасу Глущенко С.Г. та старший лейтенант запасу Расіна О.Г.

21.09.2016

Засідання НМР ЗОІППО 20.09.2016

20 вересня 2016 року відбулось п’яте засідання науково-методичної ради ЗОІППО.

Протокол засідання
Матеріали засідання

20.09.2016

З 14 по 18 вересня 2016 р. педагогічні працівники, учні, студенти та громадські активісти Запорізької області взяли участь у Всеукраїнській школі з медіаграмотності, яка проводилась молодіжним клубом «Співдружність» (президент Масютіна М.Е.) спільно з Центром дитячо-юнацької творчості ім. Є.М.Руднєвої за сприяння відділу освіти виконавчого комітету Бердянської ради.

Докладніше

19.09.2016

Міжнародні дні освіти дорослих в Україні: Запорізька область прийняла естафету міжнародної акції

6 – 8 жовтня 2016 року у Запорізькій області відбудуться Міжнародні дні освіти дорослих, головна мета яких полягає у сприянні формуванню в українському суспільстві розуміння цінності освіти впродовж життя, особистісного й професійного саморозвитку людини. У межах заходу заплановано проведення Форуму «Освіта дорослих – регіональний розвиток: досвід, виклики, стратегії» (м. Запоріжжя), Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта дорослих у контексті цивілізаційних змін: досвід, проблеми, перспективи» (м. Мелітополь), круглих столів з представниками органів місцевого самоврядування, роботодавцями регіону (м. Запоріжжя, м. Мелітополь), виставки провайдерів освітніх послуг для дорослих Запорізької області (м. Мелітополь) та багато іншого. Особлива увага приділяється проведенню масштабної інформаційної кампанії з популяризації освіти упродовж життя та позиціювання Запорізької області як регіону, який навчається.

Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області проводять за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Представництва DVV International в Україні, Національної спілки журналістів України, Української асоціації освіти дорослих, Запорізької обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та інших установ та організацій.

До участі у заходах запрошуються всі бажаючі.

За додатковою інформацією звертатися: Озерова Тетяна – Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, тел. (061) 239-02-60, (061) 225-61-44.

Важливо знати. Ідея проведення Міжнародних днів освіти дорослих зародилася у 1992 році в Національному інституті безперервної освіти дорослих (NIACE) у Великобританії. На п'ятій конференції ЮНЕСКО в Гамбурзі в 1997 році біля двох тисяч представників міністерств освіти, урядових та неурядових організацій, фондів, дослідницьких центрів з усіх континентів рекомендували проведення Міжнародних днів освіти дорослих в усіх країнах світу. Починаючи з 2000-го року, Україна бере активну участь у цій міжнародній акції, що проходить у більш ніж 50 країнах по всьому світу.Програма Міжнародних днів освіти

19.09.2016

16 вересня 2016 року Комітет Верховної ради України з питань науки та освіти проводив круглий стіл «Перспективи подальшого розвитку системи загальної середньої освіти». Метою заходу було обговорення та порівняння концепцій середньої загальноосвітньої школи, розроблених Національною академією педагогічних наук України та Міністерством освіти і науки України.

У заході приймала участь проректор з навчально-методичної роботи Чернікова Л.А.

Просимо ознайомитися з документами:
Концепція середньої загальноосвітньої школи України
Концепція «Нова школа. Простір освітніх можливостей»

15.09.2016

12-13 вересня 2016 року на базі Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою відбувся Всеукраїнський семінар у рамках школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап» із предмету «Захист Вітчизни». У роботі практикуму-семінару брали участь Артеменко О.А. - завідувач сектору організації заходів Інституту модернізації змісту освіти, Плахота Л.В. – начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, Олешко П.С. – ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та представники з областей України.

У роботі семінару для вчителів захисту Вітчизни взяв участь старший викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР Корицький В.Г.

У перший день відбулося пленарне засідання, де виступили: Артеменко О.А. «Про результати Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни»; Качуровський В.С. «Про ефективні засоби підвищення професійної компетентності вчителя у контексті підготовки до фахових конкурсів»; Боснюк П.З. «З досвіду проведення обласного та Всеукраїнського турів конкурсу «Учитель року – 2016»; Василенко С.М. «Про роль учителя предмета «Захист Вітчизни» у формуванні готовності учнівської молоді до служби в Збройних Силах України» та інші. У другій частині семінару було проведено практичні заняття з предмету «Захист Вітчизни».

На другий день відбулося практичне виконання учасниками семінару навчальних стрільб на базі полігону 14 окремої механізованої бригади.

Перебіг подій


14.09.2016

Проект «Нова українська школа»

З 3 по 10 вересня 2016 року в м. Сулеювек (Польща) проходив семінар авторів програмової основи «Нова українська школа». Метою заходу було навчання педагогів з України щодо розробки державних стандартів в рамках реалізації концепції реформування освіти в Україні.

Учасником семінару була проректор з навчально-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР Чернікова Л.А., яка відповідатиме в цьому авторському колективі за розробку державного стандарту з інформатики для старшої школи.

Докладніше – на сайті проекту «Нова українська школа»


08.09.2016

7 вересня 2016 року у Комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання курсів духовно-морального спрямування у 2016/17 н.р.», на якому було розглянуто питання про завдання щодо національно-патріотичного виховання згідно нормативних документів МОН України та вимоги до викладання курсів духовно-морального спрямування у 2016/17 н.р. Також підведені підсумки минулого навчального року та окреслені завдання на наступний навчальний рік. Особливу увагу було приділено розвитку ІТ-компетентності педагогів згідно Рішення колегії Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 23.04.2014 «Про виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки з питання стану реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів».Детальніше

07.09.2016

Про організацію та підсумки проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»

Творчим об’єднанням «Соняшник» проведено Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»-2015 та українознавчу гру для учнів «Соняшник»-2016. Про організацію і підсумки проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»-2016 та організацію конкурсів «Соняшник»-2017, «Соняшник-учитель»-2016 можна дізнатися з листа ДОН ЗОДА

06.09.2016

Про проведення майстер-класів

З 22 по 26 серпня 2016 року з метою ознайомлення педагогів з сучасними освітніми та інформаційно-комунікаційними технологіями, поширення інноваційного досвіду роботи, розвитку педагогічної майстерності вчителів Запорізької області та підготовки до нового навчального року пройшов серпневий педагогічний марафон у формі майстер-класів.

Звіт про проведення майстер – класів

06.09.2016

До єдиного дня інформування населення міста з нагоди дня народження українського письменника, науковця І.Я.Франка

Видатний український поет Іван Франко народився 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі на Львівщині. Всі ми звикли бачити в ньому, в першу чергу, українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча, але, попри це все, він був також людиною, людиною цікавою та неординарною. Сьогодні пропонуємо вашій увазі 15 цікавих та несподіваних фактів з життя та творчості Каменяра.

Детальніше на сайті report.if.ua

02.09.2016

План роботи ЗОІППО на вересень 2016 року

Посилання на файл

31.08.2016

Запрошуємо до участі

Видавництво "Ранок" запрошує прийняти участь у нових сесіях «Інтерактивної школи творчого вчителя 2016/17»

Детальніше про роботу Інтерактивної школи

31.08.2016

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю з теми «Науково-методичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти», яка відбудеться 18-19 жовтня 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Завантажити інформаційний лист КЗ "ЗОІППО" ЗОР

31.08.2016

23 серпня 2016 року відбувся обласний семінар-нарада для завідувачів, вихователів-методистів ДНЗ з проблеми «Запровадження інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах Запорізької області». На семінарі були присутні 40 керівників ДНЗ Запорізької області.

Учасників семінару-наради привітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Т.Я. Вона зазначила, що відкриття інклюзивних груп в ДНЗ – це важливий крок у впровадженні інклюзії в Україні.

Головний спеціаліст ДОН Запорізької облдержадміністрації Кічата І.І. розкрила питання нормативно-правового забезпечення інклюзивної освіти.

Директор НВК №6 м.Енергодар Марієва І.Г. познайомила керівників ДНЗ з досвідом впровадження інклюзивного навчання методом моделювання. Консультант, практичний психолог Енергодарської ПМПК Андрющенко О.О. поділилася досвідом командної співпраці як умови забезпечення якісної освіти в інклюзивному дошкільному закладі. На семінарі було презентовано авторську програму з ЛФК для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного дошкільного закладу (автори програми: Аксьонова О.П., Шелемаха А.А., Лиходід Л.В.).

Продовженням роботи з впровадження інклюзивної освіти в ДНЗ Запорізької області був навчально-методичний семінар для вихователів та асистентів вихователя ДНЗ з проблеми «Організація роботи педагогів в інклюзивному дошкільному навчальному закладі», який відбувся 30.08.2016 р.

На семінарі вихователі та асистенти вихователя ДНЗ познайомилися з нормативними документами щодо організації інклюзивного навчання в дошкільних групах. Завідувач кафедри РПЗСЖ Лупінович С.М. відповіла на питання педагогів. У роботі семінару взяли участь 40 педагогів ДНЗ, які з 1 вересня 2016 р. відкривають інклюзивні групи.

30.08.2016

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді: досвід та проблеми», яка відбудеться 01-02 листопада 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР

Завантажити інформаційний лист КЗ "ЗОІППО" ЗОР

25.08.2016

Про організацію та проведення VІІ Міжнародної природничої гри «Геліантус – 2016»

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.10.2012 №1101 « Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2012 року за № 1811/22123 та листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2015 № 1/9-607 «Про проведення VІ Міжнародної природознавчої гри «Геліантус – 2015 та організацію VII гри «Геліантус – 2016» просимо Вас забезпечити участь учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Вашого району (міста) в VII Міжнародній природничій грі «Геліантус», яка відбудеться 15 грудня 2016 року.

Гра проводиться з метою формування у школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології та географії (з правилами та умовами проведення гри можна ознайомитися на сайті Гри http://helianthus.com.ua).

Реєстрація учасників Гри здійснюється координатором Гри в школі у термін з 01.09.2016 по 15.11.2016 на сайті гри http://helianthus.com.ua у розділі «Реєстрація у грі».

Для кращої організації Гри просимо Вас призначити відповідальних осіб (кураторів) за проведення Гри у вашому районі (місті) та надіслати інформацію про призначення до 12.10.2016 на електронну адресу: rpzp_sonyashnik@mail.ru.

Детальну інформацію щодо умов проведення Гри можна отримати на сайті: http://helianthus.com.ua

Завантажити інформаційний лист КЗ "ЗОІППО" ЗОР

23.08.2016

Видано науково-методичний посібник
«Здобутки освітян Запорізького регіону – 2016»

Методисти та викладачі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підготували черговий 17 випуск книги «Здобутки освітян Запорізького регіону. Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області». Організацією, що забезпечила професійну редакційно-поліграфічну роботу, виступив колектив видавництва «Кругозір».

Перспективний педагогічний досвід допомагає становленню професійної компетентності та творчої ініціативи вчителя, тому не дивно, що на всіх етапах розвитку освіти питанню поширення перспективного досвіду приділяється велика увага. У Національній доктрині розвитку освіти України зазначена важливість виявлення перспективного педагогічного досвіду та впровадження його результатів у педагогічну практику.

Антологія висвітлює педагогічні ідеї, тематику та результати актуального досвіду області в контексті інноваційної діяльності, які узагальнено педагогічними та науково-педагогічними фахівцями Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Головна цінність книги полягає в тому, що в ній представлена технологія реалізації та захисту науково-методичної проблеми навчального закладу, адаптована за різними навчальними предметами. Ця технологія дозволяє успішно брати участь у різноманітних конкурсах педагогічної майстерності регіонального та всеукраїнського рівнів за різними предметами, зокрема конкурсі «Вчитель року».

Науково-методичний посібник розраховано на працівників відділів, управлінь освіти, методичних служб, керівників шкіл, позашкільних і дошкільних навчальних закладів області та інших навчальних закладів обласного підпорядкування й усіх, хто опікується питаннями впровадження перспективного педагогічного досвіду в роботу власного закладу освіти.

Укладачем антології виступила Олена Тонне, методист методичного відділу Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. Олена Шимонівна перейняла естафету від Раїси Микитівни Ніколаєвської, яка понад 50 років була ідейним натхненником та невтомним трударем на ниві розповсюдження зразків педагогічної діяльності талановитих освітян.

Видавництво «Кругозір» виконало повний цикл додрукарської підготовки та друк посібника, а власна техніка дозволить у найкоротші терміни виготовити дану книгу усім бажаючим.

Здобутки освітян Запорізького регіону. Випуск 17
Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області. Частина 1
Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області. Частина 2
Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області. Частина 3

22.08.2016

Посилання для участі у науково-практичній он-лайн конференції "Учені НАПН України – українським учителям» 23-30 серпня 2016 року: http://www.eg2.org.ua

Відкритий лист ректора КЗ "ЗОІППО" ЗОР Пашкова В.В.
до депутатів Запорізької обласної ради


18.08.2016

Про проведення навчання працівників дошкільних навчальних закладів з інклюзивною формою навчання

Керуючись Указом Президента України від 03.12.2015 № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», на виконання доручень Прем’єр-Міністра України від 04.11.2015 № 43718/1/1-15; від 01.12.2015 р. № 5201/0/1 та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31.12.2015 № 1436 «Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому просторі», наказу Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 18.01.2016 № 0030 «Про оголошення у Запорізькій області 2016 року Роком дитини з особливими освітніми потребами» КЗ "ЗОІППО" ЗОР проводить заходи для педагогічних працівників ДНЗ, які з 01.09.2016 р. відкривають інклюзивні групи. Детальніше тут

25-27.08.2016 р. відбудуться навчальні тренінги для працівників освітньої сфери, організатором яких є Благодійний Фонд Порошенка. Детальніше тут

16.08.2016

Оголошення!

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 29.07.2016№ 0534 «Про проведення навчання працівників дошкільних навчальних закладів з інклюзивною формою навчання» 23.08.2016 об 11 годині в аудиторії 205 (2 корпус КЗ «ЗОІППО» ЗОР за адресою: пр. Соборний, буд. 145) відбудеться семінар-нарада для завідувачів, вихователів-методистів ДНЗ, які з 01.09.2016 відкривають дошкільні групи з інклюзивною формою навчання з проблеми «Запровадження інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах Запорізької області».

30.08.2016 об 11 годині в аудиторії 205 (2 корпус КЗ «ЗОІППО» ЗОР за адресою: пр. Соборний, буд. 145) відбудеться навчально-методичний семінар для вихователів, асистентів вихователя, які з 01.09.2016 відкривають дошкільні групи з інклюзивною формою навчання з проблеми «Організація роботи педагогів в інклюзивному дошкільному навчальному закладі».

Нагадуємо також, що до 17.08.2016 р. необхідно подати списки учасників зазначених заходів на електронну адресу svetlanalupinovych@gmail.com

Завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки
та здорового способу життя
Лупінович С.М., тел.(061)236-30-98

08.08.2016

Лист Міністерства освіти і науки України
«Про підтримку інститутів післядипломної педагогічної освіти»


01.08.2016

Запрошуємо до участі у серпневому педагогічному марафоні

З метою ознайомлення педагогів з сучасними освітніми та інформаційно-комунікаційними технологіями, поширення інноваційного досвіду роботи, розвитку педагогічної майстерності вчителів Запорізької області та підготовки до нового навчального року з 22 по 26 серпня 2016 року відбудеться серпневий педагогічний марафон у формі майстер-класів зі впровадження в освітній процес сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Графік проведення майстер-класів:

22.08.2016 КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР
23.08.2016 Малокатеринівський НВК «Мрія»
25.08.2016 Кушугумський НВК «Інтелект»
26.08.2016 Балабинський НВК «Престиж»

Для участі у майстер-класах необхідна попередня реєстрація - Реєстрація на майстер-класи

Увага!!! Ліміт учасників на кожний майстер-клас - 30 осіб.

Участь у майстер-класах добровільна та безкоштовна

Детальніше - НДОН № 0533 від 28.07.2016 "Про проведення майстер-класів"

22.07.2016

Засідання круглого столу з питань Кримської автономії

21 липня 2016 року на базі центру національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Горького, за ініціативою Українського незалежного центру політичних досліджень та підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом, на якому розглядалися актуальні питання Кримської автономії. У роботі круглого столу взяли участь співголова обласної координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, доктор політологічних наук Дмитро Арабаджиєв, начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури Запорізької обласної держадміністрації Павло Мяло, завідувач РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Микола Мальований, керівник Асоціації національних меншин Запорізької області Хамдані Науфаль, голова Запорізького товариства татарської культури «Алтин – Ай» Рахіма Ахмерова, голова Запорізького міського товариства німців «Відродження» Катерина Коломієць, активістка Ісламского культурного центру Ніяра Мамутова.

Координатор проектів Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Горобчишина повідомила, що такі столи пройдуть також у Львові та Херсоні Учасники дискусії всебічно розглянули поняття національні меншини, корінні народи, національно-культурна та адміністративно-територіально автономія, а також державної політики України щодо Автономної республіки Крим.

Детальніше

22.07.2016

У Запорізькій області стартував пілотний для України проект зі створення інклюзивного освітнього середовища

З 1 вересня 11 шкіл Запорізької області стануть першими учасниками практичного пілотного науково-педагогічного експерименту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Ініціатором проекту виступила Голова Благодійного Фонду Порошенка, дружина Президента України Марина Порошенко.

Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» буде проводитися у три етапи з липня 2016 до червня 2019 у школах, розташованих як у Запоріжжі, так і в інших містах і селищах області. Спеціально для цього у школах створено інклюзивні класи.

Детальніше
Наказ МОН України

15.07.2016

14 липня 2016 року на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області відбулося засідання круглого столу «Підвищення правової обізнаності дітей в складних життєвих обставинах та шляхи подолання неблагополуччя в молодіжному середовищі» в якому взяла участь Богомолова Н.М., представник Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Детальніше

05.07.2016

30 червня на базі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова відбулася нарада-семінар, присвячена приєднанню України до Програми міжнародного оцінювання учнів PISA-2018, за участю Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М., представників Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), національного та регіональних координаторів проекту PISA в Україні. Під час заходу міжнародні експерти поінформували про основні етапи підготовки та проведення проекту, а також наголосили на необхідності використання результатів під час прийняття управлінських рішень у сфері освіти.

Дослідження проводиться раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Україна долучається до більш ніж 80 країн, що беруть участь у PISA-2018. Програма проводиться за рахунок членських внесків країн-учасниць. Саме вони беруть на себе всі витрати на його проведення. Україна сплачуватиме членські внески в розмірі 193 540 євро в період з 2016 по 2019 рік.

В Україні відповідальність за організацію та проведення PISA-2018 покладено на Український центр оцінювання якості освіти. Національним координатором проекту є Тетяна Вакуленко, начальник відділу досліджень та аналітики УЦОЯО. Регіональним координатором – Світлана Павлова, завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Для отримання додаткової інформації про PISA, будь ласка, відвідайте веб-сайт ОЕСР

24.06.2016

Шановні колеги!

Нагадуємо, що 30 червня 2016 року закінчується термін подання інформації щодо моніторингу готовності закладів освіти (ЗНЗ і ДНЗ) до впровадження інклюзивної освіти в Запорізькій області.

На сьогодні інформацію не подали повністю Кам’янко-Дніпровський, Розівський і Якимівський райони, а також не подано інформацію по ДНЗ Вільнянського, Куйбишевського, Пологівського районів та Вознесенівського району м.Запоріжжя.

В окремих районах інформацію подано не по всім закладам.

Терміново просимо відповідальних зайти за посиланням, перевірити повноту наданих даних по Вашому району і доповнити недостатню інформацію через блог лабораторії інклюзивної освіти

Контактна особа: Лапшина Ірина Сергіївна, т. (067) 435-28-02.

23.06.2016

З 30 травня по 17 червня 2016 року у Запорізькій області відбулося 12 тренінгів у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області до впровадження проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок») в основній та середній школі. Тренінги проводили регіональні тренери проекту – Півненко Ю.В. – к.п.н., доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та вчителі основ здоров’я навчальних закладів області: Биваліна Л.Є. (Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів №52), Заводько В.В. (Бердянська гімназія №3 «Сузір’я»), Науменко Г.О.(Мелітопольська гімназія №5), Прус С.Г. (Запорізький ліцей №34), Тверда І.Л. (Токмацька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 ім. Героя Радянського Союзу О.М. Кота).

У тренінгах взяли участь вчителі основ здоров’я та класні керівники 10 (11) класів базових навчальних закладів.

У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. Також були вибірково апробовані уроки-тренінги для учнів 5-10 (11) класів з означеного курсу та окреслені вимоги до процесу і результатів навчання учнів. Учасники тренінгів відзначили його актуальність та можливість використовувати отримані знання і досвід у процесі викладання інших навчальних предметів та у виховній роботі. Після успішного навчання педагоги отримали сертифікати.

Більш детальна інформація про хід реалізації проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок») у Запорізькій області на блозі http://learning-livezp.blogspot.com/.

17.06.2016

17 червня 2016 року в рамках Літньої школи для дорослих відбувся Круглий стіл: «Дитяча субкультура: перспективи розвитку». Керівники Запорізьких центрів розвитку дитини презентували систему роботи з актуальних напрямків: ЦРД «Надія». «СПП – як форма надання освіти дітям з особливими потребами»; ЦРД «Веселка» – «Формування основ інформаційної компетентності дошкільників»; ЦРД «Лазурний» – «Інтегративний підхід до створення освітнього простору для цілісного розвитку дитини».

Круглий стіл надав можливості педагогам різних областей України обмінятися досвідом роботи і висловити свої побажання на організацію подальшої роботи Літньої школи – 2017.

Під час вручення сертифікатів Літньої школи було відзначено слухачів, які є активними учасниками протягом багатьох років.

Кафедра дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР дякує всім учасникам Літньої школи, бажає здоров'я, творчої наснаги і чекає на зустріч у Літній школі 2017!

17.06.2016

16 червня директори та заступники директорів (76 керівників) ЗНЗ Запорізької області взяли участь у обласному семінарі з проблеми «Інклюзивний підхід до розвитку загальноосвітнього навчального закладу», який було організовано та проведено науково-педагогічними працівниками КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Лупінович С.М., Волошиною Т.А., Сироватко О.М.

Також на семінарі виступили директор НВК №6 м.Енергодар Марієва І.Г., директор ЗОШ №3 м.Запоріжжя Магльована О.П., заступник директора ЗОШ №3 Діденко Р.М. Вони розповіли про власний досвід функціонування інклюзивних класів, про створення моделі, алгоритму впровадження інклюзивного навчання.

Спеціальні школи-інтернати є ресурсними центрами для загальноосвітніх шкіл, які будуть впроваджувати інклюзивну форму навчання. Тому в роботі семінару взяли активну участь вчителі-практики КЗ «ЗСЗШ-І «Джерело» ЗОР Аушев С.П., Обухова Н.О. Вони познайомили учасників семінару з особливостями роботи асистента вчителя та психолого-педагогічного супроводу глухої дитини.

Керівники закладів отримали також консультації від науковців кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя.

16.06.2016

16 червня 2016 року у Всеукраїнському проблемному семінарі Літньої школи для дорослих відбувся День Веселої фізкультури. Розпочався він з презентації посібників видавництва «Ранок» науково-методичного забезпечення дошкільної освіти в Україні (Яковенко Л.В.).

Практичні здобутки щодо зміцнення і збереження здоров’я дітей дошкільного віку засобами арт-терапії та інших оздоровчих технологій в умовах сенсорно-оздоровчого простору презентовано вихователем ДНЗ № 10 м. Енергодар Погребняк Н.С.

Із задоволенням слухачі семінару взяли участь у майстер-класі «Методична вертушка в Школі розумного руху», який провела канд.пед.н., доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР Аксьонова О.П.

Вихователь з фізичної культури ДНЗ № 145 м. Запоріжжя Ліходід Л.В. ознайомила учасників семінару з функціональним тренінгом у змісті заняття з фізичної культури в ДНЗ.

Питання національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку засобами музейної педагогіки висвітлено під час роботи майстер-класу, який відбувся в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ». Активний відпочинок «День здоров'я» і культурна програма «Панська хата» завершили роботу четвертого дня Літньої школи.

16.06.2016

13-15 червня 2016 року в Запорізькій області на базі НВК «ОСНОВА» відбувся навчальний тренінг «Організація роботи педагогів в інклюзивному класі» для вчителів та асистентів учителя ЗНЗ з інклюзивною формою навчання.

Основною метою тренінгу було формування в учителів, асистентів учителя теоретичних понять з проблеми інклюзивного навчання; практичних навичок організації інклюзивного навчання в ЗНЗ для дітей з особливими освітніми потребами.

У навчальному тренінгу взяли участь 99 педагогів Запорізької області, які упродовж 3 днів познайомилися з наступними питаннями:

•Інклюзивна освіта як модель соціального устрою.
•Аналіз міжнародного та українського законодавства щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти.
•Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в навчально-виховному процесі ЗНЗ.
•Особливості розвитку та педагогічного супроводу дітей з інтелектуальною недостатністю.
•Особливості розвитку та педагогічного супроводу дітей із порушеннями зору.
•Особливості розвитку та педагогічного супроводу дітей із порушеннями слуху.
•Особливості розвитку та педагогічного супроводу дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.
•Особливості розвитку та педагогічного супроводу дітей із аутизмом.
•Організація рухового режиму учнів з особливими освітніми потребами у навчально-виховному процесі ЗНЗ з інклюзивною формою навчання.
•Створення корекційно-розвивального середовища в ЗНЗ з інклюзивною формою навчання.

Науковці кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Лупінович С.М. (завідувач кафедри, к.п.н., доцент), Волошина Т.А. (старший викладач), Аксьонова О.П. (к.п.н., доцент) розкрили важливі теоретичні та педагогічні аспекти психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

До роботи у тренінгу були також залучені завідувач (Шведун Т.А.) та консультант (Легіна В.С.) ОПМПК, заступники директорів шкіл-інтернатів №1 (Головань Н.І.), «Джерело» (Крохмаль Н.І.), вчитель-логопед Романова Т.М., асистент вчителя Аушев С.П., практичний психолог Обухова Н.О.

14 червня учасники навчального тренінгу відвідали заклади освіти, в яких створені умови для реабілітації, навчання та виховання дітей з різними проблемами здоров’я, а саме: КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради (в.о. ректора Нечипоренко В.В., директор Гуменна О.В.), КЗ «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» ЗОР (директор Нішенко О.Є., заступник директора Колеснікова Л.І.), КЗ «ЗСЗШ-І «Джерело» ЗОР (директор Нішенко О.В., заступник директор Крохмаль Н.Б.). Педагоги познайомилися з умовами, підходами, методами та технологіями щодо супроводу дітей з особливостями психофізичного розвитку.

По завершенню навчального тренінгу «Організація роботи педагогів в інклюзивному класі» учасники отримали сертифікати.

15.06.2016

15 червня 2016 року Літня школа для дорослих працювала за напрямками конструктивного мислення і соціоігрового підходу в розвитку дошкільників.

Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д.психол.н., професор, розглянула питання розвитку метакогніцій дитини засобами STEM-освіти.

Цікаві майстер-класи проведено: вихователем ДНЗ №164 м. Запоріжжя Меренковою Р.В. з лего-архітектури, вихователем ДНЗ №164 м. Запоріжжя Клименко І.С. з педагогічної технології «Палички Кюїзенера».

Старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Дорошенко З.П. познайомила учасників семінару з дошкільним інжинірингом.

Теоретичні аспекти соціоігрового підходу у розвитку дошкільників висвітлила Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд.психол.н., доцент. Проведено майстер-клас. «Соціоігри для розвитку навичок спілкування і співпраці у дошкільників».

Учасники семінару познайомилися з матеріалами творчої лабораторії (науковий керівник Байєр О.М.) з використання соціоігор в родинному колі. (Афанасенко Т.Г., вихователь-методист; Гумовська Л.М., практичний психолог. Презентація матеріалів творчої групи педагогів ДНЗ № 14 м. Енергодар).

Переверзєва А.М., вихователь-методист НЗ №219 м.Запоріжжя продемонстру-вала технологію інтегральної взаємодії учасників освітнього процесу в ДНЗ.

З учасниками семінару проведено рефлексивний тренінг «Метод інтервізії як форма кооперативного навчання дорослих».

14.06.2016

З 07 по 10 червня 2016 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся тренінг з національно-патріотичного виховання за програмою «З Україною в серці».

У тренінгу взяли участь та отримали свідоцтва тренерів із патріотичного виховання: методист Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради – Богомолова Н.М. та директор Обласного центру патріотичного виховання молоді – Шконда М.А.

Учасники тренінгу не тільки дізналися про сучасні наукові підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді, отримали методичне забезпечення для проведення заходів, опрацювали нові методики, але і мали нагоду довести власні надбання у проведенні заходів. Досвід Запорізької області у цьому напрямку був відзначений як сучасний та рекомендований для його популярізації та поширення в інших регіонах країни.Детальніше

14.06.2016

14 червня 2016 року Літня школа для дорослих працювала у форматі майстер-класів і тренінгів.

Курінною А.Ф., доцентом кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к. п. н., було розглянуто питання формування риторичної культури особистості дошкільника в діаді «дорослий – дитина» і проведено комунікативний тренінг «Педагог як суб’єкт комунікативної діяльності» та майстер-клас «Конкурс «Оратор».

Шульга Л.М., старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР ознайомила слухачів з науковими аспектами інноваційних підходів до вирішення проблеми розвитку Художньо-творчих здібностей дитини і презентувала здобутки обласної творчої групи в майстер-класах художнього напрямку: з техніки батіка «Танок барв на тканині» (Зайцева Т.О., ЦРД «Надія» м. Запоріжжя), з техніки пластичного живопису «Пластичний малюнок» (Поліщук Т.Г., Скачок С.В., ДНЗ №13 «Золота рибка» м. Енергодар), проект «Big Art» (творча група педагогів-художників (кер. Шульга Л.М.): Зайцева Т.О ЦРД «Надія»; Кузьменко Н.М., М’якенька М.М. ЦРД «Лазурний»).

Алексєєнко К., головний редактор електронних продуктів Цифрового видавництва МЦФЕР презентувала новітні онлайн-сервіси для керівників дошкільних навчальних закладів.

Учасники семінару визначили цей день як Педагогічну творчу скарбницю Літньої школи.

13.06.2016

13 червня 2016 року у Запорізькому Національному Університеті відбулося відкриття Х Літньої школи для дорослих з проблеми «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти». Всеукраїнський проблемний семінар зібрав педагогів з 13 областей України. Зареєстровано 74 учасника семінару.

Привітав учасників проблемного семінару Гура О.І., доктор пед. наук, професор, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ і Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. психол. н., доцент.

На семінарі виступили: заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Захарчук В.М., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР Гура Т.Є., начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Панасюк Т.В., начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Низковська О.В., голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Н.В. та інші науковці і освітяни.


Щоденник

07.06.2016

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 23.05.2016 № 0386 13-15 червня 2016 року відбудеться обласний навчальний тренінг з проблеми «Організація роботи педагогів в інклюзивному класі» для вчителів, асистентів учителя ЗНЗ з інклюзивною формою навчання на базі НВК «ОСНОВА» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, 9 (актова зала). Початок роботи 13.06.2016 об 11-00 год.

16.06.2016 об 11-00 год. відбудеться обласний семінар з проблеми «Інклюзивний підхід до розвитку загальноосвітнього навчального закладу» для директорів, заступників директорів ЗНЗ з інклюзивною формою навчання на базі НВК «ОСНОВА» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, 9 (актова зала).

Учасників тренінгу та семінару визначено органами управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном (061)236-30-98 Лупінович Світлана Миколаївна.

06.06.2016

З 01 по 03 червня 2016 року у Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг у межах підготовки вчителів базових навчальних закладів Запорізької області до впровадження проекту «Вчимося жити разом» для вчителів початкової школи. Тренінг проводили Афанасьєва Тетяна Олександрівна (к.психол.н, доцент кафедри менеджменту освіти та психології, координатор проекту «Вчимося жити разом» в частині ООЖН за напрямком «початкова школа» у Запорізькій області) та Тільчарова Наталія Олександрівна (вчитель початкових класів Вільнянської гімназії «Світоч», регіональний тренер). У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів.

03.06.2016

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ!

Goethe-Institut в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України організовує ряд методико-дидактичних семінарів для вчителів німецької мови.

П’ятиденні методико-дидактичні семінари заплановано провести з 13 по 17 червня 2016 року на базі кожного інституту післядипломної педагогічної освіти (ОІППО) України. На ці семінари будуть запрошені 20 учителів німецької мови з кожної області. Семінари будуть проводити референти з України та Німеччини. Основні теми семінару: «Використання онлайн-ресурсів на заняттях німецької мови для формування умінь аудіювання та говоріння» та «Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1 – В2».

Кожен учитель-учасник семінару отримає пакет матеріалів для використання на уроці німецької мови. Після завершення п’ятиденного семінару кожен учасник отримає також підтвердження участі у заході, підписане спільно Міністерством освіти і науки України та Goethe-Institut в Україні.

Запрошуємо учителів німецької мови Запорізької області взяти участь у роботі методико-дидактичного семінару на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

01.06.2016

01 червня 2016 року до дітей Комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради завітали представники Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області та РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» (Богомолова Н.М.,Федорець І.А.) щоб прийняти участь в урочистому заході та ще раз наголосити, що діти мають знати свої права та навчитися іх реалізувати у повсякденному житті. Несподіванним подарунком для дітей стало знайомство із екіпажем патрульної поліції Управління патрульної поліції у м.Запоріжжі Департаменту патрульної поліції України (Кривоспицький В. та Паленко К.) діти змогли запитати та дізнатися про особливості роботи патрульних поліцейських та отримали від них спеціальні пам’ятки та рекомендації щодо дотримання особистої безпеки.

Особливі враження відчули діти за кермом патрульної машини та використовуючи спеціальні технічні засоби.

Наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку повинні знайти втілення у реальних діях. Адже діти - наше майбутнє, а значить - майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

Детальніше

01.06.2016

01.06.2016 відбувся гала-концерт і нагородження переможців фінального етапу І обласного конкурсу «Перлинки Запорізького краю» у Запорізькій ЗОШ «ОСНОВА». У церемонії нагородження взяло участь 46 переможців у номінаціях: «Пісня», «Образотворче мистецтво», «Література» (виразне читання), «Гра на музичних інструментах». Всіх учасників обласного етапу нагороджено дипломами. Переможці, що посіли І, ІІ, ІІІ місця отримали дипломи і подарунки.

01.06.2016

Для освітян Запорізького району відбувся Педагогічний інтенсив «Країна розумних людей»

31 травня 2016 року під патронатом голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака на базі Балабинського навчально-виховного комплексу «Школа І–ІІІ ступенів – гімназія «Престиж» Запорізького району пройшов «Педагогічний інтенсив» – навчання понад 170 вчителів районних шкіл з найактуальніших тем педагогічного сьогодення. Серед них – запровадження інклюзії, використання інноваційних та хмарних технологій, національно-патріотичне виховання, формування логіко-математичної компетенції, організація роботи з обдарованою учнівською молоддю, профілактика синдрому професійного вигоряння тощо.

Проект проходить в межах реалізації Галузевої концепції щодо підвищення кваліфікації освітян. Підтримуючи проведення «Педагогічного інтенсиву», голова обласної ради Григорій Самардак підкреслює, що Запорізька область не тільки оголосила 2016 рік Роком дітей з особливими потребами, а й підтримала проекти Благодійного Фонду Президента України Петра Порошенка та ініціативи першої леді країни Марини Порошенко, які саме спрямовані на якісну соціалізацію кожної дитини, тому що інклюзія – це потреба не тільки дітей з особливостями розвитку, а й суспільства в цілому.

Педагогічні працівники району високо оцінили тренінги та майстер-класи працівників Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Світлани Лупінович, Наталії Перцової, Ольги Сирцової, Олени Самсонової, Миколи Стрижака, Ірини Сокол, Наталії Гусєвої, Ольги Байєр, Зелі Дорошенко та директора запорізького видавництва «Кругозір» Володимира Систерова.

Ініціатива організаторів навчання – відділу освіти, молоді та спорту Запорізької районної державної адміністрації (начальник – Тетяна Рогач) і РМК комунального закладу «Освітньо-аналітичний центр» Запорізької районної ради (завідувач – Марина Холод) – заохочена Подяками голови Запорізької обласної ради за створення належних умов та науково-методичний супровід для розвитку творчого потенціалу педагогів району та запровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес закладів освіти.

Окремі слова подяки – голові Балабинської селищної ради Володимиру Сосуновському та директорові Балабинського НВК «Престиж» Жанні Вінніченко за підтримку та створення умов для проведення соціально значущого проекту – Педагогічного інтенсиву.

01.06.2016

30 травня 2016 року у Комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

На початку заходу гостей привітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Тетяна Ярославівна та колектив студії «Шанс» Запорізької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради з піснею «Гостей вітаємо радо», а учень 11 класу Лук'яненко Ілля прочитав вірш «Про права громадян України».

Детальніше

30.05.2016
27.05.2016

23.05.2016 відбувся фінал фестивалю проектів «Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору».

Ми дякуємо всім учасникам фестивалю, які представили свої проекти та вітаємо переможців.

Номінація «Психологічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору»

I місце - Тушина Ольга Євгенівна, Новобогданівська ЗШ І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області, практичний психолог.

II місце - Корінєва Оксана Анатоліївна, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1» ЗОР, практичний психолог.

III місце - Пижик Галина Григорівна, Мелітопольська гімназія № 10 Мелітопольської міської ради Запорізької області, практичний психолог.

Номінація «Соціально-педагогічний супровід безпечного інформаційного освітнього простору»

I місце - Ященко Ангеліна Геннадіївна, Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О. Окатенка Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області.

II місце - Кривобок Наталія Василівна, КЗ «Загальноосвітня школа № 2 І-ІІІ ступенів м. Приморськ».

III місце - Павлюк Людмила Анатоліївна, Матвіївський ЗНВК «Всесвіт» Вільнянської районної ради Запорізької області.

24.05.2016

Кругозір видав книгу про навчальні квести

Нещодавно у видавництві «Кругозір» вийшов навчально-методичний посібник «Quest. Шукаємо пригоди», в якому описаний досвід роботи обласної творчої групи, яка впродовж 2014–2015 рр. працювала в напрямку впровадження квест-технології в освітній процес.

Квест представляє собою ігрову технологію, при реалізації якої відбувається процес виконання учнями навчальних, пошуково-пізнавальних, проблемних завдань відповідно до ігрового задуму/сюжету. Під час квесту учні добирають та упорядковують інформацію, виконують самостійну, дослідницьку роботу, що сприяє систематизації та узагальненню вивченого матеріалу, його збагаченню та поданню у вигляді цілісної системи.

Укладачем посібника виступила координатор творчої групи вчителів, старший викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Миколаївна Сокол, згуртувавши навколо себе талановитих та творчих вчителів, які прагнуть процес навчання сучасних школярів, обізнаних з усіма новинками хай-тек технологій, перетворити на цікавий та пізнавальний процес засвоєння нових та закріплення вже відомих знань. Учасники творчого об’єднання характеризують Ірину Миколаївну, як творчу особистість та майстра своєї справи. Рецензентами книги стали кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Людмила Антонівна Чернікова та кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри початкової освіти Олена Василівна Нікулочкіна.

Видавництво «Кругозір» приділяє багато уваги поширенню перспективного педагогічного досвіду, тому книга про квест-технології в освітньому процесі посіла поважне місце серед навчально-методичних розробок вчительства Запорізького краю. Бажаємо подальших творчих успіхів укладачу посібника Ірині Миколаївні Сокол.

23.05.2016

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Увага!!! Стартує ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету».

Запрошуються учні 5-11 класів всіх типів навчальних закладів України.

В цьому році фестиваль проводиться за номінаціями:

- Мальований скрайбінг
- Онлайн скрайбінг
- Аплікаційний скрайбінг

Основне завдання: створити позитивний пізнавальний ролик на тему «Моя 3G-сім’я», в якому відобразити можливості та переваги мобільного інтернету для тих людей, який досі не користуються цією послугою.

В результаті оцінки всіх наданих на фестиваль робіт будуть обрані 9 фіналістів.

Призовий фонд фестивалю: цінним подарунком нагороджуються 3 школи, які будуть представлені абсолютними переможцями фестивалю в кожній номінації. Переможці визначаються шляхом підсумовування балів, отриманих від журі, та балів, отриманих в результаті онлайн-голосування. Смартфонами з підключенням до мережі «Київстар» нагороджуються всі учні-учасники, чиї роботи потрапили до фіналу, та вчителі – керівники авторів (9 учнів та 9 вчителів).

Детальніше про конкурс - ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Офіційні правила ІІ Фестивалю скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

23.05.2016

19 травня 2016 року відбулося урочисте засідання вченої ради Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, на якому вручено іменні премії Інституту педагогіки. Іменну премію імені Семена Гончаренка в номінації з методик навчання отримала Корицька Галина Романівна, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

23.05.2016

16-20 травня 2016 року у Києві відбувся тренінг для регіональних тренерів «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в рамках предмету «Основи здоров’я» в початковій школі на засадах розвитку життєвих навичок. На ньому були присутні представники п’яти областей, де впроваджується цей проект. Від Запорізької області у тренінгу взяли участь Афанасьєва Тетяна Олександрівна – к.психол.н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР та вчителі початкових класів області: Андрієвська-Друзь Марина Вікторівна (м. Запоріжжя, Гімназія №31), Тільчарова Наталія Олександрівна (м. Вільнянськ, Вільняннська гімназія «Світоч»), Молокова Ірина Петрівна (м. Бердянськ, Бердянська гімназія №3 «Сузір’я») Гарбажій Ірина Миколаївна (м. Мелітополь, ЗОШ №24), Ткаченко Яна Андріївна (м. Токмак ЗОШ №1).

У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом та методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. Також було вибірково апробовано уроки-тренінги для учнів початкових класів з означеного курсу, обговорено пропозиції і рекомендації щодо удосконалення розробок занять, окреслено вимоги до процесу і результатів підготовки педагогів у регіонах.

Після успішного навчання педагоги готові передавати надбані знання та досвід. Впродовж червня вони підготовлять 150 вчителів початкової ланки базових навчальних закладів Запорізької області.

19.05.2016

18 травня 2016 року відбулось урочисте вручення сертифікатів слухачам курсу «Англійська мова» для педагогічних та науково-педагогічних працівників КЗ «ЗОІППО» ЗОР, які успішно здали тести на знання англійської мови на рівнях А1 та А2 (відповідно до вимог міжнародних іспитів CambridgeEnglish. YLEMoversта CambridgeEnglish: Key (KET)). З вітальним словом виступила проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності інституту, доктор психологічних наук, Гура Т.Є., яка підкреслила важливість підвищення англомовної компетентності співробітників закладу в умовах модернізації та євроінтеграційної спрямованості розвитку сфери освіти в Україні, побажала колегам натхнення та подальших успіхів у вивченні мови на рівнях А2 та В1.

19.05.2016

17 травня 2016 року за ініціативи Марини Порошенко у м. Запоріжжя відбувся спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який проводився на базі Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії. У тренінгу взяли участь науковці кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР завідувач кафедри Лупінович С.М., старший викладач кафедри Волошина Т.А.Докладніше

18.05.2016

16 травня 2016 року відбувся тренінг «Профілактика ВІЛ/СНІД на робочому місці в загальноосвітніх навчальних закладах» для слухачів КПК вихователів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Захід відбувся в рамках Тижня науки та на виконання спільного меморандуму з неприбутковою державною компанією GIZ.

Тренінг провели науковці кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя завідувач кафедри, к.п.н., доцент Лупінович С.М та старший викладач Волошина Т.А.

Навчальний курс «Профілактика ВІЛ-інфекції на робочому місці» розроблено за підтримки Проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» компанії GIZ, яка діє за дорученням Уряду Німеччини.

Учасники тренінгу – вихователі СЗНЗ – взяли активну участь в обговоренні проблеми, познайомилися з основними поняттями щодо ВІЛ, обговорили шляхи передачі ВІЛ та методи профілактики ВІЛ-інфікування; визначили поняття «стигма», «дискримінація», «толерантність».

Учасники тренінгу познайомилися з правами людини та законодавством щодо ВІЛ-інфекції та протидії дискримінації, зокрема в трудовій сфері.

13.05.2016

Відповідно до Указу Президента України від 14.02.97 р. №145 «Про день науки», згідно з Планом роботи Інституту на 2016 рік, а також з метою вшанування наукових традицій, підведення підсумків наукової діяльності працівників Інституту з 16 по 23 травня 2016 року проводиться Тиждень науки – 2016. Серед запланованих наукових та науково-методичних заходів – конференції, семінари, круглі столи, тренінги, воркшопи та ін.

План заходів

13.05.2016

12 травня 2016 року у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл на тему «Діалог між церквами та розвиток громадянського суспільства в Україні». Організаторами заходу виступили Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, Українська греко-католицька церква, Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство», кафедра теорії і методики виховання та кафедра філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО. У заході прийняли участь представники державної влади та місцевого самоврядування, Української греко-католицької церкви, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти, працівники методкабінетів Запорізького регіону.

Докладніше

10.05.2016

Семінар-практикум для представників ІППО

06 травня 2016 року в офісі компанії Microsoft (м. Київ) відбувся семінар-практикум для представників ІППО щодо впровадження хмарних технологій.

На семінарі виступили Роман Рудюк (компанія Microsoft), Світлана Литвинова (Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України), Вікторія Косик (Інститут модернізації змісту освіти), Юрій Баглай (Ліко-school), Сергій Григор’єв (Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій), Іван Стромило (Вінницька СШ№35), Ярослав Киричков (Київський ліцей інформаційних технологій при КПІ), Ірина Сокол (Запорізький ІППО), Сергій Пойда (Вінницький ІППО).

Представниками від Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради були: Перцова Н.І. – старший викладач кафедри менеджменту освіти та психології, Сокол І.М. – старший викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті.

На семінарі було презентовано нові сервіси Office 365: управління класом Classroom, дистанційна платформа Edx, створення інтерактивних презентацій OfficeMix. Обговорювались особливості розгортання та адміністрування Office 365 для навчальних закладів, а також питання для подальшого впровадження хмарних технологій в ОІППО та навчальних закладах.

Нагадуємо, що згідно рішення колегії МОН України (протокол №3/1-19 від 31.03.2016) керівникам органів управління освітою обласних, районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів рекомендовано активно впроваджувати хмарні сервіси для удосконалення адміністративної та навчально-виховної діяльності.

05.05.2016

ОГОЛОШЕННЯ!

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Запорізької обласної ради оголошує конкурс на заміщення наступних вакантних посад:

- професор кафедри менеджменту освіти та психології – 1 ставка;

- старший викладач кафедри теорії та методики виховання – 1 ставка.

Заявки на участь у конкурсі приймаються до 04 червня 2016

Докладніше

04.05.2016

На виконання Указу Президента України від 13.10.2015 №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2016-2020 роки», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» та в межах Тижня науки – 2016 Регіональним інформаційно-аналітичним центром «Освіта та громадянське суспільство» було проведено ряд науково-методичних заходів за участю Пометун Олени Іванівни, завідувача лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України.

Докладніше

29.04.2016

Профспілкою Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено акцію «Великодній кошик – воїну».

29 квітня, напередодні Світлого Воскресіння, співробітники інституту відвідали воїнів, які знаходяться на лікуванні в Запорізькому військовому шпиталі та вручили великодні кошики захисникам. Привітали воїнів та працівників шпиталю зі святом, подарували частку домашнього тепла тим, хто знаходиться далеко від рідного дому.

29.04.2016

Круглий стіл «Інклюзивна освіта: навчаємо і виховуємо разом»

Сучасна система освіти розвиненого демократичного співтовариства покликана відповідати індивідуальним освітнім потребам особистості.

Запровадження інклюзивної форми навчання розглядається як комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Саме цим питанням був присвячений круглий стіл «Інклюзивна освіта: навчаємо і виховуємо разом», який відбувся 26 квітня 2016 року у комунальному закладі «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Талант» Василівської районної ради Запорізької області. В роботі круглого столу взяли участь: завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.пед.наук, доцент Лупінович С.М., директор Запорізької ЗОШ №3 Магльована О.П., заступник директора Запорізької ЗОШ №3 Діденко Р.П., голова Бердянської міської ПМПК Малуєва Т.В., директор КЗ «НМЦ» Василівської районної ради Нестор А.В., секретар Дніпрорудненської міської ради Решетняк Л.П., провідний спеціаліст з гуманітарних питань Дніпрорудненської міської ради Джемела Н.П., методист та психолог КДНЗ №7 м. Дніпрорудного Івченко І.В., Ушакова М.В, заступник головного лікаря ДМЛ Вертій О.І., адміністрація та вчителі школи «Талант», що працюють в інклюзивному класі, батьки учнів. Під час засідання обговорили широке коло питань: «Психологічний супровід інклюзивної освіти в умовах сучасної школи», «Інклюзія як альтернативна форма здобуття освіти дітей з особливими потребами», «Взаємодія з батьками у системі інклюзивної освіти», «Корекційно-розвиваюча спрямованість навчально-виховного процесу».

Учасники круглого столу акцентували увагу на проблемах, які пов’язані з матеріальним забезпеченням та фінансуванням навчально-виховного процесу, недостатньою поінформованістю батьків, потребою навчати вчителів працювати із «особливими» дітьми в умовах загальноосвітньої школи. Результатом роботи круглого столу стало прийняття резолюції до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо підтримки та сприяння відкриттю інклюзивних класів та груп у ДНЗ та належному їх фінансуванню. Педагоги та батьки вважають, що для нашої держави інклюзія не повинна перетворитися на чергову «модну фішку», а отримає гідну підтримку, бо це потрібно нашим дітям.

28.04.2016

22 квітня відбулося закриття обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю - 2016". 36 кращих робіт було відзначено дипломами переможців. Дипломи вручали голова Запорізької обласної ради Самардак Григорій Вікторович, директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Тетяна Ярославівна і ректор Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради Пашков Володимир Васильович.

Репортаж із урочистого закриття виставки:


Фотоальбом виставки
Фотоальбом виставки
Презентація кращих робіт

26.04.2016

18-22 квітня 2016 року у Києві відбувся тренінг для регіональних тренерів «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі на засадах розвитку життєвих навичок. На ньому були присутні представники п’яти областей, де впроваджується цей проект. Від Запорізької області у тренінгу взяли участь Півненко Юлія Володимирівна – к.п.н., доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та вчителі основ здоров’я навчальних закладів області: Биваліна Ліна Євгенівна (Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 52), Заводько Вікторія Валеріївна (Бердянська гімназія № 3 «Сузір’я»), Науменко Ганна Олександрівна (Мелітопольська гімназія № 5), Прус Світлана Георгіївна (Запорізький ліцей № 34), Тверда Інна Леонідівна (Токмацька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. Героя Радянського Союзу О.М.Кота).

У процесі роботи педагоги ознайомилися з концепцією, змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» та спробували себе у ролі тренерів. Також були вибірково апробовані уроки-тренінги для учнів 5-10 (11) класів з означеного курсу, обговорені пропозиції і рекомендації щодо удосконалення розробок занять, окреслені вимоги до процесу і результатів підготовки педагогів у регіонах.

Після успішного навчання педагоги готові передавати надбані знання та досвід. Впродовж квітня-червня вони підготовлять 300 вчителів середньої та старшої ланки базових навчальних закладів Запорізької області. Перший тренінг пройде у Запоріжжі з 27.04 по 29.04.2016 року. Робота продовжується…

12.04.2016

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», яка відбудеться 18-25 квітня 2016 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

У програмі конференції 22 квітня на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР о 10.00 планується проведення ІІ туру обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2016», де відбудеться нагородження переможців виставки, буде проведено «Педагогічний інтенсив» із отриманням сертифікатів учасників, презентації, зустрічі із науковцями, серед яких Рубльов Богдан Владиславович, професор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, доктор фізико-математичних наук, лідер олімпіадного руху з математики, Анікушин Андрій Валерійович, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат фізико-математичних наук, Рябова Зоя Вікторівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки вищої школи та управління навчальними закладами Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України.

Обласна виставка «Освіта Запорізького краю – 2016» працювала в Інтернет-режимі з 25.01.2016 по 10.04.2016, що зробило її більш доступною широкому загалу учасників та відвідувачів. Зокрема, у виставці взяли участь 3 методичних кабінети, 132 заклади освіти області, загалом більше 400 авторів розробок. За 2,5 місяці відвідувачами виставки стали 210 220 представників з різних країн світу, з них найактивніші:

Україна – 161 637

США –4505

Російська Федерація – 3342

Німеччина – 805

Франція – 1423

Казахстан – 921.

Запрошуємо до участі у ІІ турі переможців І туру виставки, керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), чиї заклади освіти стали переможцями.

Оргкомітет виставки

Прес-реліз
Программа Выставки

Cайт Конференції
Інформаційний лист Конференції
Информационное письмо Конференции

18.04.2016

15.04.2016 р. у ЗОШ № 80 м. Запоріжжя пройшла педагогічна практика слухачів курсів підвищення кваліфікації комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради «Учителі СЗНЗ, учителі класів інтенсивної педагогічної корекції СЗНЗ та ЗНЗ».

Учителі відвідали уроки російської мови «Правописание глаголов на - тся, - ться» 4-Б клас, учитель Дембицька Н.В. та географії «Параллели. Меридианы. Градусная сетка» 6-Б клас, учитель Воробйова Л.В. Заступник директора з навчально-виховної роботи Попова Н.М. висвітлила питання «Проблема навчання дітей з особливими освітніми потребами та шляхи її розв’язування в умовах ЗНЗ» (з досвіду роботи).

Кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, слухачі курсів дуже вдячні директору Ганюковій К.С., заступникам директора Поповій Н.М., Долі Л.А. та працівникам школи за теплий прийом, професіоналізм, високий методичний рівень проведення педагогічної практики.

15.04.2016

На виконання рішення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин від 30.03.2016 р., у рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення навчально-методичних засад формування у дітей навичок міжкультурної комунікації» (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.12.2014 р. №1447) у стінах Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького 12 квітня 2016 року відбувся регіональний круглий стіл на тему «Організація формування в учнів навичок міжкультурної комунікації у виховному середовищі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів».

У роботі круглого столу взяли участь представники Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Приходько В.М., Богомолова Н.М.), управління освіти Мелітопольської міської ради, науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького, керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Докладніше

12.04.2016

Друга (не)конференція EdCamp Ukraine

9-10 квітня 2016 року у м.Харків відбулась Друга (не)конференція EdCamp Ukraine. EdCamp - це інноваційний захід проведення конференцій. Було проведено 82 експертні секції, приїхало більше 500 учасників, представлено 60 вчительських секцій.

Під час експертної секції "Як провести міні-EdCamp у своєму закладі освіти" був презентований досвід Запорізького Січового колегіуму у проведенні міні-EdCamp Запоріжжя (координаторка Сокол І.М.).

На другій (не)конференції EdCamp Ukraine були представниці ЗОІППО: Бабко Т., Іванісова С., Сокол І., та вчительки навчальних закладів Запорізької області: Сопіна О., Кідалова Н. та інші.

На каналі Youtube будуть розміщені відеоматеріали експертних секцій

Детальніше про EdCamp Ukraine
Група у ФБ
Фотоальбом заходу

11.04.2016

З 04 по 05 квітня 2016 року в м. Ірпінь пройшов другий етап міжнародного навчально-практичного тренінгу «Кола друзів» в рамках реалізації проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в начальних закладах і громадах» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». «Кола друзів» - підхід, розроблений для підвищення включення кожної дитини будь-якого віку в дитячий колектив, яка відчуває труднощі в школі через особисту кризу, зухвалу поведінку по відношенню до себе або інших.

Тренінг проводив Колін Ньютон (Великобританія), автор методики «Кола друзів», психолог, директор організації «Інклюзивні рішення».

На виконання Меморандуму, підписаного між Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Комунальний закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради в роботі тренінгу прийняли участь представники Запорізького регіону:
• Васильченко Лілія Володимирівна, координатор проекту «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» у Запорізький області, к.п.н., доцент, завідувач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР;
• Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР;
• Овсяннікова Ірина Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Бердянської міської ради Запорізької області;
• Стекачова Алла Миколаївна, учитель початкових класів Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Бердянської міської ради Запорізької області;
• Іващенко Діана Олегівна, вчитель біології та хімії, педагог-організатор Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Запорізької міської ради Запорізької області;
• Чернявська Оксана Володимирівна, вчитель початкових класів Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Запорізької міської ради Запорізької області;
• Синякова Тетяна Володимирівна, вчитель початкових класів Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Запорізької міської ради Запорізької області.

За підсумками роботи сплановано заходи щодо запровадження методики «Кола друзів» у закладах освіти Запорізької області та реалізації міні-проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевих громад з активним залученням самих громад («Школа як осередок розвитку громади»).

29.03.2016

Упродовж п’яти днів Вінниччина приймала учасників VІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. В ній взяли участь 74 учні 10 – 11 класів із 24 областей України та м. Києва.

Запорізьку область представляли:
- Бєлова Юлія, учениця 10 класу Запорізької гімназії №28;
- Орлова Юлія, учениця 10 класу Запорізького багатопрофільного ліцею №99;
- Пєшикова Валерія, учениця 11 класу Запорізького багатопрофільного ліцею № 99;
- Дзизюк Наталія, учениця 11 класу Запорізької гімназії №107;
- Калібабчук Маргарита, учениця 11 класу Запорізького багатопрофільного ліцею № 99;
- Шепеленко Дар'я, учениця 11 класу Запорізької гімназії №45.

22 березня пройшов теоретичний тур змагання, під час якого учасники виконували тестові завдання та давали відповіді на відкриті запитання у формі аналізу відеоряду.

23 та 24 березня відбувся практичний тур олімпіади у формі публічних захистів проектів, в якому юні екологи розкривали широкий спектр екологічних проблем України.

Урочисте закриття олімпіади відбулося 25 березня 2016 року о 10.00 в актовій залі закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 Вінницької міської ради».

За підсумками змагань шість учасників нагороджено дипломами І ступеня, 13 – дипломами ІІ ступеня та 18 учасників – дипломами ІІІ ступеня.

Команда Запорізької області виборола чотири дипломи: два дипломи II та два дипломи III ступеня.

Дипломи II ступеня отримали Валерія Пєшикова, учениця 11 класу Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 та Наталія Дзизюк, учениця 11 класу Запорізької гімназії №107.

Дипломами III ступеня відзначені Юлія Бєлова, учениця 10 класу Запорізької гімназії №28 та Дар’я Шепеленко, учениця 11 класу Запорізької гімназії №45.

25.03.2016

З 21 по 25 березня 2016 року у м. Запоріжжя на базі Комунального закладу «Запорізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів №4» Запорізької обласної ради відбувся фінальний етап LVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка за 56 років втретє проводиться в Запоріжжі.

Організаторами виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації і змісту освіти, Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

У Всеукраїнській олімпіаді з математики взяли участь 172 учня з усіх регіонів України, 43 керівника команд, 46 членів журі та 19 членів оргкомітету.

Учасники провели дні напруженої, але цікавої роботи, складних конкурсних змагань, оригінальних математичних доведень, а найголовніше – плідного спілкування, інтелектуального та культурного збагачення на привітній запорізький землі.

Юні математики мали можливість ознайомитись з історичним минулим і сьогоденням Запорізької області: відвідали меморіальний комплекс «Запорізька Січ», Музей техніки, Запорізький міський дитячий ботанічний сад та оглянули під час екскурсії м. Запоріжжя.

Церемонія закриття фінального етапу LVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики відбулась в актовій залі Комунального закладу «Запорізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів №4» Запорізької обласної ради.

Журі і оргкомітет відзначили глибокі та ґрунтовні знання учасників олімпіади. Результати робіт свідчать про високий рівень підготовки (сумарний рейтинг за два роки більше 1,0) учнів з команд: Харківської області, м. Києва та Київської області, УФМЛ, Львівської, Вінницької, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької областей.

Особливо хочеться відзначити призерів Запорізької області: Авраменко Микола, учень багатопрофільного ліцею №99 – ІІ місто та Геллер Михайло, учень гімназії №28 – ІІІ місто у паралелі 10 класів. На крок до перемоги зупинились: Штефан Дмитро, учень 10 класу технічного ліцею, що виконував завдання 11 класу, Сірко Денис, учень 8 класу Запорізького ліцею «Логос», Івашко Макар, учень 8 класу гімназії №28.

Вітаємо всіх зі святом математики у Запорізькому краї!

25.03.2016

Відповідно до Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2016-2020 роки», спільного наказу Департаменту освіти і науки, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації від 13.07.2015 № 0402/172/323, Регіональним інформаційно-аналітичним центром «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР спільно з КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій ЗОР 24-25 березня 2016 року було проведено обласний семінар «Особливості національної ідентифікації в сучасних соціокультурних умовах»

Докладніше

24.03.2016

Відповідно до плану роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР та з метою розбудови інформаційного освітнього простору Приморського району Запорізької області 21-23 березня на базі КЗ СЗОШ №1 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів м. Приморськ (директор Македонська Світлана Іванівна) відбувся тренінг «Дидактичне проектування електронних програмно-педагогічних засобів навчання». Під керівництвом Васильченко Лілії Володимирівни, к.п.н., доцента, завідуючого кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін та Лапшиної Ірини Сергіївни, к.п.н., доцента кафедри менеджменту та психології освіти, авторами відповідного тренінгу, вчителі школи ознайомилися з актуальними питаннями дидактики щодо формування комп’ютерно орієнтованого інформаційно-навчального середовища та використання його потенціалу в навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу; принципами дистанційної освіти; нормативно-правовим забезпеченням запровадження змішаного навчання в освітній процес сучасних шкіл.

Мета тренінгу:

- досягти компетентного розуміння педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів основ дидактичного проектування електронних програмно-педагогічних засобів навчання;

- формування цілісного уявлення педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів про інформаційну картину світу;

- створення електронних ресурсів для використання у навчально-виховному процесі закладу освіти та в позаурочний час;

- формування інформаційного навчального середовища.

Завдання тренінгу:

- сформувати вміння самостійно розробляти програмно-педагогічні засоби за змістом навчального предмету;

- інтегрувати їх у інформаційне навчальне середовище та застосовувати при проведенні занять;

- мотивувати самоосвіту і професійний розвиток учителів засобами дистанційного навчання;

- сформувати культуру педагогічної мережевої взаємодії.

Упродовж двох місяців вчителі створюватимуть власні дистанційні курсі. На другому етапі тренінгу, який відбудеться 27-28 жовтня 2016 року, буде проведена сертифікація та апробація розроблених дистанційних курсів і розпочато запровадження їх в освітній процес навчальних закладів Приморського району Запорізької області.

Подяка
Докладніше

23.03.2016

До уваги членів обласної творчої групи вчителів німецької мови!

Засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми «Особливості формування іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови» перенесено з 23-24 березня на 30-31 березня 2016 року у зв'язку з виробничою необхідністю.

Місце проведення: Запорізька гімназія №8 (м.Запоріжжя, вул.Маліновського, будинок № 14-а). Початок роботи об 11.00 годині.

23.03.2016

17 березня 2016 року у стінах Інституту педагогіки НАПН України (відділ навчання української мови та літератури, завідувач Голуб Н.Б., доктор педагогічних наук, професор) відбулося засідання всеукраїнського круглого столу «Підручники української мови та літератури: досвід, реалії, перспективи», присвяченого пам’яті члена-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора Біляєва Олександра Михайловича.

У роботі круглого столу взяли участь наукові співробітники відділу, викладачі університетів, директори і вчителі експериментальних шкіл, методисти установ післядипломної педагогічної освіти, з якими укладено угоди про співробітництво. Представниками від КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР були к.філ.н., доцент Корицька Г.Р., к.п.н., доцент Шацька Н.М.

Мета заходу – вшанування пам’яті українського лінгводидактика, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Біляєва О.М., обговорення стану, проблем і визначення перспектив сучасних підручників; презентація наукових здобутків відділу української мови та літератури як підрозділу потужної установи – Інституту педагогіки НАПН України, що у цьому році відзначає своє 90-річчя.

Учасники заходу обговорили такі аспекти заявленої проблеми: концептуальні засади підручників української мови і літератури, недоліки чинних підручників, проблеми експертизи підручників в Україні.

У підсумку роботи прийнято рекомендації, що разом із матеріалами, наданими учасниками, будуть опубліковані в журналі «Українська мова і література в школі».

21.03.2016

21 березня 2016 року у Запорізькому міському палаці дитячої та юнацької творчості відбулась урочиста церемонія відкриття фінального етапу LVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка втретє за 56 років проводиться в Запоріжжі.

Організаторами Олімпіади виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

У Всеукраїнській олімпіаді з математики беруть участь 172 учня з усіх регіонів України, 43 керівника команд, 46 членів журі та 19 членів оргкомітету.

Зі словами привітання та побажанням результативної роботи, пошуку цікавих ідей, нестандартних математичних рішень та яскравих перемог до учасників Всеукраїнської олімпіади звернувся заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. Виступаючи перед учасниками олімпіади, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Т.Я. Озерова відзначила, що через любов до знань ми виховуємо талановиту та обдаровану особистість і цим робимо вагомий внесок у розвиток країни.

Юних математиків, членів журі та гостей Всеукраїнської олімпіади також привітав Богдан Рубльов, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, голова журі. У своєму виступі Богдан Владиславович сказав, що попереду декілька днів наполегливої інтелектуальної праці, до якої усі учасники сумлінно готувалися і мають надію на успіх та щиро побажав їм лише перемог.

Андрій Паньков, старший науковий співробітник відділу загальної середньої освіти та підготовки вчителів Інституту модернізації змісту освіти, кандидат фізико-математичних наук, заступник голови оргкомітету олімпіади побажав учасникам змагань віри в свої можливості та вміння долати перешкоди.

Учасників привітали вокальними та хореографічними номерами вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості Запорізької міської ради.

Слідкуємо за результатами Запорізької команди!

18.03.2016

17 березня 2016 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося відкриття VІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2016». З вітанням до учасників виставки виступили: заступник голови комітету науки та освіти Верховної Ради України Співаковський О.В., Президент АПН України Кремень В.Г., директор Інституту модернізації змісту освіти Вяткіна Н.В.

На виставці представлено 750 учасників, зокрема: національні вищі навчальні заклади та наукові установи; вищі навчальні заклади післядипломної та неперервної освіти, обласні і міські управління (департаменти) освітою, загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади освіти; професійно-технічні навчальні заклади та навчально-методичні центри із 25 регіонів України, Словаччини, Словенії, Франції, США, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Білорусії, Молдови, Естонії.

Згідно з програмою виставки Аксьонова Олена Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, майстер спорту СРСР, провела майстер-клас "Школа розумного руху" або "Нова фізкультура для нового покоління".

На колективному стенді КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР представлено 23 навчальні заклади у тому числі територіальний відділ освіти, молоді та спорту Ленінського району управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

Цього ж дня відбулося нагородженняпереможців конкурсів з тематичних номінацій.

Золотими медалями нагороджено:

У номінації «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти»:

- територіальний відділ освіти, молоді та спорту Ленінського району управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;

- Запорізький колегіум № 98 Запорізької міської ради;

- Запорізький класичний ліцей Запорізької міської ради.

У номінації «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в позанавчальний час»

- Мелітопольський навчально-виховний комплекс № 16 Мелітопольської міської ради Запорізької області;

- Дошкільний навчальний заклад № 13 «Золота рибка» Енергодарської міської ради Запорізької області;

У номінації «Пошуково-дослідницькі підходи у вивченні навчальних предметів, дисциплін в умовах становлення інформаційного суспільства

- Запорізький багатопрофільний ліцей № 99 Запорізької міської ради.

Срібною медаллю у номінації «Використання комплексу сучасних засобів ІКТ, програм і рішень для підвищення якості освіти» нагороджено Енергодарський навчально-виховний комплекс № 1 Енергодарської міської ради Запорізької області.

17.03.2016

Звернення до голови Запорізької обласної ради Самардака Г.В.

15.03.2016

У березні – червені 2016 року пройде І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2016 році за дослідницько-експериментальним, художньо-естетичним, науково-технічним та еколого-натуралістичним напрямами позашкільної освіти

Iнструктивно-методичнi рекомендацii
Наказ ДОН №0182 від 14.03.2016
Положення про конкурс

14.03.2016

(Не)конференція міні-EdCamp Запоріжжя

У 2015 році у м.Харків була проведена Перша національна (не)конференція EdCamp Ukraine, на якій сотні освітян ознайомились із новим форматом «EdCamp».

На Першій національній (не)конференції EdCamp Ukraine було оголошено про конкурс міні-грантів на проведення такого заходу. Переможцями стали 11 навчальних закладів, в тому числі й Запорізький Січовий колегіум.

12 березня 2016 року в Запорізькому Січовому колегіумі пройшла (не)конференція міні-EdCamp: «Тріада: батьки, дитина, школа. Формуємо простір обміну досвідом» за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. Координаторкою міні-EdCamp Запоріжжя виступила старший викладач Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Сокол Ірина.

Головними експертами та експертками стали вчителі та учні Січового колегіуму, а головними учасниками та учасницями - батьки.

Було проведено 14 експертних секцій різної тематики: реальні загрози віртуального світу (експертки: Сокол Ірина, Сопіна Олена); як створюються фейкові новини? (експерт: Коваленко Павло); танок - це життя... (експерт: Салякін Сергій); ниткова іграшка-сувенір (експертка: Пазинич Ірина) та інші.

А також 10 секцій учасників та учасниць: пісочна анімація, гаджети- ненудне джерело знань, сучасні технології на уроках та інші.

Захід відвідали і співробітники ЗОІППО: Перцова Наталія Іванівна, Бабко Тетяна Миколаївна, Іванісова Світлана Іванівна, Корицька Галина Романівна.

Адміністрація Січового колегіуму висловлює подяку всім учасникам та учасницям!!!

09.03.2016

Національний фінал конкурсу усного рахунку

4-5 березня у м.Львів відбувся національний етап конкурсу усного рахунку "Прангліміне" проекту "Міксіке в Україні".

В перший день відбувся круглий стіл «Проблеми та перспективи використання інструментів Міксіке в навчально-виховному процесі та позашкільній діяльності. З досвіду регіонів». Був представлений досвід Запорізької гімназії № 31 та Камянсько-Дніпровського району з організації та проведення конкурсу усного рахунку. Досвід представили:

- Хляпова Ілона, вчитель гімназії № 31 м. Запоріжжя - «Система роботи з учнями щодо формування ефективних навичок усного рахунку»

- Яковлев Олександр, Кам’янко-Дніпровський відділ освіти, Запорізька область - «Організація роботи в закладах освіти району щодо реалізації проекту Міксіке»

5 березня відбувся національний етап конкурсу усного рахунку "Прангліміне" в корпусі Львівського політехнічного інституту. За результатами конкурсу команда Запорізької області здобула такі місця:

Номінація "1-3 клас, Чомучки":
1 місце - Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії №31

Номінація «4-6 клас, Дослідники»
5 місце - Микита Ежихін, учень Запорізької гімназії №28

Номінація «7-11 класс, Дівчата»
4 місце - Анастасія Мамонтова. учениця Астраханської ЗОШ І-ІІІ ст

Номінація «7-11 класс, Хлопці»
5 місце - Микита Юхта, учень Запорізької гімназії №31

Номінація «Сеньйори, жінки»
5 місце - Олена Калінінська, вчитель Михайлівської ЗОШ №3

Номінація «Сеньйори, чоловіки»
4 місце - Ігор Лахтіонов, вчитель Новгородківської ЗШ

Детальніше про результати змагань

За результатами змагань наші учні потрапили у Всеукраїнську команду та будуть представляти країну у міжнародних змаганнях, які відбудуться 7 травня у Словенії.

Вітаємо наших учнів!!!!


Сайт проекту
Фотоальбом заходу від І.Хляпової
Фотоальбом

25.02.2016

24 лютого 2016 року в КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся інструктаж експертів від Запорізької області для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників (інструктор Шацька Н.М.).

На нараді були присутні експерти з когорти науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів, вчителів, представників методичних об’єднань, асоціацій та спілок вчителів із відповідного навчального предмета, перекладознавців та перекладачів. Склад експертів з кожного навчального предмета був затвердженим наказом МОН України.

Під час обов’язкового інструктажу було розглянуто інструктивно-методичні матеріали для проведення експертизи електронних версій проектів підручників (терміни реєстрації в Репозитарії, подання експертного висновку, а також вимоги, порядок написання рецензії, оформлення її результатів тощо). З великою увагою присутні прослухали відеовиступи заступника Міністра освіти і науки України Хобзея П. К., президента НАПН України Кременя В.Г., директора Інституту модернізації змісту освіти Вяткіної Н.Б. та науковців Інституту модернізації змісту освіти, Інституту педагогіки НАПН України.

24.02.2016

Керівникам районних(міських) управлінь(відділів освіти), директорам шкіл, завідувачам ДНЗ

Україна, обравши курс на європейську інтеграцію, на побудову соціальної правової держави, на реалізацію рівних прав усіх громадян, в тому числі й людей в особливостями психофізичного розвитку, активно включилась в реалізацію міжнародних соціальних стандартів. Ключовим принципом сучасного розвинутого суспільства є можливість включення (інклюзії) всіх людей в життя суспільства, незалежно від їх стану здоров'я, віросповідання, раси тощо.

З метою створення належних умов навчання дітей з особливими потребами і надання їм рівного доступу до якісної освіти, можливості вибору місця та форми навчання Науково-дослідницька лабораторія інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у 2014-2015 роках започаткувала моніторинг стану готовності закладів освіти Запорізького регіону до впровадження інклюзивного навчання. Сьогодні ми публікуємо перші результати самооцінки закладів освіти за 2015 рік.


Докладніше

23.02.2016

Свято його Величності Слова

17-19 лютого 2016 року напередодні Міжнародного Дня рідної мови в м. Запоріжжя відбулося змагання ораторів.

Близько чотирьох тисяч школярів і вихованців ДНЗ взяли участь у районному, міському, обласному та міжрегіональному етапах Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Конкурсантів із різних міст (м. Бердянська, м. Вільнянська, м. Дніпропетровська, м. Дніпрорудного, м. Запоріжжя, м. Енергодара, м. Мелітополя та ін.), незалежно від віку, об’єднувало бажання оцінити свої сили і можливості в ораторському мистецтві. Наявність творчої індивідуальності, «мовної родзинки», рівень мовленнєвої культури, вміння підготовлено й експромтом вести розгорнутий монолог на задану тему, знання структури мовної ситуації, прийоми встановлення контакту з аудиторією були ключовими критеріями під час оцінювання публічного виступу.

Промови юних ораторів були оригінальними, захоплювали та хвилювали почуття слухачів, які щиро підтримували конкурсантів. В аудиторії панувала атмосфера риторичного підйому і святкового настрою. На нашу думку, учасники й переможці фестивалю (у номінації для найменших ораторів «Добре слово краще за багатство»: Гран-прі – Бандура Андрій, вихованець ДНЗ «Лазурний» м. Запоріжжя; у номінації для юних ораторів «Слово є вчинок»: Гран-прі – Напівпан Єгор, учень 10 класу Запорізької гімназії № 11) довго пам’ятатимуть День рідної мови, який вони ознаменували своєю перемогою в стінах дошкільної освітньої установи №90 «Волошка» (завідувач – Дрозд А.І.) і Запорізького колегіуму №98 (директор – Погребняк Ю.В.).

Уже не перший рік вихователі ДНЗ «Волошка» (Морозова С.В., Чугуєнко С.В., Єфанова Ю.В., Трещова О.І.) й учителі колегіуму №98 (Шевченко Н.П., Вершина Л.Г., Люта Л.Н.) підтверджують своєю активною участю в підготовці та проведенні Фестивалю ораторського мистецтва високий рівень професіоналізму, небайдужість до підростаючого покоління та його Величності Слова, яке виховує Людину в людині!
Протокол дошкольники
Протокол початкова школа 1-4 класи
Протокол 9 клас
Протокол 10 клас
Протокол 11 клас

23.02.2016

24 лютого 2016 року о 10.00 годині в кабінеті 46 (4 поверх) Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбудеться інструктаж експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

22.02.2016

З 17 по 19 лютого 2016 року в м.Ірпінь на базі конференц-холу «Ірпінь» відбувся міжнародний навчально-практичний тренінг «Ляльки-персони: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини», який відбувся в рамках реалізації проекту «Створення безпечного інклюзивного середовища в школах і громадах» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Метою тренінгу є навчальна підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів і методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з методики використання ляльок-персон із метою подолання упередженості та розвитку розмаїття й інклюзії. Ляльки та історії, які вони розповідають, ? це інноваційний педагогічний метод, який дає змогу в комфортний і незагрозливий спосіб усувати упередження і дискримінаційну поведінку. Ляльки допомагають долати ексклюзію, підтримують тих, хто потерпає від неї, та дають змогу кожній дитини відчути себе частиною колективу. Заняття з ляльками підвищують рівень участі дітей, розвивають навички активного слухання у вчителів, спонукають їх приймати відповіді кожної дитини і надавати позитивний зворотний зв'язок.

Тренінг проводив Даніель Ковак (Угорщина), психолог, тренер Міжнародної Асоціації «Крок за кроком».

На виконання Меморандуму, підписаному між Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти в роботі тренінгу прийняли участь представники Запорізького регіону:

Васильченко Лілія Володимирівна, координатор проекту «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» у Запорізький області, к.п.н., доцент, завідувач кафедри ДМНПМД ЗОІППО;

Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти ЗОІППО;

Каржова Злата Дмитрівна, завідувач спеціалізованого дошкільного навчального закладу (дитячий садок) №36 «Дзвіночок» Запорізької міської ради Запорізької області;

Логвинова Людмила Євгеніївна, вихователь спеціалізованого дошкільного навчального закладу (дитячий садок) №36 «Дзвіночок» Запорізької міської ради Запорізької області;

Назарук Людмила Миколаївна, вихователь-методист комунального дошкільного навчального закладу інтелектуального розвитку дитини (ясла-садок) №37 «Пізнайко» Бердянської міської ради Запорізької області;

Кулик Ольга В’ячеславівна, вихователь комунального дошкільного навчального закладу інтелектуального розвитку дитини (ясла-садок) №37 «Пізнайко» Бердянської міської ради Запорізької області.

За підсумками роботи сплановано заходи щодо забезпечення підтримки дітей внутрішньо переміщених сімей дошкільного і молодшого шкільного віку шляхом використання методик «Кола друзів» і «Лялька як персона» та реалізації міні-проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевих громад з активним залученням самих громад («Школа як осередок розвитку громади»).

22.02.2016

Науково-методичний центр освіти дорослих МДПУ розпочинає роботу над Концепцією розвитку освіти Запорізької області як регіону, що навчається

Основним виконавцем проекту є Науково-методичний центр освіти дорослих МДПУ. До складу виконавців проекту також входять досвідчені науковці Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, Бердянського державного педагогічного університету, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (м. Київ).

18 лютого відбулася перша робоча нарада проектної команди. У вітальному слові ректор МДПУ, професор Валентин Молодиченко відзначив, що проект спрямований на вирішення актуальної проблеми втілення парадигми «освіта впродовж життя». У результаті виконання проекту планується теоретично обґрунтувати та розробити концептуальні засади регіональної освітньої політики України у сучасних соціально-економічних умовах на прикладі Запорізької області як регіону, що навчається.
Докладніше
Лист подяки

16.02.2016

11-12 лютого 2016 р. проведені навчання педагогічних працівників 22 навчальних закладів м. Мелітополя, Мелітопольського, Веселівського, Приазовського та Якимівського районів Запорізької області з методики викладання нового предмету для старшокласників (курсу за вибором) «Кроки до порозуміння».

Докладніше

15.02.2016

09-11 лютого 2016 року відбувся інструктаж експертів у регіонах щодо здійснення експертизи проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 грудня 2015 року № 1361 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2016 року за № 59/28189. Модератор: Хобзей П.К., заступник Міністра освіти і науки України. Учасниками установчої наради стали науковці НАПН: Кремень В.Г., президент НАПН України; Ляшенко О.І., академік-секретар Відділення загальної середньої освіти НАПН України; Вяткіна Н.Б., директор Інституту модернізації змісту освіти, а також науковці НАН України, НАПН України, які здійснюватимуть експертизу підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, представники ОІППО, які відповідатимуть за подальший інструктаж експертів у своїх регіонах. Представником від Запорізької область була к.п.н. Шацька Н.М.Докладніше:
Експертиза підручників
Трансляція заходу
На сайті pedpresa.ua
Методичні рекомендації

11.02.2016

Всеукраїнський форум «Цифрове перетворення освіти»

9 лютого 2016 року у Всесвітній день безпечного Інтернету відбувся Всеукраїнський форум «Цифрове перетворення освіти».

Захід організований Державною науковою установою Міністерства освіти і науки України «Інститут модернізації змісту освіти» та спільнотою GoogleEducatorGroup (GEG) «Навчаємося з Google».

Участь у Форумі взяли представники закладів післядипломної педагогічної освіти, викладачі вищих навчальних закладів, директори шкіл, вчителі, переможці конкурсів GEG-спільноти.

Представниками від ЗОІППО були: Чернікова Л.А. та Сокол І.М.

На Форумі виступили: заступник Міністра освіти і науки-керівник апарату Олег Дерев'янко, директор Інституту модернізації змісту освіти Наталя Вяткіна, освітній технолог з Естонії Людмила Рождественська, начальник управління інформаційних освітніх технологій із Республіки Білорусь Ірина Васильєва та інші.

Матеріали Форуму
Стаття на сайті МОН
Фотоальбом
Спільнота "Навчаємося з Google"

11.02.2016

Міжнародний день безпечного Інтернету

З 2008 року в Запорізькій області ведеться робота в напрямку безпечного Інтернету. За цей час проведено багато конкурсів, акцій, тренінгів для учнів, вчителів та батьків. Кожен рік організовуються та проводяться ряд заходів до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету.

8 лютого 2016 року для вчителів української мови та літератури, в рамках Міжнародного Дня безпечного Інтернету, була проведена вікторина на знання найактуальніших загроз віртуального простору (викладачі: Шацька Н.М., Сокол І.М.). Вікторина була розроблена та проведена за допомогою сучасного сервісу Plickers та QR-кодів.

09.02.2016

04-05 лютого 2016 року було проведено семінар-практикум «Сучасні рішення для освіти. Оснащення предметних кабінетів (кабінетів фізики) цифровим обладнанням».

У грудні 2015 року 30 навчальних закладів області отримали нове сучасне спеціалізоване цифрове обладнання для кабінету фізики, до складу якого включено мультимедійний інтерактивний комплекс (відеопроектор, інтерактивну дошку та ультрабук) зі спеціалізованим програмним забезпеченням, цифрове обладнання загальнодидактичного призначення для вивчення предметів природничо-математичного циклу за вибором навчального закладу (зокрема цифровий мікроскоп та док-сканер), а також цифровий вимірювальний комплекс Einstein™ для вчителя та учнів.

Щоб надати методичну допомогу вчителям фізики щодо впровадження в практику власної роботи цього обладнання та привернути увагу методичних служб до особливостей роботи з ним, 04-05 лютого 2016 року у Запорізькій гімназії №107 було проведено семінар-практикум «Сучасні рішення для освіти. Оснащення предметних кабінетів (кабінетів фізики) цифровим обладнанням». Семінар було проведено викладачами Запорізького ОІППО (Крамаренко Н.В.; Телятник К.В.) спільно з представниками мультимедійного видавництва «Розумники» Рогозою В.В. та ін.

Вчителі фізики – учасники семінару 04 лютого – не тільки уважно поставилися до інформаційної частини семінару, але й активно долучилися до практичних занять. Вони випробували реєстратори нового покоління, що входять до складу цифрової лабораторії Еinstein ™ та дозволяють проводити автоматизований збір та обробку даних, відображають хід експерименту у вигляді графіків, таблиць, показань приладів, забезпечують надвисоку точність та чутливість. Об’єктами їх вивчення стали реєстратор даних з вбудованими датчиками та зовнішні датчики напруги, струму, руху, температури, шуму, мікрофонний датчик, динамічна система та ін. Також вчителі обговорили способи поєднання нового обладнання з тим, що вже наявне у кабінетах фізики області. Фахівці мультимедійного видавництва «Розумники» запропонували вчителям способи подальшої онлайн-взаємодії з ними.

Методисти районних методичних кабінетів – учасники семінару 05 лютого – взяли до відома інформацію про нові прилади, що надійшли до навчальних закладів, а також поставили серію запитань організаторам семінару та обговорили організаційні, технічні та методичні способи подальшого супроводу роботи з цією технікою. Цікавим був і додатковий виступ цього семінару: експерт відділу системних рішень ТОВ «Панасонік Україна ЛТД» Волинець М.В. ознайомив учасників семінару з базисними здоров'язберігаючими та економічними факторами при виборі обладнання для навчальних аудиторій на прикладі проекційної, інтерактивної та відео техніки від компанії Panasonic.

Учасники та організатори вважають, що семінар-практикум, що відбувся, це значний крок назустріч осучасненню матеріально-технічної бази кабінетів фізики та втіленню інноваційних технологій в навчальний процес.

08.02.2016

Запорізькі педагоги долучилися до нового освітнього проекту «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ»

З вересня 2015 року організацією «Вчителі за демократію та партнерство» розпочато новий освітній проект для шкільної молоді - «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ». Науковий керівник проекту О.І. Пометун, член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук, професор.

Детальніше

05.02.2016

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2016»!

4 лютого 2016 року завершився конкурс професійної майстерності вчителів Запорізької області. Фіналістам очного туру обласного етапу довелося пройти різні конкурсні випробування: проведення майстер-класів для вчителів області; виконання фахової контрольної роботи та тестових завдань; захист розробленого навчального проекту; створення інформаційного повідомлення й розміщення його на власному Інтернет-ресурсі; моделювання відкритого уроку.

В результаті було визначено переможців ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»:

Номінація «Англійська мова»

І місцеЛяшенко Клара Михайлівна Запорізька гімназія №11 Запорізької міської ради Запорізької області
ІІ місцеУкраїнська Ганна В'ячеславівна Бердянський муніципальний ліцей Бердянської міської ради Запорізької області
ІІІ місцеДіордієва Надія Миколаївна Запорізький багатопрофільний ліцей №99 Запорізької міської ради Запорізької області

Номінація «Історія»

І місцеБіла Олена Анатоліївна Запорізька гімназія № 45 Запорізької міської ради Запорізької області
ІІ місцеПрохорова Катерина Володимирівна Запорізький багатопрофільний ліцей № 62 Запорізької міської ради Запорізької області
ІІІ місцеШингур Ірина Олександрівна Комунальний заклад «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради Запорізької області

Номінація «Математика»

І місцеХаланчук Лариса Вікторівна Навчально-виховний комплекс «Якимівська гімназія» Якимівської районної ради Запорізької області
ІІ місцеЖукова Оксана Борисівна Мелітопольська загальноосвітня школа I-III ступенів №4 Мелітопольської міської ради Запорізької області
ІІІ місцеСадикіна Світлана Володимирівна Енергодарський навчально-виховний комплекс №1 Енергодарської міської ради Запорізької області

Номінація «Захист Вітчизни»

І місцеБєлих Ігор Володимирович Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник»
ІІ місцеСухов Олександр Олександрович Енергодарівська багатопрофільна гімназія «Гармонія»
ІІІ місцеКонстантинов Костянтин Володимирович Хортицький навчальний центр допризивної підготовки

Детальніше

04.02.2016

У запорізьких навчальних закладах упроваджуватимуться інтерактивні інструменти для профілактики ВІЛ/СНІДу

Керівники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та працівники КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР (перший проректор Ястребова В.Я, завідувач кафедри РПЗСЖ Лупінович С.М., старший викладач кафедри РПЗСЖ Мінакова І.В.) провели зустріч з представниками німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), у ході якої підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Проектом GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій».

Директор Департаменту Тетяна Озерова ознайомила гостей із системою превентивної освіти з дотримання здорового способу життя і профілактики ВІЛ, яка запроваджена в навчальних закладах області. Так, у всіх школах викладається предмет з основ здоров’я, налагоджена спеціальна підготовка таких педагогів, курсом превентивної освіти з використанням інноваційних технологій охоплено 170 навчальних закладах тощо. Тому, підкреслила посадовець, започаткування реалізації Проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» – це не початок, а продовження цієї роботи.

У свою чергу представники Проекту пояснили, що Запорізька область обрана ними тому, що тут є команда фахівців, які розуміють важливість інтерактивних методів навчання, і мають бажання змінити ситуацію.

Щодо самого Проекту він базується на німецькому досвіді, про ефективність якого свідчить те, що в Німеччині – найнижчий рівень розповсюдження ВІЛ/Сніду. Проект має дві складові: «Маршрут безпеки» для дітей та Програму з профілактики ВІЛ на робочих місцях, яка розрахована на вчителів. Представники Проекту запевнили, що ці програми будуть доповнювати ту систему, яка вже напрацьована в області.

Як повідомила Тетяна Озерова, Проектом GIZ планується охопити 300 навчальних закладів області. За домовленістю сторін перші тренінги для педагогів, на яких буде покладена реалізація Проекту, будуть проведені орієнтовно в березні, коли визначиться період весняних канікул. Функції координаторів Проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» покладено на КЗ «ЗОІППО» ЗОР (кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя).

04.02.2016

Інститут модернізації змісту освіти та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Торгівельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому» з метою формування та розвитку екологічної культури учнів із залученням вчителів, батьків і громадськості до практичної діяльності з поліпшення навколишнього середовища проводить ІІІ Всеукраїнський конкурс «ЕКОклас».

Детальніше

02.02.2016

З 02 по 04 лютого 2016 року Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради проводять очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016».


Читати повністю

30.01.2016

З 11 по 13 січня 2016 року у м.Харкові за підтримки Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації проходила ІІІ Всеукраїнська зимова школа «Геліантус – дружнє коло», у якій взяли участь понад 60 методистів природничих дисциплін обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, районних (міських) управлінь освіти, методичних центрів з усіх регіонів України.

Протягом проведення заходу для учасників було організовано науково-методичні семінари та тренінги на базі комунального закладу «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради», змістовна культурна програма.

В роботі «Зимової школи» від Запорізької області взяли участь: Гусєва Н.М. (методист з біології, природознавства та екології Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), Кукоба О.Г. (учитель біології та хімії гімназії № 28 м. Запоріжжя) та Яременко Г.В. (вчитель біології гімназії № 28).

На відкритті школи виступили: Фіцайло С.С. (заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України), Бабічев А.В. (директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації), Новикова Н.І. (завідувач кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук), Дорошенко А.О. (завідувач кафедри зоології Харківського національного педагогічного університету імені В. Каразіна, доктор хімічних наук, професор); М’ясоєдов В.В. (проректор Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор), Харченко Л.П. (завідувач кафедри зоології Харківського національного педагогічного університету імені Г. Сковороди, доктор біологічних наук, професор), Карпова Л.Г. (директор Харківської обласної спеціалізованої школи-інтернат «Обдарованість», кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України), Шаламов Р.В. (директор з науково-методичної роботи творчого об’єднання «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений учитель України).

Окрім науково-теоретичної частини, учасникам школи було запропоновано насичену та різнопланову практичну частину (науково-популярна програма в Харківському планетарії, екскурсії до Фельдман-екопарку, Музею природи, Музею археології та етнографії Слобідської України тощо).

Робота школи завершилась обміном досвіду між її учасниками щодо особливостей організації та проведення гри «Геліантус» у різних регіонах України, де було відзначено значні досягнення у грі вчителів та учнів Запорізької області.

Природнича зимова школа – один із шляхів об’єднання представників педагогічної спільноти навколо спільної мети: вдосконалення роботи з талановитою учнівською молоддю щодо формування цілісного уявлення про природу.

29.01.2016

Нарада регіональних координаторів проекту «Вчимося жити разом»

27-28 січня 2016 року в Києві відбувся семінар регіональних координаторів з питань планування, впровадження, моніторингу та оцінки за проектом «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок»).

Проект «Вчимося жити разом» реалізовуватиметься у двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації (виконавець – ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту») та надання дітям психологічної та соціальної допомоги та підтримки (виконавець – НаУКМА).

Учасники семінару – фахівці Міністерства освіти і науки України, обласні координатори проекту за рівнями освіти в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, представники ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та інших установ, причетних до реалізації проекту.

Учасники детально проаналізували план заходів, затверджений наказом МОН від 11.01.2016 №5 та на його основі розробили комплексні регіональні плани дій для Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей.

Від Запорізької області у семінарі взяли участь регіональні координатори проекту: Хіврич Валентина Володимирівна (загальний координатор в області) – заступник начальника управління, начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА; Байєр Ольга Миколаївна (дошкільна освіта) – завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доцент, кандидат психологічних наук; Афанасьєва Тетяна Олександрівна (початкова школа) – доцент кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат психологічних наук; Півненко Юлія Володимирівна (середня та старша школа) – доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук.

28.01.2016

Регіональний етап конкурсу усного рахунку Прангліміне Міксіке – освітнє онлайн середовище, яке надає можливість вчителям, учням і батькам створювати та використовувати власні навчальні онлайн матеріали, а також використовувати онлайн-колекцію навчальних матеріалів, яку спільними зусиллями створили педагоги-учасники проекту.

У 2011 року розпочалась співпраця Міксіке з Україною за підтримки ArengukoostooProgramm (Estonian Development Cooperation) Міністерства закордонних справ Естонії.

У 2015 році до проекту приєдналась Запорізька область. Учні та вчителі регіону взяли участь у змаганні по усному математичному рахунку в режимі онлайн «Прангліміне».

Всього участь у змаганні взяли 2714 учнів та вчителів.

24 січня 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради пройшов регіональний етап конкурсу усного рахунку Прангліміне. У регіональному етапі змагались учні та дорослі з трьох областей: Запорізької, Херсонської, Миколаївської.

Організаторами змагань виступила кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті.

Протягом години учні 1-11 класів, а також дорослі змагались у своїх вікових групах на спеціально створеному керівниками проекту майданчику за програмою «Фінал. П’ятиборство».

Дуже приємно, що право представляти три області на національному етапі вибороли учні та вчителі саме Запорізької області:
    - Микита Сапронов, учень 3 класу
    - Микита Ежихін, учень 6 класу
    - Анастасія Мамонтова, учениця 7 класу
    - Микита Юхта, учень 10 класу
    - Олена Калінінська, вчитель
    - Ігор Лахтіонов, вчитель

Вітаємо переможців та бажаємо перемоги на національному етапі!

Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті висловлює подяку за активну участь у підготовці та проведенні змагань: Скляровій І.О. – доценту кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін, та завідувачці обласним науково-методичним центром початкової освіти Нікулочкіній О.В.

Сайт проекту
Фотоальбом регіонального етапу
Загальний результат Запорізького регіону

27.01.2016

26 січня 2016 року на базі Запорізького колегіуму №98 відбулося розширене засідання творчої групи фахівців Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з розвитку STEM-освіти у формі Круглого столу «Сучасні підходи до STEM–навчання. Світовий досвід та завдання вітчизняної освіти».


Докладніше:
Звіт з Круглого столу
Резолюція учасників Круглого столу

25.01.2016

На виконання Указу Президента України від 30 грудня 2015 року №731/2015 «Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України» Регіональним інформаційно-аналітичним центром «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти разом з Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді 21-22 січня 2016 року було проведено обласний семінар «Патріотизм та громадянськість в духовному розвитку особистості» за участю заступників директорів з виховної роботи, методистів відділів освіти, педагогів-організаторів та представників громадських організацій.

Детальніше

22.01.2016

Відзначення свята Дня Соборності України

22 січня 2016 р. проведений захід, присвячений відзначенню Дня Соборності України та вшануванню пам’яті історичних подій 1918-1919рр., 1990р., 1999р., 2013-2014 рр. З інформаційним повідомленням про історичні передумови та значення святкування Дня Соборності перед слухачами курсів виступили науково-педагогічні та педагогічні працівники інституту.

Мета повідомлення привернути увагу до подій минулого України, в яких українці виявили своє прагнення до єдності та створення соборної незалежної української держави.

Присутніх було ознайомлено з причинами, через які західноукраїнські землі та території Наддніпрянщини до початку І світової війни перебували в складі різних держав. Визначено роль, яку відіграли у справі об’єднання українських земель поразка Австрійської імперії у війні та революції 1917 р. в Росії.

Слухачам курсів підвищення кваліфікації були запропоновані методичні рекомендації, щодо організації та проведення в загальноосвітніх навчальних закладах Уроку Соборності «Єднання заради незалежності» (до Дня Соборності України 22 січня 2016 року).

22.01.2016

Увага!

Для фіналістів очного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2016» 26 січня 2016 року буде проведено організаційно-методичну нараду.

Детальніше

19.01.2016

Увага!

Розпочинає роботу обласна педагогічна виставка "Освіта Запорізького краю 2016". Розміщення матеріалів та реєстрація за посиланням http://virtkafedra.ucoz.ua/

Запрошуємо до участі.

14.01.2016

Турнір з інформаційних технологій

9 січня 2016 року на базі Малої академії управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів відбувся міський Турнір з інформаційних технологій. Організаторами Турніру виступили: Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, економічний факультет Запорізького національного університету, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та Комунарський районний центр молоді та школярів. У Турнірі взяли участь в індивідуальній першості вихованці гуртків інформатики та програмування позашкільних навчальних закладів міста Запоріжжя – МАУБ КРЦМтаШ та СЮТ. Усього змагалося 36 учасників у 3-х номінаціях: «Junior», «Middle» та «Senior».

Детальніше

11.01.2016

2015

25.12.2015

Установчі збори щодо заснування Українського відкритого університету післядипломної освіти

З метою створення на теренах України європейської інноваційної системи перепідготовки й підвищення кваліфікації керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів та подальшого розвитку освіти дорослих 22 грудня 2015 року в залі засідань Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України (УМО) відбулися установчі збори членів Всеукраїнської громадської організації «Консорціум закладів післядипломної освіти» з нагоди заснування Українського відкритого університету післядипломної освіти (УВУПО) – першого в Україні навчального закладу, який, реалізуючи освітню політику держави щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів, забезпечуватиме розроблення і впровадження інноваційних підходів до підвищення кваліфікації, перепідготовки, спеціалізації та стажування керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників освіти, державних службовців, фахівців інших галузей.

Участь в роботі установчих зборів взяв ректор Запорізького ОІППО Пашков Володимир Васильович та ректори обласних інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти з 14 регіонів України.

Об’єднання закладів післядипломної педагогічної освіти в Український відкритий університет післядипломної освіти у складі Консорціуму відбулося за ініціативи Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, як вищого навчального закладу ІV рівня акредитації, який має багаторічний досвід надання освітніх послуг у сфері освіти дорослих і виступає розподільчим центром, що координує й організує діяльність інститутів післядипломної освіти – членів Консорціуму, сприяє посиленню їх наукового потенціалу, буде забезпечувати реалізацію ними окремих прав вищих навчальних закладів, зокрема стосовно здійснення педагогічної діяльності за акредитованими освітніми програмами, проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, соціального захисту науково-педагогічних працівників.

Після змістовного діалогу відбулася урочиста церемонія підписання Установчого договору та статуту УВУПО.


24.12.2015

Регіональним інформаційно-аналітичним центром «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР разом із Координаційною ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області (Богомолова Н.М., голова ради), Управлінням державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області, Запорізьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та громадськими організаціями – «Центр розвитку кар’єри «Професіонали», «Центр реформ, демократії та права», організовано «правовий десант» у навчальних закладах: (ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»; Запорізький коледж радіоелектроніки ЗНТУ; ЗОШ №12, ЗОШ №38, ЗОШ №100, ЗОШ №109 Енергодарська загальноосвітня школа №7).

Учнівська молодь разом з педагогічними працівниками дізналася більше не тільки про засади Загальної декларації прав людини та про інші нормативно-правові документи щодо прав людини, про громадянські права, право на безоплатну правову допомогу та інституції, до яких треба звертатися з цих питань.

Детальніше

23.12.2015

Фестиваль для учнівської молоді «Разом на одній землі. Україна багатокультурна» у ЗОШ №38 Запорізької міської ради. Учні 9-11 класів підготували презентації про історичний розвиток народів Півдня України – українців, росіян, болгар, татар та євреїв, особливості їхньої культури, віросповідань. Також розповіли про особистостей, які належали до певної національності, які стали відомі всьому світу як діячі науки, культури, мистецтва, правозахисники. Значна увага присвячена дослідженню релігійних, мовних, гендерних, соціальних, регіональних та інших особливостей полікультурного середовища українського суспільства.

Детальніше

23.12.2015

15 грудня 2015 року в Інституті педагогіки НАПН України відбулася зустріч авторського колективу організації «Вчителі за демократію та партнерство» щодо реалізації освітнього проекту для шкільної молоді - «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ» з педагогами, які проводили апробацію у своїх навчальних закладах, під час якої обговорювалися результати апробації, представлення відповідної звітності, обмін думками з метою вдосконалення навчальних матеріалів.

Детальніше

10.12.2015

8 грудня 2015 року Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти в рамках Всеукраїнського тижня права була проведена «он-лайн студія» за темою «Формування громадянськості молоді в умовах інформаційного суспільства: правові та комунікативні аспекти».

Детальніше

07.12.2015

02 та 03 грудня 2015 року на базі Малої академії управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів відбувся V міський конкурс інформаційних технологій. Організаторами Конкурсу виступили економічний факультет Запорізького національного університету та Комунарський районний центр молоді та школярів. У конкурсі взяли участь команди вихованців гуртків інформатики та програмування позашкільних навчальних закладів м. Запоріжжя (Запорізький міський ботанічний сад, КРЦМШ МАУБ, СЮТ). Усього змагалося 27 учасників у 3-х номінаціях: «Юніор», «Офіс» та «Web-дизайн».

Основними завданнями міського конкурсу інформаційних технологій є:

- підвищення інтересу до поглибленого вивчення інформаційних технологій, розвиток інформаційної культури;

- стимулювання зростання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, самовдосконалення дітей та учнівської молоді;

- виявлення та розвиток обдарованих учнів та надання їм допомоги у виборі професії.

Переможці та лауреати секцій Офіс та Веб-дизайн

Головною темою Конкурсу було виконання завдань на патріотичну тему «Козацькому роду нема переводу».

У перший день учасники виконували завдання. В номінації «Юніор» за 2 години вихованці повинні були розмалювати розкраску з мультфільму «Козаки» у графічному редакторі MS Paint та створити презентацію в MS Power Point та тему виникнення запорізького козацтва. В номінації «Офіс» та «Web-дизайн» на виконання завдань вихованці мали 4 години. Для номінації «Офіс» це було створення кросворду, завданнями до якого були питання з історії запорізького козацтва; бази даних Access та таблиці з діаграмами в Excel; створення мультимедійної презентації з використанням анімації, гіперпосилань, навігації, музики тощо. Для номінації «Web-дизайн» завданням було створення сайту на тему «Отамани Запорізької Січі». Потрібно відмітити, що завдання цього року були дещо складніші, ніж минулого.

1 місце у секції Юніор                        Лауреат секції Юніор

Другий конкурсний день було присвячено захисту учасниками власних проектів, під час якого конкурсанти вели активну дискусію, аналізували як власні досягнення, так і інтелектуальні здобутки товаришів.

До журі конкурсу були запрошені наступні фахівці: Шаповалова Вікторія Олександрівна, кандидат економічних наук, асистент кафедри економічної кібернетики ЗНУ, викладач кафедри Баштаник Олег Іванович, методист науково-методичного центру позашкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Голдобіна Клара Борисівна.

У кожній номінації було визначено І, ІІ та ІІІ місця за кількістю зароблених балів. Переможці отримали цінні подарунки, грамоти, а також всіх учасників Конкурсу було нагороджено грамотами Запорізького національного університету та Комунарського районного центру молоді та школярів.

Секція Юніор

Теплі слова на адресу учасників конкурсу прозвучали від педагогів, організаторів та журі: Череп А.В. (декан економічного факультету, доктор економічних наук, професор), Хвастик М.В. (директор КРЦМтаШ), Старікової О.М. (керівник МАУБ КРЦМтаШ), Шаповалової В.О.(голова журі, кандидат економічних наук., асистент кафедри економічної кібернетики економічного факультету ЗНУ), Голдобіної К.Б. (методист НМЦПО КЗ «ЗОІППО» ЗОР), Старікової В.В. (керівник гуртка інформатики та програмування (МАУБ КРЦМтаШ). З метою висвітлення цієї вже традиційної події у позашкільному житті міста, організаторами було запрошено представників телебачення телеканалу МТМ, які підготували змістовній та цікавій репортаж у випусках новин. А ось імена тих вихованців ПНЗ, хто зміг показати цього разу себе та власні знання й уміння найкраще:

Номінація «Юніор»
І місце – Смирнова Марія
ІІ місце – Оплачко Владислава
ІІІ місце – Давидок Олександр

Номінація «Офіс»
І місце – Яцура Сергій
ІІ місце – Цвятков Артем
ІІІ місце – Пекна Валерія

Номінація «Веб-дизайн»
І місце – Авдеєнко Віталій
ІІ місце – Правдивець Лілія
ІІІ місце – Саліщева Аліна

У командній першості І місце зайняла команда МАУБ КРЦМтаШ, керівник Старікова Валерія Вікторівна, ІІ місце – Станції юних техніків, керівник Стадник Олена Валеріївна.

04.12.2015

02-03 грудня 2015 року у м. Києві відбувся установчий семінар проекту «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Проект впроваджується за ініціативи Європейського Союзу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та підтримки Офісу гуманітарної допомоги Європейської комісії, а також Міністерства освіти і науки України у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській і Запорізькій областях у 2016 році.

В обговоренні завдань та методології проекту взяла участь проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, д.психол.н. Т.Є. Гура.


04.12.2015

З метою виконання заходів щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді, керуючись Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки та Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, на виконання спільного наказу Департаменту освіти і науки, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації від 13.07.2015 №0402/172/323, Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти 8 грудня 2015 року в 14-00 год. проводиться «он-лайн студія» за темою «Формування громадянськості молоді в умовах інформаційного суспільства: правові та комунікативні аспекти».

Детальніше

03.12.2015

Вітаємо переможців обласного туру «Класний керівник - 2015 року»!

У жовтні-листопаді 2015 року в Запорізькій області пройшли районні та обласний тури Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». У відбірковому (заочно-дистанційному) етапі обласного туру конкурсу взяли участь 37 учасників.

Переможцями обласного туру Всеукраїнського конкурсу
«Класний керівник року» у 2015 році стали:

Макеєва Оксана Володимирівна, класний керівник 6-Б класу комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради Запорізької області (номінація 5-7 класів);

Туманян Тетяна Сергіївна, класний керівник 9-В класу Запорізького ліцею № 34 Запорізької міської ради Запорізької області (номінація 8-9 класів);

Гера Ольга Миколаївна, класний керівник 11-А класу Запорізького колегіуму «Елінт» Запорізької міської ради Запорізької області (номінація 10-11 класів).

Вітаємо переможців обласного туру і бажаємо перемоги на Всеукраїнському турі конкурсу «Класний керівник - 2015 року»!

01.12.2015

25 листопада 2015 року на базі Комунального закладу «Михайлівський НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів – гімназія» Михайлівського району відбулась науково-практична конференція «Про результати експериментальної діяльності педагогічного майданчика регіонального рівня з теми «Розвиток обдарованості учнів у системі освіти сільської місцевості» у 2010-2015 рр.

Мета науково-практичної конференції: проаналізувати результати дослідно-експериментальної роботи педагогічних колективів навчальних закладів Михайлівського району зі впровадження моделі розвитку обдарованості учнів у системі освіти сільської місцевості.

Відповідно до програми науково-практичної конференції відбулися:

• пленарне засідання за участю директора Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Озерової Т.Я., заступника голови Михайлівської РДА Калужської Л.Г. та голови Михайлівської районної ради Передерія С.В., начальника відділу освіти, молоді та спорту Михайлівської РДА Кучерявої Т.О., наукового керівника ДЕР, кандидата педагогічних наук, доцента, першого проректора КЗ «ЗОІППО» ЗОР Ястребової В.Я., наукового консультанта ДЕР, методиста обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Сироватко О.М., директорів шкіл району, вчителів експериментальних навчальних закладів, працівників районного методичного кабінету;

• презентація результатів експериментальної діяльності педагогічних колективів КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів – гімназія» та КЗ «Бурчацька спеціалізована школа І-ІІІ ступеня екологічного профілю «Джерело»;

• огляд районної виставки «Розвиток обдарованості учнів у системі освіти Михайлівського району»;

• презентація науково-методичного видання «Розвиток обдарованості учнівської молоді в системі освіти сільської місцевості» (Систеров Володимир Миколайович, директор видавництва «Кругозір»).

30.11.2015

Засідання творчої групи директорів області на базі Запорізького колегіуму «Елінт»

26 жовтня 2015 року на базі Запорізькому колегіуму «Елінт» відбулося засідання обласної творчої групи директорів області з проблеми «Адаптивні системи післядипломної освіти» (керівник Ніколаєвська Р.М.).

Під час роботи директор колегіуму Зайковська О.А., яка є активним учасником зазначеної творчої групи, ознайомила з перспективним досвідом колективу зазначеного навчального закладу з теми «Педагогічна майстерність як домінанта розвитку професіоналізму, життєтворчості вчителів і колегіантів в умовах інноваційного простору школи нового типу» та детально зупинилася на діяльності майстерень для вчителів і колегіантів.

Для практичного відпрацювання теми вчителі колегіуму (Гера О.М., Іріоглу Т.О., Логвіненко Н.М.) провели майстер-класи, Мазакова О.А., заступник директора, презентувала членам творчої групи виступ «Майстер-клас як чинник формування професійної майстерності вчителя, життєтворчості педагога і учня в умовах школи нового типу» та продемонструвала діяльність майстерні для колегіантів: «Підготовка до ЗНО: орфографічні норми» (11-А клас).

Крім теоретично-практичної частини, творчій групі було запропоновано майстер-клас «Організація рухливих перерв у початковій школі» під керівництвом учителя хореографії Вовк Т.М. і центру самоврядування «Дозвілля».

27 листопада 2015 року учасники творчої групи під керівництвом методиста Ніколаєвської Р.М. та доцента Сирцової О.М. провели засідання «круглого столу» на тему «Науково-методичні засади проектування адаптивних систем післядипломної освіти», в ході якого обговорили проблеми нормативно-правового забезпечення реформування освіти, наукові засади методичної роботи з вчителями на засадах синергетичного та андрагогічного підходів.

Фотоальбом засідання творчої групи
План роботи творчої групи на 26 листопада з посиланнями на відео

24.11.2015

Привітання

Колектив Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради вітає старшого викладача кафедри андрагогіки Бабкову Олену Олексіївну та її наукового керівника – першого проректора Ястребову Валентину Яківну з блискучим захистом кандидатської дисертації 20 листопада 2015 року в Державному вищому навчальному закладі «Запорізький Національний університет».

Бажаємо Олені Олексіївні подальших успіхів в науковій діяльності, творчого натхнення, міцного здоров`я та сімейного благополуччя!


13.11.2015

Колективу комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та ректору Пашкову Володимиру Васильовичу оголошено подяку Інституту модернізації змісту освіти за високий рівень організації та проведення фінального етапу XVIII Всеукраїнського учнівського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка.
13.11.2015

Сьогодні 13.11.2015 року КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної освіти" ЗОР передав військовому шпиталю у подарунок - телевізор і відео-магнітофон.


13.11.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської On-line конференції «Освітні інновації в умовах нестабільності: філософія, психологія, педагогіка», яка відбудеться 16–26 листопада 2015 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Детально
Інформаційний лист
Блог конференції

12.11.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі науково-практичної конференції за результатами експериментальної діяльності педагогічного майданчика регіонального рівня з теми «Розвиток обдарованості учнів у системі освіти сільської місцевості» на базі загальноосвітніх навчальних закладів Михайлівського району, яка відбудеться 25 листопада 2015 року у КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія»

Інформаційний лист

09.11.2015

Увага!

Засідання творчої групи директорів шкіл «Адаптивні системи післядипломної освіти», заплановане на 19-20 листопада 2015 року, переноситься на 26-27 листопада 2015 року.

Наказ

08.11.2015

7 листопада 2015 року у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара відбувся обласний дитячий поетичний фестиваль «Живе слово краси». У фестивалі взяли участь учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів м. Запоріжжя, м. Енергодар, м. Мелітополь, які виступили на Малій сцені театру у трьох вікових номінаціях: до 9 років, 9-12 років та 13-17 років. Журі фестивалю відмічає гарну підготовленість та артистизм учасників, які з натхненням читали вірші про маму, сім’ю, друзів, природу, війну, Україну трьома мовами: українською, російською, грецькою. Щира подяка усім дорослим, які допомогли відбутися святу поетичного слова.

Докладніше

04.11.2015

Увага!

Засідання обласної творчої групи вчителів фізики з теми «Розробка дидактичних матеріалів для курсу фізики основної школи відповідно до вимог нового Державного стандарту (8 клас)» переноситься з 20-21 листопада 2015 року на 10–11 листопада 2015 року.

Наказ

01.11.2015

5-6 листопада 2015 року у КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна компетентність педагога як умова формування громадянськості та патріотизму учнівської молоді у полікультурному середовищі» (м. Запоріжжя, у режимі інтернет-конференції)

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Блог конференції

01.11.2015

Выбираем лучшие скрайбинг-ролики

Всеукраинский фестиваль скрайбинг-роликов «Поколение мобильного Интернета», инициированный компанией «Киевстар», вышел на финишную прямую: 10 работ финалистов опубликованы на сайте MMR.UA и ждут вашей оценки. Отдайте по одному голосу за любой из понравившихся вам роликов в номинациях «Ручной скрайбинг» и «Онлайн-скрайбинг». Благодаря вам вся страна узнает имена двух абсолютных победителей, которые получат звание самых лучших арт-скрайберов и заработают ценные призы для своих школ.

Голосование официально стартует в 20:00 27 октября 2015 года.

Детальнее про победителей
Страница для голосования

31.10.2015

З 26 по 31 жовтня 2015 року у м. Запоріжжя на базі комунального закладу «Хортицький національний навчально-реабілітаційний центр» Запорізької обласної ради проходив фінальний етап XVIIІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка. Організаторами Турніру виступили Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

До участі у Турнірі було запрошено 19 команд учнів загальноосвітніх навчальних закладів з різних регіонів України. В заході взяли участь більше 170 осіб, у тому числі 92 учня, 24 керівника команд, 30 членів журі та 21 член оргкомітету. Під час проведення фінального етапу XVIIІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка учасники відвідали екскурсії по місту Запоріжжю, з’їздили до театру «Січові козаки» на острові Хортиці та подивились реставраційні майстерні козацьких човнів.

30 жовтня 2015 року в актовому залі відбулось урочисте закриття фінального етапу XVIIІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка. З привітанням до гостей, учасників та переможців Турніру звернулись: директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, голова оргкомітету Турніру Тетяна Ярославівна Озерова; заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, заступник голови оргкомітету Віктор Миколайович Захарчук; ректор комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, заступник голови оргкомітету, доктор філософських наук Володимир Васильович Пашков; професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук (заступник голови журі) Олександр Георгійович Кукуш; заступник директора Рішельєвського ліцею Одеської обласної ради, доцент, кандидат фізико-математичних наук, заслужений вчитель України (заступник голови журі) Ігор Михайлович Мітельман; професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук, заслужений вчитель України (виконуючий обов’язки голови журі) Вадим Миколайович Радченко та ін.

Журі і оргкомітет відзначили глибокі та ґрунтовні знання учасників Турніру, особливо представників таких команд: «Харків – 45» (м. Харків) та «Простые парни» (збірна команда Запорізької області).

За рішенням оргкомітету та журі Турніру переможцями визнано:

Перехідною відзнакою команди – абсолютного переможця Всеукраїнського турніру юних математиків нагороджено команду «Харків 45».

Дипломами І ступеня нагороджено команди: «Харків 45» та «Простые парни».

Дипломами II ступеню нагороджено команди: «Харків 27», «Тривед» та «Волинь».

Дипломами IIІ ступеню нагороджено команди: «Черкаси – 17», «Геліос», «Супремум» та «КВАНТ.КОМ».

Дипломом «За абсолютну перемогу в особистій першості» та відзнакою пам’яті – професора Валентина Миколайовича Лейфури нагороджено учня 11 класу КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9» Луцької міської ради Вілігурського Артура Олеговича (команда «Волинь»).


21.10.2015

З 20 по 22 жовтня у м.Київ пройшла VII Міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті". Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради отримав нагороди.

Детально»
Фото альбом»
Інформація на Fasebook»

16.10.2015

22-23 жовтня закінчила роботу Всеукраїнська науково-практична конференція "Науково-методичне забезпечення інноваційної діяльності в умовах малого міста та сільської місцевості"

Вхід до матеріалів Конференції»
Кімната для обговорення актуальних питань»

16.10.2015

З метою виявлення передового педагогічного досвіду, розкриття та підтримки творчого потенціалу педагогів Запорізької області у жовтні – листопаді 2015 р. будуть проведені районі та обласний етапи Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» (наказ МОН України від 21.09.2015 № 962) у номінаціях: «Класний керівник 5-7 класів», «Класний керівник 8-9 класів», «Класний керівник 10-11 класів».

Терміни, організаційні умови та методичні матеріали проведення II (обласного) етапу Конкурсу розміщені на освітньому порталі ЗапоВікі (http://zw.ciit.zp.ua/) (Розділ «Наша діяльність». Конкурси)

23.10.2015

Перенесtyj заплановане заняття обласної творчої групи для методистів та заступників директорів закладів освіти Запорізької області з теми «Науково-методичний супровід підготовки вчителів до участі у конкурсах фахової майстерності» з 29.102015 (додаток 3 до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.12.2014 № 0769 «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на курсах та семінарах у 2015 році») на 03.12.2015.

Наказ»

23.10.2015

В зв’язку з виробничою необхідністю обласний семінар «Використання текстів з першоджерел як засіб підвищення пізнавальної активності школярів» для вчителів, які викладають курси духовно-морального спрямування, запланований на 21.10.15р. в м.Бердянськ переноситься на 04.11.15р.
Гура С.П., ст. викладач кафедри теорії та методики виховання

23.10.2015

Запрошуємо до участі в обласному інтернет-семінарі "Взаємодія навчально-виховних закладів і органів державної влади» в рамках реалізації виховного проекту «Громадянин»
Термін роботи семінару: з 26 до 30 жовтня 2015 року.
Форма участі в семінарі: в інтернет-офлайн форматі – дистанційна.
Умови участі в семінарі: матеріали для обговорення просимо надсилати до 25 жовтня 2015 року на адресу kafedra-vospitania@mail.ru
Матеріали роботи семінару будуть представлені на сторінках блогу "Кафедра теорії та методики виховання ЗОІППО" http://kafvosp.blogspot.com/p/blog-page_11.html

23.10.2015

Розпочато новий освітній проект для шкільної молоді «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ»
З 20 вересня організацією «Вчителі за демократію та партнерство» розпочато новий освітній проект для шкільної молоді - «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ» («Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад» / "Mind the Gap: tools to bring together divided communities"). в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI - Ukraine Confidence Building Initiative), що реалізується Кемонікс Інтернешнл Інк.


Докладніше»

23.10.2015

Команда Запорізького національного технічного університету їде на першість світу з програмування 16-18 жовтня 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті відбувся фінал всеукраїнської олімпіади з алгоритмічного програмування, який водночас має статус півфіналу першості світу ACM-ICPC з програмування у південно-східній Європі. Компанія «Київстар» виступила Срібним партнером цієї важливої події в студентському ІТ-середовищі.
Півфінал першості світу ACM-ICPC з програмування проходив одночасно на двох майданчиках: у Вінниці (де змагалися 44 команди з України) та Бухаресті (на якому були представлені 42 команди з Болгарії, Румунії, Молдови, Боснії і Герцеговини та Македонії). Втім, переможець на них мав бути визначений один. Ним стала команда Запорізького національного технічного університету.
Вітаємо їх!!!
Прес-реліз про подію»

22.10.2015 2

Українські школярі створили понад 100 креативних роликів про швидкісний мобільний інтернет

Детально»

12.10.2015

Адміністрація та колектив військового шпиталю висловили свою вдячність КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Детально»

12.10.2015

Увага!

Повідомляємо, що у зв’язку з оголошенням 14 жовтня святковим вихідним днем та проведенням 22-23 жовтня Міжнародної науково-практичної конференції, семінари Школи молодого директора (14 жовтня) та семінару «Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності керівника школи» (21 жовтня) переносяться, про дату проведення семінарів повідомимо додатково.

Керівник семінару Н.І.Перцова

12.10.2015

10 жовтня 2015 року Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно із Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області на базі державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет» Міністерства освіти і науки України відбувся ІІ обласний турнір юних правознавців «Права людини і права дитини: національний досвід та міжнародно-правові стандарти».

Детально»

09.10.2015

Програма конференції "Науково-методичний супровід інноваційної діяльності в умовах малого міста та сільської місцевості"

Запрошуємо до участі!

Детально»
Інформаційний лист

09.10.2015

25 жовтня 2015 року о 10-00 на базі школи "!Ейдос" відбудеться семінар Анатолія Гіна "Педагогічний інструментарій сучасного учителя". Детальна інформація у додатку.

Детально»

09.10.2015

Про зміну терміну проведення обласного семінару вчителів німецької мови з теми «Моделювання, корекція, узагальнення перспективного педагогічного досвіду в контексті інноваційної діяльності»

Детально»

08.10.2015

Увага всім представникам районних/міських методичних кабінетів та центрів, керівникам та заступникам загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької області!

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 24.09. 2015 № 969 Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» до участі у Конкурсі запрошуються вчителі наступних номінацій: «Англійська мова», «Захист Вітчизни», «Історія», «Математика».

Детально»

27.09.2015

5 - 9 жовтня 2015 року у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбудеться ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Розвиток сучасної природничо-математичної освіти: реалії, проблеми якості, інновації" (м.Запоріжжя, у режимі інтернет-конференції)

Вхід на блог Конференції»
Інформаційний лист»

05.10.2015

У зв’язку з виробничою необхідністю перенесено заплановану творчу групу для вчителів хімії Запорізької області на тему «Розробка електронних ресурсів з хімії» з 14-15.10.2015 (додаток 3 до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.12.2014 № 0769 «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на курсах та семінарах у 2015 році») на 28-29.10.2015 р.

НАКАЗ ДОН ЗОДА»

30.09.2015

25 вересня, вперше в Запорізькій області, проведено Фестиваль-конкурс «Гуманна педагогіка Запорізького регіону», який відбувся в межах роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції: «Професійна освіта та освіта дорослих в сучасних соціокультурних умовах: теорія, методологія, практика» 24-25 вересня 2015року.

ДЕТАЛЬНО
Роботи конкурсантів

27.09.2015

24 сентября 2015 года в Запорожском лицее № 62 (директор И.В. Пархоменко) состоялся областной семинар для руководителей районных (городских) методических объединений русского языка, литературы и зарубежной литературы по проблеме «Мультимедийные средства обучения на уроках языка и литературы».

Докладно»
Фото альбом»

28.09.2015

Органам управління освітою обласних, районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти, навчальним закладам

Щодо заходів з відзначення Дня захисника України

Лист МОН України та методичні рекомендації

28.09.2015

25-26 вересня 2015 року у м.Запоріжжя в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення», пройшов семінар для вчителів «Сучасні виклики в Україні та проблема солідарності в українському суспільстві» за матеріалами освітньої виставки «Моє місце». Проект реалізується Консорціумом з удосконалення менеджменту освіти в Україні, Інформаційно-дослідницьким центром «Інтеграція та розвиток», Конгрес національних громад України та ГО «Кримська діаспора» за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

ДОКЛАДНО

28.09.2015

25 вересня 2015 року в Запорізькому колегіумі «Мала гуманітарна академія» Запорізької міської ради відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Мала гуманітарна академія – інноваційна модель школи відкритої освіти».

ДОКЛАДНО
ФОТО ЗВІТ

28.09.2015

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.07.2010 № 764, листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2015 № 2/2-14-201-15 «Про проведення VІ Міжнародної природознавчої гри «Геліантус – 2015» та організацію гри «Геліантус – 2015» просимо Вас забезпечити участь учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Вашого району (міста) у ІV Міжнародній природничій грі «Геліантус », яка відбудеться 10 грудня 2015 року.

ЛИСТ Департаменту освіти і науки

20.09.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичній конференції «Професійна освіта та освіта дорослих в сучасних соціокультурних умовах: теорія, методологія, практика», яка відбудеться 24-25вересня 2015 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Інформаційний лист
Посилання на електронні ресурси конференції

23.09.2015

Школа "Ейдос" запрошує взяти участь у міжнародній наково-практичній конференції "Інноваційні педагогічні техніки" та Фестивалі з ТРИЗ-педагогики, ейдетики і інших освітніх технологій "Школа по-новому"26-28 жовтня 2015.

Інформаційний лист

20.09.2015

12 вересня у м.Днепропетровськ відбулось нагородження учнів - учасників Всеукраїнського фестивалю скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету» спеціальної номінації до Дня міста.

Докладно

20.09.2015

15.09.2015р. на базі ЗНВК «Освіта» відбувся обласний семінар для керівників РМО та осіб, які відповідають за вивчення предмету «Захист Вітчизни» в районах та містах Запорізької області.

Докладно
ФОТОАЛЬБОМ

16.09.2015

15 вересня 2015 року в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл на тему: «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Докладно
ФОТО

15.09.2015

Шановні колеги!

Запрошуємо Ваш навчальний заклад до участі в Національному виставковому конкурсі «Видатні науково-практичні досягнення в освіті» в межах VII Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2015». Виставка відбудеться 20-22 жовтня в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 780-р від 22.07.2015 р. виставці «Інноватика в сучасній освіті» офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні у 2015 році.

Організатори: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України (лист МОН України 1/9-516 від 07.10.2014).

У вкладенні надсилаємо Вам лист для реєстрації участі вищого навчального закладу - учасника виставки в Національному виставковому конкурсі «Видатні науково-практичні досягнення в освіті» у номінації «Електронний освітній ресурс».

Переможці удостоюються Почесної нагороди. Керівник авторського колективу, науковий керівник роботи – переможець конкурсу удостоюється Почесного диплома лауреата.

Реєстрація на конкурс триватиме до 25 вересня 2015 р.

З щирими побажаннями успіхів і перемог,

ОРГКОМІТЕТ:

Компанія «Виставковий Світ»

вул. П. Лумумби, 4/6, корпус В, оф. 1107, м. Київ, 01042, Україна

Тел./факс: +38 044 498-42-04, 498-42-05, 498-42-06, 498-42-07

Тел.моб.: +38 067 656-51-89

E-mail: expo@vsvit.com.ua

Http://www.innovosvita.com.ua

Бланк замовлення на участь
Наказ і положення

14.09.2015
УВАГА! Оголошення

15 вересня 2015 року відбудеться круглий стіл на тему «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Організатори заходу:
-Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради
-Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області

Керуючись Указом Президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», на виконання спільного наказу Департаменту освіти і науки, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації від 13.07.2015 №0402/172/323 та наказу Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 14.08.2015 р. №138-Д. У Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбудеться обласний круглий стіл за темою «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Напрямки для обговорення
- Концептуальні засади громадянського та національно-патріотичного виховання;
- національно-патріотичне виховання дітей та молоді як пріоритетний напрямок державної політики у процесі формування сучасного громадянина та патріота України;
- формування правової свідомості дітей та молоді;
- формування української національної ідентичності особистості у полікультурному освітньому середовищі:
- громадянська освіта як чинник формування особистості громадянина та патріота України;
- громадські організації в контексті формування активної громадянської та патріотичної позиції дітей та молоді

Початок заходу 0 15.00.

Адреса: м. Запоріжжя, вул.. Незалежної України, 57-а (ауд. 46).

Контакти:701-10-07; 0664808365, 0975215046

14.09.2015
УВАГА!

Семінар з проблеми "Моделювання, корекції, узагальнення ППД в контексті інноваційної діяльності"(керівник Ніколаєвська Р.М.) запланований на 16-17 вересня 2015 року не відбудеться з об'єктивних причин.

10.09.2015

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти не раз ставав об'єктом пильної уваги з боку засобів масової інформації і різного роду громадських працівників.

Днями вченою радою інституту було прийнято рішення звернутися до власника комунального закладу - Запорізької обласної ради - з проханням про надання йому статусу Академії неперервної педагогічної освіти. На проведених дещо пізніше зборах трудового колективу рішення з проектом відповідних змін до Статуту були підтримані одноголосно. Даний крок відкриває можливості, що дозволяють вирішувати поставлені перед навчальним закладом завдання на якісно іншому рівні...
ДОКЛАДНО>
ФОТОАЛЬБОМ
ВІДЕОРЕПОРТАЖ

02.07.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції "Науково-методичний супровід інноваційної діяльності в умовах малого міста та сільської місцевості", яка відбудеться 22-23 жовтня 2015 року на базі Управління освіти Енергодарської міської ради.

Інформаційний лист

09.09.2015

Лист-звернення ректорату КЗ ЗОІППО ЗОР до Міністерства освіти і науки України

ЧИТАТИ

03.09.2015

1 вересня 2015 року ректор КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР Пашков Володимир Васильович прийняв участь в урочистих заходах, привітав учнів та вчителів ліцею №99 зі святом Першого дзвоника.

ДОКЛАДНО

31.08.2015

Про науково-методичне забезпечення впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у Запорізькій області

ДОКЛАДНО
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

28.08.2015

Лист-звернення колективу КЗ "ЗОІППО"ЗОР до голови Запорізької обласної ради Межейка В.І. і до Постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини Запорізької обласної ради.

Читати

26.08.2015

25 серпня 2015 19 вчителів інформатики міста Запоріжжя отримали дипломи спеціалістів, пройшовши перепідготовку в КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР. Випускників привітали заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації В.М. Захарчук і ректор інституту, доктор філософських наук В.В Пашков.

Докладно
Фото альбом

21.08.2015

З 17 по 21 серпня 2015 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради для вчителів початкових класів, інших спеціальностей, які викладають курс «Початки економіки», відбувся 40-годинний тренінг «Духовно-економічне виховання школярів на основі авторського курсу «Початки економіки» (керівник – к.п.н., доцент кафедри інноваційних освітніх технологій О.В. Варецька, викладачі – доценти Р.П. Жадан, С.Г. Гузенков, О.М. Кутик).Подяка

20.08.2015

Опубліковані методичні рекомендації до нового навчального року.

З питання замовлення друкованого варіанту зертайтеся до видавництва " Кругозор":
тел. (061) 270-78-76,
моб. (066) 541-41-01
krugozor.zp@ukr.net
bookprint.net.ua
Або за адресою : г. Запоріжжя,пр. Леніна, 158, оф. 248

Частина 1
Частина 2
Частина 3
Частина 4

19.08.2015

Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради запрошує на навчання осіб, які мають повну вищу освіту, для здобуття другої вищої освіти за спеціальністю 7.01010301 Технологічна освіта, кваліфікація Вчитель інформатики
ліцензія AE№ 636133,
сертифікат про акредитацію НД-ІІІ №0876968

Ознайомитись з правилами прийому та програмою фахового випробування можна тут

Правила прийому
Програма вступного екзамену 2015

19.08.2015

Лист Трудового колективу комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР голові Запорізької обласної державної адміністрації Самардаку Г.В.
Народний депутат І.Артюшенко протягом року надсилає листи зі звинуваченнями та вимогами звільнення В.В. Пашкова до Запорізької обласної ради. Міністерства освіти і науки України, Генеральної прокуратури та ін. На підставі депутатських звернень робочою групою Запорізької обласної ради було здійснено перевірку керованого В.В. Пашковим навчального закладу, у тому числі й з приводу можливого «використання Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у діяльності на шкоду Україні». Висунуті звинувачення не знайшли підтвердження.
.......
Нездорові амбіції колишніх співробітників інституту І.О. Гашенко та К.Л. Крутій, їхні чисельні скарги та наклепи надсилаються в усі можливі інстанції, нажаль, підхоплюються депутатом обласної ради Турченком Ф.Г. та народним депутатом І. Артюшенком, який відкрито діє на їхню користь, про що свідчать його депутатські звернення, викладені автором на Facebook.
Ос к іл ь к и звинувачення у «можливих проявах сепаратизму» в діяльності ректора В.В. Пашкова в усіх заявах супроводжуються одним - вимогами звільнити з посади - висновок єдиний: вказані особи діють у власних корисних цілях. У колективі навіть поширюється жарт (?). що Ф. Г. Турченко старанно готує місце для свого зятя. Напередодні початку нового навчального року, а ні колективу інституту, а ні всій педагогічній громадськості не на часі вкотре відстоювати навчальний заклад та його ректора від безглуздих звинувачень.
Сподіваємося, що народний депутат І. Артюшенко, хоча б напередодні місцевих виборів, знайде можливість зустрітися з колективом, не стане провокувати нашої протестної активності.

Читати повністю

24.06.2015

23.06.2015 р. відбулися збори трудового колективу КЗ «ЗОІППО» ЗОР з приводу депутатського звернення Артюшенко Ігоря Андрійовича в МОН України та оприлюднення на його підставі на сайті МОН заяви міністра освіти і науки С.М. Квіта.

Збори трудового колективу ухвалили:


1. Звернутися до народного депутата Артюшенка І.А. з відкритим листом від колективу інституту (лист додається).
2. Просити Запорізьку обласну адміністрацію, Запорізьку обласну раду, Народну раду, СМІ м. Запоріжжя сприяти організації зустрічі колективу інституту з народним депутатом Артюшенко І.А.
3. Доручити ініціативній групі у складі Іванова С.А., Мальованого М.М., Корицької Г.Р., Богомолової Н.М. зустрітися з народними депутатами України від Запорізької області з метою вирішення ситуації, яка склалася навколо інституту у зв’язку зі зверненням Артюшенка І.А.


Протокол зборів


Репортаж ТРК Алекс про збори трудового колективуСтаття Володимира Герасина від 4 липня 2015 р.Відповідь Служби безпеки УкраїниВідеозапис зборів трудового колективуВідкритий лист трудового колективу КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР народному депутату України Артюшенку І.А.Стаття Сергія Григорьєва В стилі стукаЛист Запорізької обласної організації профспілки працівників освіти і науки

17.06.2015

Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради запрошує на навчання осіб, які мають повну вищу освіту, для здобуття другої вищої освіти за спеціальністю 7.01010301 Технологічна освіта, кваліфікація "Вчитель інформатики".

Ознайомитись з правилами прийому та програмою фахового випробування можна тут

Правила прийому
Програма вступного екзамену 2015

02.07.2015

Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015

23 і 24 червня в м.Харків пройшла Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015 . EdCamp - це зовсім новий формат проведення конференцій, уперше було проведено у 2010 році. Цей формат, за дослідженнямиThe Worlds Top 10 Most Innovation Companies pf 2015 in Education є шостим у всесвітньому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій.

У Першій (не) конференції прийняли участь представники Запорізької області: Сокол І.М., старший викладач Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, Сопіна О.М., вчитель англійської мови Запорізького Січового колегіуму, представники Мелітопольского НВК №16, представники Приватного комплексу безперервної освіти "Школа "ЕйдоС" та інші.

Приємно, що наші освітяни стали не лише учасниками (не) конференції, але й спікерами у експертних та вчительських локаціях: Яна Грединарова "Знайомство з TRIZ" (школа "Ейдос"), Ірина Сокол "Квест" (ЗОІППО).

Теми експертних та вчительських локацій були різноманітні та цікаві: "Як навчити дітей вчитися, не навчаючи їх?" (Лейла Алієва), "Артскрабінг" (Ігор Заболотний), "ІКТ в навчальному процесі - міф чи реальність?" (Артур Кочарян), "Розвиток медіаосвіти в Україні" (Галина Детярьова) та багато інших.

Детальніше
Сторінка на facebook
Фотоальбом заходу

02.07.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської On-line конференції «Освітні інновації в умовах нестабільності: філософія, психологія, педагогіка», яка відбудеться 16–26 листопада 2015 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Інформаційний лист

02.07.2015

Фестиваль-конкурс « Гуманна педагогіка Запорізького регіону» організовано кафедрою андрагогіки Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою поширення досвіду роботи педагогів Запорізького краю з проблеми гуманізації освітнього середовища.

Порядок проведення фестивалю-конкурсу «Гуманна педагогіка Запорізького регіону»

02.07.2015

Шановні автори!

Запрошуємо вас до публікації в електронному науковому журналі «Актуальні проблеми педагогіки, психології та професійної освіти» http://journals.uran.ua/apppfo

Рецензоване електронне видання публікує результати наукових пошуків у сфері педагогіки, психології, фахової освіти, висвітлює питання дистанційної освіти, використання інноваційних технологій навчання, підвищення якості педагогічної освіти. Особлива увага приділяється проблемам особистісного розвитку, самореалізації особистості, методам психодіагностики і корекції. Важливе місце посідають дослідження, присвячені різним аспектам інклюзивної освіти, інтеграції осіб з особливими потребами в суспільство.

еISSN: 2410-4620

Мови: українська, російська, англійська

Журнал індексується в РІНЦ (ліцензійна угода № 199-04/2015 від 06 квітня 2015 р.) та інших міжнародних наукометричних базах: Journals Index.net; Google Scholar; Research Bible; Polska Bibliografia Naukowa; Directory of Research Journals Indexing М

атеріали приймаються за адресою: librarian.academy@gmail.com

Наукові статті до наступного випуску приймаються до 30 вересня 2015 року.

02.07.2015

Шановні колеги - учасники Міжнародної конференції, якщо Ви не знайшли свій сертифікат, напишіть запит на електронну пошту zoippo@gmail.com і переглядайте папку з сертифікатами.

02.07.2015

Запрошуємо Вас взяти участь у Шостому всеукраїнському науковому семінарі «МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ», який відбудеться 24-25 вересня 2015 р. у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 44-а).

Інформаційний лист

11.06.2015

Українські видавці навчальної літератури постійно шукають шляхи підвищення якості власної продукції та шляхи сприяння розвитку української освіти. Група видавництв ініціює Український проект "Якість освіти" і запрошує приєднатися до його розвитку усіх небайдужих.

Мета даного ресурсу надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв?язок між провідними фахівцями у кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями.

Детальніше

11.06.2015

Запрошуємо ознайомитися з Інформаційно-аналітичним бюлетнем ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

Інформаційно-аналітичний бюлетень

11.06.2015

Міністерство освіти і науки України інформує, що в історичній споруді Української Центральної Ради (з 1982 року Київський міський будинок учителя) за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 57 розташована експозиція «Музей Української революції 1917-1921 років» Національного музею історії України.

Детальніше

11.06.2015

Український кризовий медіа-центр (www.uacrisis.org) за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України проводить Всеукраїнський конкурс для старшокласників “Діти України – єдині».

Детальніше

27.05.2015

21 травня 2015 року відбулось урочисте нагородження переможців п'ятого обласного конкурсу «Лідер року - 2015», що проводиться за ініціативою ректорату та кафедри дошкільної та початкової освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР спільно з Запорізькою обласною радою. Конкурс проводився з 15 лютого по 20 травня 2015р. Його мета полягає у сприянні розвитку громадської ініціативи щодо підтримки системи дошкільної освіти в Запорізькій області.

Докладно»

27.05.2015

Відповідно до плану роботи науково-дослідної лабораторії з проблем підвищення якості природничо-математичних дисциплін ЗОІППО на базі Оріхівського навчально-виховного комплексу №2 імені академіка В.А Лазаряна Оріхівської районної ради Запорізької області відбувся обласний семінар для керівників методичних об’єднань вчителів природничо-математичного циклу.

Докладно»

Фотоальбом»

21.05.2015

Запрошуємо вас до публікації в iнтернет-журналі «Актуальні проблеми педагогіки, психології та професійної освіти»

Оголошення»

18.05.2015

Завершився 3-й етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів Джерело творчості" - 2015. Цього року Запорізька область - єдина, представники якої посіли 1-ше, 2-ге та 3-тє місця на Всеукраїнському рівні! Вітаємо переможців та призерів, а також колективи, в яких працюють справжні фахівці найвищого рівня!

Докладно»

07.05.2015 2

Про результати проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських, міжрегіональних та обласних учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2014/2015 навчальному році
Наказ Департаменту освіти і науки ЗДОА»
Додаток

07.05.2015 2

29 – 30 квітня 2015 року у Вільнянській гімназії «Світоч» відбувся обласний семінар вчителів іноземних мов з проблеми «Комп’ютерні технології – один з шляхів підвищення мотивації до вивчення іноземних мов». У роботі семінару брали участь керівник РМО вчителів іноземних мов, керівники ШМО та вчителі англійської та німецької мов Вільнянського району.

Керівник семінару Віра Чорна
Про семінар»
Презентація
Фото-звіт»

22.03.2015

Запрошуємо педагогів і керівників навчальних закладів взяти участь у опитуванні "Готовність педагогів до використання сучасних педагогічних технологій"

Взяти участь у опитуванні»

13.03.2015

Закінчила рооботу Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»!
Всеукраїнський семінар для методистів інформатики ОІППО «Актуальні питання навчання інформатики та інтеграції ІКТ в умовах реформування освіти в Україні»
Круглий стіл : Проектування україномовного освітнього середовища
Теорія і практика формування професійних компетенцій педагога-експериментатора.»
Міжнародний круглий стіл «Актуальні проблеми розвитку професійної компетентності педагогів у системі підвищення кваліфікації України та Казахстану»
Обласний семінар «Розвиток професійної компетентності керівників шкіл»>
Обласний семінар «Зміст та форми психологічної допомоги вимушеним переселенцям»
Обласний круглий стіл «Освіта дорослих суб’єктів освітнього простору: принцип дитиноцентризму»

30.04.2015

<22 квітня 2015 року. в приміщенні Запорізького навчально-виховного комплексу №109 Запорізької міської ради відбувся обласний семінар для відповідальних за виховну роботу у навчальних закладах за темою «Взаємодія навчально-виховних закладів з органами державної влади та місцевого самоврядування у процесі формування громадянської компетентності учасників навчально-виховного процесу»,
Докладно
Фотоальбом заходу

30.04.2015

З 20 листопада 2014 по 20 січня 2015 року загальноосвітні навчальні заклади області брали участь у Всеукраїнській освітній кампанії для енергозбережувального освітлення.

Вона проходила в рамках упровадження проекту «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення», реалізованого Програмою розвитку ООН за фінансування Глобального екологічного фонду. Проект спрямований на прискорення переходу до енергоефективних технологій освітлення з метою зниження споживання енергії, що сприятиме виконанню Енергетичної стратегії України до 2030 року.
Докладно

30.04.2015

В рамках науково-практичної конференції, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації № 0127 від 27.02.2015року в березні – квітні 2015 року було проведено обласний фестиваль «Методист року 2015» в номінації «Методичний кабінет (центр).
Докладно

13.03.2015

Закінчила рооботу Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»! Запрошуємо Вас до участі! Заходи відбудуться 20-27 квітня 2015 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.
Вхід на конференцію

23.04.2015

22 апреля состоялся Круглый стол "Актуальные проблемы развития професссиональной компетентности педагогов в системе повышения квалификации: Украина-Казахстан"

Читати на сторінках Національного центру підвищення кваліфікації «?рлеу»
Резолюція
Читати
Подяка
Фотоальбом

23.04.2015

16 квітня 2015 року на базі КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія-. - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» (директор Пилипенко Валентина Дмитрівна) відбувся обласний науково-практичний семінар директорів навчальних закладів членів обласної творчої групи при КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» з «Формування партнерських відносин батьків та вчителів як засіб розвитку особистості учня».

Детально
Фотоальбом

17.04.2015 2
Всеукраїнський семінар для методистів інформатики ОІППО «Актуальні питання навчання інформатики та інтеграції ІКТ в освіту в Україні»

15-16 квітня на базі ЗОІППО в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» відбувся Всеукраїнський семінар методистів інформатики ОІППО.

Учасників привітали:
• Захарчук В.М., директор департаменту освіти і науки ЗОДА
• Ястребова В.Я., перший проректор ЗОІППО, к.п.н., доцент
• Гура Т.Є., проректор з наукової роботи ЗОІППО, д.п.н., доцент
• Кудренко Б.В., головний спеціаліст МОНУ

Під час роботи був представлений досвід роботи кафедри інформатики та інформаційних технологій, досвід співробітників ЗОІППО в напрямку впровадження ІКТ, а також був презентований аналіз чинних програм з інформатики та міжпредметні зв‘язки та впровадження інформаційних технологій у навчальний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

Детальніше: Блог Конференції Інформатика та інформаційні технології у неперервній освіті
Фотоальбом

17.04.2015 2

10 квітня 2015 року на базі Чернігівської загальноосвітньої школи імені Героя Радянського Союзу А.М.Темника було проведено виїзний семінар науково-дослідної лабораторії «Управління освітніми системами регіонів сільської місцевості» для керівників закладів освіти Чернігівського району з теми «Проблеми і перспективи розвитку системи освіти Чернігівського району Запорізької області». Під час роботи учасники семінару розглянули ряд теоретичних питань присвячених специфіці реалізації мережної форми взаємодії та соціального партнерства суб'єктів соціокультурного простору (Варецька О.В.), особливостям розробки програми роботи над єдиною науково-методичною темою в умовах освітнього округу (Ястребова В.Я.). Бабко Т.М. було здійснено аналіз та визначено перспективи розвитку мережі освітніх закладів Чернігівського району. З метою вдосконалення роботи освітніх округів, всіх присутніх було залучено до розробки спільного проекту, можливого для реалізації в майбутньому

План
Практична частина
Виступ В.Я.Ястребової, проректора КЗ ЗОІППО ЗОР, к.п.н.. професора
Виступ Варецької О.В., к.п.н., доцента
Фотоальбом

11.03.2015

КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР повідомляє про проведення обласного фестивалю веб-квестів «БЕЗ БАР'ЄРІВ» в рамках реалізації проекту «Школа майбутнього – школа без обмежень», визначеного Програмою розвитку освіти і науки Запорізької області на 2013-2017 роки.

Терміни проведення:

- перший заочний відбірний тур – 10.03-30.04. 2015 р.

- другий очний – 13.05.2015 р.

Докладно

10.04.2015 2

В ЗОІППО була проведена акція «Великодній кошик для солдата». 10 квітня святкові подарунки отримали бійці АТО, що лікуються в Запорізькому госпіталі.

Докладно
Фотоальбом

02.04.2015

Надрукована стаття ректора КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР Пашкова Володимира Васильовича, доктора філософських наук, професора "Размышления о статусе академического последипломного педагогического образования(социально-философский подход)

Читати статтю

28.03.2015 2

25.03.2015 на базі КЗ «ВасилівськаЗОШ І-ІІІ ст. № 1» Василівської ради Запорізької областіза участю наукового консультанта, проректора з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР Ястребової В.Я. пройшов районний семінар директорів загальноосвітніх навчальних закладів з теми «Контрольно-аналітична діяльність керівника навчального закладу як складова управління школою в умовах модернізації освітньої системи».
ДОКЛАДНО»

25.03.2015 2

Медалі педагогам
На урочистому врученні нагород за результатами Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2015», яка відбулася З 12 по 14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва були присутні журналісти ТРК "Алекс.

Дивитися репортаж»

25.03.2015 2

«Київстар» нагородив найкращих запорізьких знавців безпечного інтернету

У Запорізькій обласній державній адміністрації підвели підсумки обласного конкурсу «Створення презентації в режимі скрайбінг за темою «Безпечний інтернет». Найталановитіші діти отримали подарунки від «Київстар» (смартфони, сумки, футболки, флешки, книжки для батьків та значки).

Організатори:
• Компанія «Київстар»;
• Департамент освіти і науки Запорізької ОДА;
• Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;
• Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Тема безпеки дітей в інтернеті потребує постійної уваги суспільства, адже юні користувачі мають доступ до всесвітньої мережі з самого малку. Педагоги та психологи згодні в тому, що заборона – не вихід, адже інтернет вже є частиною нашого життя. Тож дорослі мають навчити дітей правилам безпечної поведінки в мережі так само, як навчають правилам у звичайному світі.

Педагоги намагаються зробити таку виховну роботу якомога різноманітнішою. Наприклад, цього року школярам Запорізької області було запропоновано взяти участь в обласному конкурсі зі створення презентацій в режимі скрайбінг за темою «Безпечний Інтернет». На меті такого заходу – зацікавити дітей добре знати правила онлайн-безпеки та бути готовими поділитися своїми знаннями з однокласниками та друзями. Усього до заходу долучилися 140 учнів із більше 100 шкіл. У двох номінаціях були визначені 14 переможців, які отримали смартфони KyivstarTerra.

В рамках фіналу конкурсу зі скрайбінг-презентацій відбулося ще одне цікаве експромтне змагання – спеціалісти «Київстар» запропонували команді журналістів та команді дітей відповісти на запитання щодо інтернет-безпеки та культури поводження в мережі.
Докладно»
Фотоальбом»

17.03.2015

Звернення депутатської групи "Громада" до Голови Запорізької обласної ради Межейка В.І. та Прокурора Запорізької області

сторінка 1»
Сторінка 2»

17.03.2015

З метою підвищення загального рівня правової освіти, формування у молоді позитивного образу права, виховання почуття важливості прав людини, підвищення рівня обізнаності та набуття молоддю практичних навичок для здійснення ними самостійного захисту власних прав, 11 березня 2015 року в Запорізькому коледжі радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету в рамках акції «Знай свої права» пройшов семінар-тренінг.

Докладно»
Фотоальбом»

13.03.2015

З 12 по 14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2015».

КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР удостоєний ГРАН-ПРІ «Лідер післядипломної освіти України».

Докладно

05.03.2015

20.02.2015р. на базі Запорізької СЗОШІ «Джерело» кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя провела обласний семінар заступників директорів опорних Шкіл, дружніх до дитини з проблеми: «Концептуальні орієнтири Школи, дружньої до дитини». Керівник семінару старший викладач кафедри Мінакова І.В.

Докладно

21.02.2015

З 16 по 22 лютого 2015 року весь православний світ святкує Масляну.

20 лютого у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ярмарок млинців.

На зібрані благодійні пожертви(більше 2000 грн.) були придбані засоби особистої гігієни, продукти харчування, питна вода для воїнів, що знаходяться у військовому шпиталі м.Запоріжжя.

фотоальбом

24.02.2015

У м Запоріжжя з 19 по 21 лютого 2015 проходив Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».

Мета традиційного для Запорізького краю Фестивалю - виявлення та підтримка творчо обдарованих дітей та учнівської молоді, сприяння розкриттю їхнього таланту. До участі запрошувались: діти старшого дошкільного віку ДОЗ; учні 1-х-4-х і 9-х-11-х класів шкільних навчальних закладів.

Фестиваль проходив 19 лютого 2015 в Запорізькому дошкільному закладі №90 «Волошка» (завідуюча: Дороз О.І.): номінація для дітей старшого дошкільного віку «Добре слово краще багатства»

20-21 лютого 2015 в Запорізькому колегіумі №98 (директор »: Погребняк Ю.В.): номінація для дітей 1-х-4-х класів« Добре слово краще багатства »; номінація для учнівської молоді «Слово є вчинок».

Переможці серед дошкільних закладів освіти
Переможці 1-4 класи
Переможці 9 класи
Переможці 10 класи
Переможці 11 класи
Відео-репортаж
Відео-репортаж
Фото альбом

23.02.2015

Стаття доктора філософських наук, професора Пашкова В.В., ректора КЗ ЗОІППО ЗОР

CУЧАСНА ПІСЛЯДИПЛОМНА ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА (ПОРТРЕТ БЕЗ ПРИКРАС)

Тема, що виноситься на обговорення, належить до фундаментальних проблем сучасної науки, філософії і соціальної практики. XXI ст., що розгортається, робить грандіозні виклики традиційному суспільству, національним державам і культурам, способам підготовки людини до життя, що здійснюється, насамперед, засобами освіти і виховання. Отже, мета та задача даної статті полягає в розгляді проблеми, пов’язаної з пошуком нової парадигми підготовки людини до життя, яка б забезпечила не лише адаптивне ставлення людини до дійсності, але й розвиток дійсності у відповідності до людських вимірів життя.

Читати

22.01.2015

30 грудня 2014 року Трудовим колективом Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки ректора Пашкова В.В. було зібрано добровільну допомогу для постраждалих в зоні АТО та перераховані кошти у сумі 17821,00 грн. на рахунок Запорізької обласної клінічної лікарні.

Квитанція
2014


29.10.2014

КЗ КЗ "30ІППО" ЗОР впроваджує інноваційні технології в системі безперервної освіти у напряму формування єдиного інформаційно-освітнього простору регіону: моніторинг освітніх потреб у навчанні дорослих з метою подальшого якісного підвищення кваліфікації педагогічних працівників, залучення педагогів до проектної, методичної та науково-дослідницької роботи.

За основними напрямами розвитку освіти в регіоні працюють навчальні заклади різних форм та рівнів: базові заклади освіти, школи-лабораторії, експериментальні майданчики, творчі групи, педагогічні майстерні. Упроваджуються авторські електронні підручники,методичні розробки, програми тощо. Здійснюється інтерактивна взаємодія освітян у межах вітчизняних та міжнародних освітніх програм, форумів, науково-практичних конференцій, тематичних виставок. Відпрацьовуються медіа освітні, авторські педагогічні інновації, ініційовані освітніми закладами або окремими педагогами.

Стаття ректора КЗ ЗОІППО ЗОР Пашкова В.В., доктора філософських наук, професора у збірнику Шостого міжнародного Форуму Інноватика в сучасній освіті

29.08.2014


Шановні освітяни, учні та батьки Донецької та Луганської областей
У Запорізькій області вже три роки функціонує регіональний освітній он-лайн ресурс «Школа сучасних знань», на якому творчими групами передових вчителів області створено окремі дистанційні курси для учнів з основних навчальних предметів 5-9 та 10-11 класів (фізика, математика, астрономія, біологія, хімія, екологія, географія, історія, українська мова та література, російська мова, німецька мова, християнська етика, основи здоров’я).
Курси розроблено на платформі Moodle. В кожному курсі зібрано узагальнений матеріал до тем навчальних предметів відповідно до діючих державних програм у вигляді відеороликів, презентацій, опорних схем та конспектів, тестів, практичних завдань тощо.
Пропонуємо вчителям Донецької та Луганської областей скористатися цим ресурсом для організації дистанційного навчання учнів в період вимушеної затримки систематичного денного навчання.


Читати повністю
ШКОЛА СУЧАСНИХ ЗНАНЬ

18.04.2014

Про цілісність України та засудження сепаратизму

Колектив КЗ «ЗОІППО» ЗОР виражає єдність поглядів стосовно збереження цілісності України та запобіганню проявів сепаратизму.


Протокол зборів трудового колективу